0 oy
86 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Maden susuyla borek yapmayi dusunuyorum ilk kez kullanicam kabarttigi soyleniyo . Kiymali yapsam maden suyu kiymanin tadini degistirir mi birlesince bozar mi . Bide bu maden suyu ve sodanin farki ne ikisini de kullanabilirmiyim boreklerde. Yapan varsa tarif de alabilirim :)

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maden suyu ve süt ile karışım yaptım iç harcına katmiyorsun zaten yufkanın üzerine suruyorsun çıtır çıtır oluyor ben yaptım 
tarafından
Surmicem ic sosuna sivi yag sut koycam ustune 1 sise maden suyu dokup cektiricem cekince yumurta surucem ama o maden suyunu cekince kiymaya etki eder mi bozar mi diye merak ediyorum
(393 puan) tarafından
Valla oyle bir sey duymadim.
tarafından
Ben de yeni duydum  valla sen de simdi duydun hadi hayirli olsun bu bilgi :)))
tarafından
Yumurta bile sürmene gerek üzerine . Süt yağ soda kat yeter mis gibi oluyor
tarafından
Bi deniyim bakiyim . Tesekkur ederim :)
-Reklam-
0 oy
(393 puan) tarafından
Maden suyu ile soda ayni. Soda sut yumurta beyazi biraz tuz karıştır yufkanin uzerin3 sur harci koy sar. Nie degistirsin tadini.
tarafından
Bilmiyorum et hassas urun sonucta kolay bozuldugu icin sodanin yapisi eti bozar mi acaba diye merak ettim
(393 puan) tarafından
Yok cnm ben kavuşma yaparken bile soda dokerim daha iyi pisirir
tarafından
Tamam o zaman oyle yapayim tesekkur ederiim :))
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bn un sirke yumurta akı 2 adet süt sıvıyağ ile yeni yaptım cnm 2 sarı üstüne sürdüm. Soda denemedm hiç 
tarafından
Sirke riskli suan bana gore bilmedigim icin misafire yapcagim icin hic o topa girmiyim tesekkur ederim :))
(6,859 puan) tarafından
Bnde kendimize yaptigimiz için yaptm :) az koydum tadı yoktu kıymalı ıspanaklı yaptm. Bence fırında yapcaksan onlar geldiğinde at sıcak yensin bekleyince her türlü yumuşak oluyo
tarafından
Arada kaldim bakalim biraz arastiriyim hangisi icime sinerse yapicam artik

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 114 göst.
31 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Bebeko (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 365 göst.
20 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Eymen kuşum (6,833 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 608 göst.
18 Mart 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde ▪• |Tuğbaa| •▪ (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Minikkus0 (718 puan) tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı

...