0 oy
215 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6 puan) tarafından
Kızlar biliyorsunuz ki bakla zararlı 2 yaşına kadar 

Az önce annem bilmeden bir adet bakla tutmuş tam agzindayken aldım ben ama illa ki içinden yemiştir bende tecrübesiz ve elfamli bir anayım sizce bisi olur mu hastaneye gtmelimiyim hemen gerçekten bilmediğim için soruyorum yardımcı olursanız sevinirim

6 Cevaplar

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Birşey olmaz canım korkma gözlemle bakalım 
(6 puan) tarafından
Inşallah canım benim çokta dikkat ediyom yediği içtiği herşeye ama bazen kaşla göz arasında oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne zararı var ? Ben bilmiyorum da öğrenmiş olurum 
(6 puan) tarafından
Zehirlenmeye sebep oluyor böbreklere kadar etkisi oluyormuş
tarafından
Tatlı mı zarar veriyor içindeki ceviz ki anlamadım ben de öğreneyim
(6 puan) tarafından
Baklava değil bakla sebzesi
tarafından
Ay ben baklava diye okudum, bakla ne ya yeşil fasulye mi
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Anlamadm kız niye zararlı olsun
(6 puan) tarafından
Zehirlenmeye sebep oluyormus
0 oy
(603 puan) tarafından
Seni burda topa tutarlarsa hiç şaşma, bende patlıcan suyundan verdim rahatsız oldu falan yazmıştım beni topa tutmuşlardı, bakla hakkında bir bilgim yok canım ama bişey olmuyor Allahın izniyle 
(6 puan) tarafından
Ya kimse umrumda değil açıkçası bilsem zaten buraya sormazdım kaşla göz arasında olan bir durum insaniz beşer şaşarız burası da bilgi alma platformu
(603 puan) tarafından
Evet aynen öyle
0 oy
(3,713 puan) tarafından
Zararlı mı? Allahım hemşireyim hem de çocuk hemşiresi vallahi duymadım :) dur bir sorayım asistan arkadaşlara 
(6 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum ya valla sorarsan sana çok dua ederim
(3,713 puan) tarafından
Sık tüketimde oluyormuş 1 taneden bir şey olmazmış genelde çin ve Asya tarafında çok ve sık tüketildiği için orada çok görülmüş bizim ülkemizde çok nadir hatta hiç yokmuş. Korkma hiç. Ben bilmiyordum da bizde tüketilmez o nedenle. Yani korkulacak bir şey yokmuş
(6 puan) tarafından
Ay rabbim çoluğunu çocuğunu sana senide onlara bağışlasın gönlünde ne duan varsa kabul olsun canım benim içime derin bir şu serptin çok teşekkür ederim
(3,713 puan) tarafından
Amin. Ne demek rabbim cümlemizin çocuğunu bizlere bağışlasın. Allah senden de razı olsun bir bilgiye sahip oldum sayende :)
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Bi sakin ol canım çiğ mi pişmiş mi bakla gözlemle teninde solgunluk ,halsizlik , miğde bulantısı olursa doktora götür ha bide bezinde kan filan görürsen 
(6 puan) tarafından
Pişmişti haşlama yani 48 saat gözlem gereken bir durummuş inşallah bisey olmadan geçer gider
(7,300 puan) tarafından
Pişmiş ise etki etmez çiğ daha etkili favizim hastalığın adı bakla zehirlenmesi diye geçiyor favizim hastasıyım ben iki gün takiple dedgim gibi bezinde kan ,halsizlik gozlerin beyaz yerine sararma filan olursa hastaneye gidin
(6 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum ben yine takip edicem tabiki inşallah rabbimin izniyle bisi olmaz
(7,300 puan) tarafından
Rica ederim canım benim inşallah Allah'ın izniyle biseycik olmaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 382 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 74 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde SnurT (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
0 oy
1 cevap 101 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde BirAnne23 (7 puan) tarafından soruldu

380,182 soru

11,381,456 cevap

34,874 kullanıcı

...