+1 oy
843 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evet hanimlar paylaşmak istedim.  Kızım yarım 29 aylık olacak. Salı günü eline tablet+ televizyon 4 saat kadar verdim. Normalde yarım saat İnternetsiz alırdı, yarım saat de TV den çizgi film saati. Neyse akşam bir bağırma bunda bir sınır,ağlayarak uyudu gece boyu da tablette izlediklerini sayikladi bağırarak kalkti ertesi gün yine sinir, bana karşı gelme,kardeşini itme vurma ( normalde hic yapmaz) akşam da yine bağırıp ağlayarak uyudu. Hiç vermedim sadece yarım saat çizgi film izledik. Bugün normal e donebildi.  Kesinlikle telefon ,tablet yasakladım o yarım saati TV saatine ekledim. Bir gün yaptığım hata çocuğu 2 gün huzursuz etti. 

Sizler de dikkat edin,çocuğunuz hircinsa,  saldırgansa, söz dinlemiyorsa kesinlikle ve kesinlikle TV açmayın siz de izlemeyin asla tablet telefon vs vermeyin. Yaşayarak farki gördüm 

17 Cevaplar

0 oy
(9,881 puan) tarafından
Bende kesmek iatiyorum ama izliyor öyle saldırganlıkları yok aksi değil ama zarar vermiyeceğinin garantisi yok
(9,881 puan) tarafından
İzletme bidaha canım. Benimki bahadır izliyor alışkın inşallah bizde bırakırız
tarafından
Kaç aylık canim.  Yok ben tövbe ettim ya :)
(9,881 puan) tarafından
28 aylık bebimds
tarafından
Allah bağışlasın ❤
(9,881 puan) tarafından
Seninde canım sağol ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Demekki benimki de öyle ya 27 aylık bu aralar iyice kudurdu çok yıprandım normalde düzelmişti vala böyle değildi sınavlarım var çalışıyorum veriyordum eline demek ondan böyle oldu ya
tarafından
Olabilir canım. Normalde öyle değilse kesinlikle bence o yüzden. Şok oldum inan ki
0 oy
(13,857 puan) tarafından
Kız benimki üç yaşında çok izlemisligi yoktur ama huysuz doğdu doğalı:⁠-⁠D:⁠-⁠Dizliyor ama öyle bağımlı değil yani az bakar kalkar araba oynar 
(13,857 puan) tarafından
Kız öyle istemiyor çok zaten hele babası evdeuyse bütün gün onla oynar üç yaşında buara kardeşinin tepesonde hep oda ayakliuo ya yavaştan
tarafından
Kardeşi söyle 1.5 yaşına falan gelse kimseyi istemezler onlar daha :)
(13,857 puan) tarafından
Ay inşallah o günleri goruruZ☺️kendini korusa bı şimdi oynucam diye çocuğun tepesinden inmiyor ama zarar veriyor
tarafından
:))) ya kıyamam.  Benim oğlum 14 aylık,ablası bisey yapmıyor ama o çok fena kızıma bir rahat vermiyor
(13,857 puan) tarafından
Sonra ne olur bilmiyorum artık hayırlısıyla o da bir yürüyüp kendini kurtarsin bakalım ne olacak☺️
0 oy
(7,452 puan) tarafından
Gerçektende çok zarar veriyorlar eşim işteyken TV yarım saat bi saat izler başka izletmiyorum ama eşim evdeyken malesef telefonu alıyor oda bir iki saat fark çok büyük oluyor 
tarafından
