0 oy
436 göst.
Diğer kategorisinde (10,972 puan) tarafından
Kizlar bir konu var size de danışmak istiyorum.ben ayrılırken haliyle aileme gittim.karar apar topar 1 hafta içinde oldu.bu kararı vermeden de annem bana 1.5 kg yakın badem unu ,et vs göndermişti çıkarken haliyle o kavgada aklıma bile gelmedi.benim arkandan eski eşinin ablasi(bosanmamiza sebep olan) gelmiş dolabı boşaltmış.neymis bozulurmus ziyan okurmus diye.bunu da bana komşum dedi .eli kolu dolu çıktı zor taşıdı dedi.annemle konuşuyorduk.bende ayıptır demesi keşkül yaptım.cocuklar sever .ana mazemesi de badem unudur.annene dedim yaptım diye .kız o badem unları bozulmamis demi dedi.ben de anneme benden sonra görümce gelip dolabı boşaltmış hepsini götürmüş .batan geminin malları sanki haram zikkim olsun dedim .helalde etmiyorum zaten.annemde diyor ki deme öyle haram etmek günah .öyle birşey var mı?helal etmiyorum diyebilir misin ama haram zikkim olsun diyemezmisim

10 Cevaplar

+13 oy
tarafından
Evet canım günah çünkü sadece haram zıkkım olsun demişsin, ek de yapman gerekirdi b.ok yesin diye
(7,121 puan) tarafından
Kız adım nehir değil ama olsun:) Ayşenur
tarafından
Memnun oldum canım :) nehir bebisinin adı mi ☺️
(7,121 puan) tarafından
Yok o karışık biraz ben otobuscarpti idi nichim sonra sildirdim gelemedim arkadaşta ancak bu ismi acabildi öyle geldim:)
tarafından
:D hatırladım hoş geldin
(7,121 puan) tarafından
Oooooo:):):) çok oldu ama sağol balım ❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Günah olduğunu sanmıyorum tabi bilemem. hakkın olan şey sonuçta ama şöyle ki haram edince öte tarafta onun için karşı karşıya geliyorsun kimisi bu sebepten öbür dünyada bile görmek istemem diye helal ediyor.
(10,972 puan) tarafından
Etmiyorum vallaha.1 lokmami helal etmiyorum
(1,753 puan) tarafından
Senin hakkın o sana değil ona günahı.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yoo ne demiycem vallaha ben daha ağırlarını ediyorum 
(10,972 puan) tarafından
Annem günah diyor .bende öyle dedim.bosanmama sebep olacak hem de peşime 2.gune gelip evi boşaltacak .komşular bile neler dedi
0 oy
(13,192 puan) tarafından
Rızam dışında haksız yere bir kuruşumu yiyene helal etmem kaldı ki yuvami yıkacak sonrada arkamdan evimi talan edecek zehir zıkkım olsun derdim günah mı bilmiyorum ama günahsa da Rabbim affetsin 
(10,972 puan) tarafından
Bence de öyle.
0 oy
tarafından
Senin hakkın olan birşeyi ister helal edersin ister haram edersin sana kalmış.

Ama ahirette o kişi ile birbirinizi bekleyeceksiniz helalleşmek için. Onun için Allah sorsun de geç 
(10,972 puan) tarafından
Beklesin istiyorum beni öyle bir korkuyla beklesin ki
tarafından
Senin onu bekleme ihtimalin de var ☹️.
Rabbim sorar sen haram olsun demesen de
(10,972 puan) tarafından
Umrumda değil.bende beklerim.gun gelipte o terazi kurulduğunda rabbim herseyin hesabını soracak
0 oy
(3,664 puan) tarafından
Niye günah olsun zıkkımın kökünü yesinler insallah boğazlarında kalsin
(10,972 puan) tarafından
Kalmıyor bacım vallaha kalmiyor
(3,664 puan) tarafından
Biliyorum bacım bende senin yasadigin şeylere yakın şeyler yaşadım boşandım bende evlendim evime erzak almadılar evin erzagini babam aldı boşandım çamaşırıma corabima varana kadar vermediler bise de olmadı ilahi adalet tecelli de etmedi
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Valla illaki haram olsun demisimdir yapmisimdir yani 
(10,972 puan) tarafından
Nasıl demez ki insan
0 oy
tarafından
Yaaa bende aynisini yasadim biliyonmu makarnalarima kadar götürmustulrr
(10,972 puan) tarafından
İnsan ne dicegini şaşırıyor.saka gibi yuva dağılmış 2 çocuk neler yaşıyor.derde bak
0 oy
(48,708 puan) tarafından
zikkimin kokunu yesin bile dersin
(10,972 puan) tarafından
Komşular dedi hep bana.arayip.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Csnimi yakanın canını yakarim o konuda haklısın balım 
(10,972 puan) tarafından
Allah büyük

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 379 göst.
24 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 508 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Antikor (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Herseyhayallebaslar (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (120 puan) tarafından soruldu

380,492 soru

11,392,297 cevap

34,901 kullanıcı

...