0 oy
56 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (124 puan) tarafından
Arkadaşlar lütfen antibiyotikleri doktorun dediği gibi kullanın oniki saatte bir diyorsa ilaç bitene kadar düzenli verin yoksa bu hastalıklar antibiyotikle dahi gecmeyecek kadar şiddetli olacak bir bakteri antibiyotiğe maruz kalınca ilk olarak direnci düşüyor hemen yok olmuyor azalarak bitiyor  ama misal birinci gün verdiniz ikinci gün unuttunuz üçüncü gün verdiniz bakteri daha güçlü bir bakteriye dönüştü ve antibiyotiğin etkisi azaldı demektir bakteriler antibiyotiğe karşı bağışıklık elde ediyorlar ve o ilaç o bakteriyi olduremiyor çocuk yine hasta oluyor bu geçmeyen hastalıklar ilerdede artarak devam edecek bu gidişle uzmanlara göre ilerde antibiyotikler ise yaramayacak bu dikkatsizlik yüzünden antibiyotiği lütfen zamanında tam vaktinde kullanın onikisaatse en fazla onuc saatte bir kullanın ondort olmasın lutfen

2 Cevaplar

0 oy
(2,190 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Güzel bilgi teşekkür ederim bnm oglanda hasta antibiyotik içmiyor rengini görür görmez istiğfar ediyor her yolu denedim kesinlikle içmiyor
(124 puan) tarafından
Rica ederim inşallah bı katkım olsun keşke ❣️
-Reklam-
0 oy
(802 puan) tarafından
Antibiyotikten kızım nefret ediyo dünden beri huysuzluk vardı sabah kalktım atesi var calpol verdim düştü birazdan doktora götürecem Antibiyotik verir diye korkuyorum :( 
(124 puan) tarafından
Siringayla verin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 39 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,124 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 86 göst.
9 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simayyy (1,786 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 64 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,960 soru

11,513,802 cevap

35,174 kullanıcı

...