Evet ya ben bu kadarını inan ki beklekiyordum.  Bambaşka bir çocuk geldi resmen çok şükür bugün eski haline döndü
(7,452 puan) tarafından
İyi bari canım zararın neresinden dönersen kâr
tarafından
Öyle çok şükür canım
0 oy
tarafından
Ya çok kötü olmuş benim oğlum 5 yaşında oda çok TV izliyor telefon çok vermemeye çalışıyorum ama oda söz dinlememe hırçın yaramaz halleri var maalesef 
tarafından
Aman dikkat et canım ya. Ben dün vermedim diye akşama kadar burnumdan getirdi bugün kabullendi.  Benim net olduğumu fark etti çok şükür.
Çok çok fark etti başka bir çocuk geldi
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Ben eğitici oyun açıyorum günde yarım saat oynuyor çokta şey öğrendi oynadıgından. Ne izlediği önemli çocukların dikkat etmek lazım
tarafından
Evet canım haklısın. Bende yarım saat İnternetsiz verdiğimde bir program var ona bakıyordu hep. Çok faydasını bende gördüm. Ama ilk kez bu kadar vakit baktı çok fark etti
0 oy
(9,340 puan) tarafından
Kesinlikle fazla uyaran alınca cocukların huyu degisiyor. Ben o aylardayken cok dikkat ettim simdi 3 yasını gecti pek etkilemiyor izlediği şeyler artık ama 2 yas civarında etkiliyordu
tarafından
Evet canım bariz şahit oldum bambaşka bir çocuk geldi Allah korusun ya
(9,340 puan) tarafından
Tablet zaten zararlı. Cocuk tamamen kendi sahipleniyor tableti ve surekli oynamak bakmak istiyor. Hic verme kes bakalm duzelir zaten hemen
tarafından
Evet canım ya kaldırdım artık. Dün çok kötü geçti ama bugün normal e döndü çok şükür.  4 yaşına kadar indirmeyi düşünmüyorum artık
(9,340 puan) tarafından
Aynen canım iyi edersin. Onların sağlığı herseyden onemli
tarafından
Öyle ya gerçekten. İşte beyaz bir kağıt gibiler
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Siz ne derseniz deyin burda gelip de ben de veriyorum nolacak, bı şey olmaz diyen çıkar. Bu durum bir çocuğu bile kötü etkiliyorsa bu riski almaya asla değmez. 
tarafından
Ya veren versin. Bende veriyordum :))) İnternetsiz boyama ,renkler ,sayılar vs olan cocuk programi var onla oynuyordu çok faydasını da gördüm ama ilk kez İnterneti  açıp eline verdim .normalde izlediği şeyleri beraber izlerdik kontrol de etmedim. Çocuk bambaşka bir çocuk oldu Allah korusun
 Ben bunu yazayım da yine veren versin
(1,634 puan) tarafından
Yani burda olumsuz bir şey yazilinca illa ki ben yaptım ettim nolacak diyen çok çıkıyor da ondan degineyim dedim. Sonra da size oldu diye herkese olmaz vs diye siraliyorlar :))
tarafından
Ya evet. Çünkü onların çocuğu süper zeka :))) ne olacak . Yok ya takmam ben öyle şeyleri. Kalibimi da basıyorum,  sürekli bu tür şeylere bakan çocukla benim emek vererek büyüttüğüm çocuğum kiyaslanamaz bile
0 oy
tarafından

