0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Kızlar lise öğretmeniyim. Rehberliğin yaptığım sınıfta boyutlarını aşan psikolojik bir akran zorbalığını öğrendim. Gerçekten tahammül edilecek gibi değil. Çocuklarınızı eğitin sessiz kalmasınlar ve sizden korkmasınlar. Her türlü tehdite uğrayabilirler. Benim öğrencim kız arkadaşları tarafından tehdit ve şantaj edilmiş. Kızın baya piskolojisi bozulmuş ve aileme söyleyler korkusuyla aylarca içine atmış. En sonunda patladı ve her şey ortaya döküldü. Çocuklarınız sizden korkmasın. Her şeyi konusun. Özellikle kız çocuklarınızla. Erkekler bi şekilde mücadele ediyor.

12 Cevaplar

+1 oy
(2,215 puan) tarafından
Hep bu saçma sapan okul dizileri yüzünden örnek su tozlu yaka duy beni hiç öğrencilere örnek diziler değil 
(2,746 puan) tarafından
Herkes dizilerden bahsetmiş. Hiç izlemiyorum. Ama çocuklardan tozlu yaka yo duydum. Vay beee çok ilginç
(2,215 puan) tarafından
Bı bak yetişkin dizileri resmen
(2,746 puan) tarafından
Yazık cidden yazık güzel ülkeme
-Reklam-
0 oy
(4,377 puan) tarafından
Daha dun yasadim sınıfta simaran cocuklar yüzünden ogretmen bütün sınıfın sozlusune 10 girmis hemen okula gittim müdürle görüştüm asla cocuguma yapilan haksızlığa zorbalığa tahammülüm yoktur her türlü hukuki yolu denerim bu konuda evladıma kimse dokunamaz
(2,746 puan) tarafından
Evet haklısınız kendi açınızdan ama çocukların haklarını ararken araya siz girmeyin. Ona hakkını aramasını öğretin
(4,377 puan) tarafından
Bu konuda cocugum hakkını arayamaz canım ogretmen sınıfı komple tehdit etmis zaten kizimada söyledim ogretmen sana haksizlik ettiginde şiddet uygularsa direkt müdürün odasına git beni aramasını rica et diye bütün ogretmenleri bir tutmuyorum ama gercekten cok acayip olanlar var biz cocuklarimizi kolay yetistirmiyoruz benim cocugumu kimsenin aglatmasina izin vermem kızım eve geldi iki saat ağladı anne benim suçum yoktu diye
0 oy
(439 puan) tarafından
Valla benim 9 yaş oglum var lavaboya gitmiş kazik kadar çocuk 6 tiya gidiyo benim oğluma.cok kötü bağırmış oglum.aglamis sınıfını öğrendim arkadaşlarına dedim söyleyin o çocuğa onun ağzını öğleden sonra yirtmaya gelcem bidaha bagiramicak dedim öğleden sonra.gittim okula.daha yaklaşmadan özür diledi ne terbiyesiz çocuklar var asla ezdirmem çocuğumu 
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle ezdirmeyin ama onlara kendini ezdirmemesi gerektiğini öğretin. Ayrıca kavganın çözüm olmadığını söyleyin.
0 oy
tarafından
Ah ah hiç sorma daha geçen hafta 8.sınıfa giden oğluma musallat olmuşlar dövmüşler okul çıkışı artık yalnız bırakmıyorum okula gidip gelirken yalnız kızlara değil oğlanlara da yapıyorlar maalesef 
(2,746 puan) tarafından
Yazık ya 8. Sınıf birde ya biz o yaşta kelebektik
0 oy
tarafından
Rabbım korusun evlatlarımizi şimdiden okul zamanını düşünmeye başladım bile 
(2,746 puan) tarafından
Valla ya
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Tv dizileri mahf ettiler ortalığı :(
(2,746 puan) tarafından
Evet herkes dizilerden bahsetmiş ben bilmiyorum
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Maalesef ilkokullarda bile var o akran zorbaligi kimse kusura bakmasın bunun tek sebebi o ebeveynler çocuklarıyla ilgilenmez kalbine vicdan merhamet duyguları yerleştirmez ezilecegine ez dayak yeme döv diye yetistirirler sonra ortaya çıkan sonuc
(1,977 puan) tarafından
İlkokul bile değil ,kızım kreşe gidiyor . Kardeşiyle kızımı almaya gidiyoruz, bebeğe tulum giydirmiştim, çocuğun biri bebeğime ineğe benziyor dedi,duymazdan geldim tekrarlayıp durdu. İnek inek diye. Kızımda sinirleniyor kardeşime nasıl inek der döveyim onu diyor. Bunu diyen çocuk 4-5 yaşlarında. Gelde laf anlat.
(8,937 puan) tarafından
Cocuk ebeveynin yansımasıdır nasil Bi ebeveynle yetistigiyse dalga geçmeyi meziyet saniyor bıktım her gün bunlarla uğraşmaktan
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle hocam
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Nasıl iğrenç nesil yetişiyo ya anlamıyorum 
(2,746 puan) tarafından
Bende çok iğrenç bunlar ne ki
0 oy
(2,864 puan) tarafından
TV de daha özendirici bir sürü dizi yapmaya devam etsinler. Gerçek hayatta da gençler bunları birebir uygulamaya koyuyor belli ki. Gerçekten ne yapılması gerekiyor bilmiyorum ama çaresi olmalı bu özendirici şeylere karşı. 
(2,746 puan) tarafından
Herkes dizilerden bahsetmiş ben bilmiyorum
0 oy
(6,235 puan) tarafından
Ne yqzikki şimdiki çocuklar öyle 

Özellikle dizilerde görüyorlar 

Mesela duy beni diye bir dizi var görseniz çıldırtır insanı o derece
(2,746 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum şok oldum nasıl yayınlıyor bu dğzilei
0 oy
(414 puan) tarafından
Ah ah okul yillarim hep zorbalikla psikolojik baskiyla gecti annemle babam ayriydi savunacak kimse yoktu beni gelip hersey yaparlardi 5 8 kisi bende hep sessiz kaldim ezildim suan evliyim 1 kizim var elimden geleni yapicam cesaretli olsun hep suan bile sessizim karsimdaki biri ustume yuruyunce otomatik istemsiz vucudum titrer kekelerim konuşamam bu sefer dahada cok ustume gelirler :)
(2,746 puan) tarafından
Yaaaaa çok üzüldüm:(((
(414 puan) tarafından
Aynen oyle psikolojik destek alicam InsALLAH duzelicem milletin bana korkak gozuyle bakmasindan bıktım usandim :)
0 oy
(5,089 puan) tarafından
Akran zorbalığı maalesef 4-5 yaşa kadar inmiş durumda. Ailesinin eğitemediği çocuklar yüzünden el kadar bebekler bile etkileniyor. Keşke herkes bizler gibi düşünse..
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle eğitim ailede başlar. Dedikodu yapan kızların anneleri dedikoducu küfür edenlerin babası küfürbaz. Kaç yıldır öğretmenim hep şunu gördüm çocuklar ailelerinin aynasıdır

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 358 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Isimsizzzs (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 793 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde NSYhO (356 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 260 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 273 göst.