Benim oğlum 24 saat uyku harici sürekli izliyor düşün ki YouTube kullanmayi bile öğrenmiş canavarı zombiyi her ama her şeyi biliyor  :D

tarafından
Neden kötülük olsun ki asıl izletmezsem kendime kötülük ederim
tarafından
Hayatbanadaguldu diye bir nickte kadın vardır geldi aklıma. Kizi hep TV karşısında aşırı zekiymis tablet alacağım diyordu.
Herkesin doğrusu yanlışı kendine elbet . Allah hayırlı evlat eylesin
tarafından
Kızlar ben sürekli ara ara doktora götürüyorum bir sorun yok hani asosyal olsa inanın parka götürdüğümde çocuklara hadi birlikte oyun oynayalım arkadaş olalım mı diyor lutfeni çok kullanır özür dilemeyi çok iyi bilir internet tabiki de iyi bir ortam değil ama devir bozuk çocuk iyiyi de kötüyü de görmeli bilmeli
tarafından
Maasallah de canım kaç yasinda çocuğun?  Yani iyiyi kötüyü bilmesi için ben acele etmemesi taraftariyim.. herkesin yapısı doğrusu yanlışı farklıdır
(613 puan) tarafından
E çocuğun anası YouTube o zaman. Sen nesin bu durumda
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Benim kzim TV telefon ilgilenmiyor ilgisini çekmiyor ama TV den 1 saatliğine hayvanları açıyoruz beraber pekistiriyoruz suanlik bir sorunumuz yok çok şükür 
(7,375 puan) tarafından
Benim kızım 21 da uyuyor saati hep bellidir gider yatağına yatar sonra flim açarız biz genelde
tarafından
Doğduğundan beri ikisi de hiç düzenli uyumadı:)
(7,375 puan) tarafından
Ben hiç sallamadim hep te saatleri belirledim hergun kendi saattinde uyur şimdi 2 yasinda hayla aynı
tarafından
Maasallah ama ben bunun çocuğun yapısı olduğunu düşünüyorum. Ben oğlumu hiç sallamadim 15 aylık olacak ama hiç de kendi uyumaz illa emer dokunur kızım da oyle mutlaka temas ister. Milyonda bir kızım uyur kendi onda da içime batar benim .
(7,375 puan) tarafından
Bizim gece beslenmesini kaldırdık canım 7 aylıkken  benim kızımda bebeğine sarılır öyle alistirdim yani benle temas etmesi gerekmez ama bebeğine sarılır uyur
0 oy
(799 puan) tarafından
Sen ne diyorsun bırtnm yok açın falan filan diyorlar da yok onun sonu ucu gelmiyor bende bozuldu TV dedim çocuk konuşamıyor 

Tamamen kaldırdım yok 

Bir ara bilgisayar dan açma gibi bir hatta yaptım 2 gun ağladı baktım oda sınır gelecek gibi deyıl tmm yok bitti tamamen dedim yanında belki 1 dk bir şeye bakıyorum sonra yok bitti telefon asla elime almıyorum

Yemek yalarken eline iş veriyorum iş yaparken iş yoksa oyun bu kadar evde bu kadar imkanımız var yapıcak bir şey yok 
tarafından
Konuşur inşallah canım genetik oluyor bazen . Benimkilerin arası 13 ay. Kizimin her ayini hatırlıyorum. Geçen sene kızım başkaydı oğlum şimdi bambaşka.  Erkek çocuğu geç konuşuyor genelde bence.  Arasında dünya fark var
(799 puan) tarafından
Senin de mi küçüğün erkek bizimkiler arasıda 12 ay
tarafından
Evet canım küçük erkek büyük kızım
Allah bağışlasın.  Yani geçen sene kizimin 38 45 arası kelimesi vardı video çekerken de ay ay soylemisim.  Şimdi bakıyorum oğlumda baba, mama, su, cee,gel,dede bunlar var o da canı isterse söylüyor.  Dil bagi vardı biz yaşında kestirdik . Dil bagi varken hiç tek kelimesi yoktu ağzına tatlı kaşığı bile girmiyordu.
(799 puan) tarafından
Ay geçmiş olsun oda ayrı zor
tarafından
Sağol canım. Konuşur inşallah zwmanla bende bekliyorum başka çare yok. Elimizden gelen de bir yere kadar sonuçta
0 oy
(4,014 puan) tarafından
Mavi ekran yetişkinleri bile mal haline getirirken tazecik beyinlere neler yapmıyor ki? Beyin gelişimini durdurup geriletiyor o nedenle uzak tutmak gerek. 
tarafından
Öyle maalesef.  Yani birden bu kadar etki beklemezdim ben
0 oy
(2,487 puan) tarafından
Uyumadan 1 saat önce TV tablet telefon ışığı göstermeyin, 1 saat sonra bile beyin hala aktif oluyor. Uykuya geçişte zorlanıyor diye bir yazı okudum. çok ilginç geldi ne kadar zararlı aslında. 
tarafından
Evet ya gerçekten.  Yok zaten dediğim gibi sinirlarim netti benim .keşke hiç hayatımızda olmasalardi
(2,487 puan) tarafından
Evet kesinlikle. Ama illaki elimizde görüyorlar merk ediyorlar.benimki daha 6 7 aylık telefon kapalı durduğu halde atlıyor. İzlemiyorum bişey sırf alışmasın diye ama ne kadar koruyabilecem bakalım
tarafından
Evet benimkiler telefonu vermediğimi bildikleri için ısrarcı olmuyorlar
 Bir iki geliyorlar ben kaldırıyorum o ara gerigidoyorlar
0 oy
(747 puan) tarafından
Ben eline tablet tlf vermiyorum. Yemek yicegi zakan kendim aciyorum oyle isliyor. İzledigi seyin icerigide onemli aslinda. Bi gun bisey izledi boyle kuru kafali yanginli bişey cok korktu ondaj. Bnmde dalginligima gelmis. Genelde sevimli dostlar veya cocomelin izliyoruz. Onun harici vermiyorum yemek yerken bitek. 
0 oy
(8,934 puan) tarafından
Bunu hep söylediğimde linç yiyorum ama hocam evimde işim gücüm var çocuk oyalansin aglamasin başımdan gitsin çok bağırınca başım ağrıyor diye veriyorum genel bahane budur e madem bkamayacaksin ne demeye dogurursun kendi egolarını tatmin etmek için doguruyorlar sonra çocuk sorumlulugu ağır geldiği için şikayet ediyorlar baştan hatalilar zaten o telefonun tabletin zararlarını Bi bilseler keşke yahu ben eğitimci olarak anlattığımda gosterdigimde anlamiyorlar yorma cnm kendini çoğu anlamaz bide savunmaya gecer az veriyorum 1 saat süresi var diye tablet telefon vereceğine tv aç daha iyi ama.o lanet tableti ve telefonu vermeyin sözde çizgi film izliyor çocuklar peki arada çıkan o saçma sapan mustehcen lgbt ve şiddet reklamların 2 saniyesi bile çocuklarda hasar bırakmaya yetiyor o tabletler telefonlar dokunmatik olduğu için ordan başka Bi bölüme tikladiklarinda orda olabilcek yanlış görselleri kesfederler okul çağına geldiklerinde odaklanma dikkat dağınıklığı çabuk sıkılma ve kurallara uymama şımarıklık gibi Bi çok şeyle karsilasiyoruz sonra veli pedogog pedogog geziyor çocuğu tedavi etmek icin
tarafından
Evet gerçekten bu kadar bariz olması üzdü ve şaşırttı. Ben İnternet  açmadan bir oyun var onu yarım saat hep verdim
Boya yaptı, rakamlara baktı,renkler vs vs. Ama ilk kez böyle birsey yaptım nasıl da şaşırdım etkisine tüylerim ürperdi böyle büyüyen çocuklar olduğu gerçeğini düşününce...Allah esirgesin evlatlarımızı
0 oy
(799 puan) tarafından

image

bu nu alsam diyorum ama hem hikaye kitabları hem bu çok gelmez mi
tarafından
Bundan çok memnun olan var canım bende düşünüyorum almayi
(799 puan) tarafından
Ya çok memnun olan varmı aaa hiç bilmiyordum
tarafından
Evet canım benim kullandığım setten bir tık daha hafif bir set bu. Benimkinin bazı bölümleri zorluyor zaten. Bundan alıp paralel ilerlemeyi düşünüyorum
0 oy
(55 puan) tarafından
Vakti olanlar o tablet vs verdikleri zamanı kitap okuma saatleri yapsınlar çocuklarınıza kitap okuyun hem okuma sevgisi aşılarsınız hemde bu tarz şeylerle uğraşmamış olursunuz
tarafından
Evet bizde de kitap etkinlik boyama oyun vs şeklinde gidiyor rutinlerimiz.  Yazdığım gibi ilk kez bu şekilde oldu öneriniz için teşekkürler

İlgili sorular

+1 oy
60 cevap 1,293 göst.
0 oy
9 cevap 363 göst.
10 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
29 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilyda (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 295 göst.

384,566 soru

11,504,054 cevap

35,157 kullanıcı

...