0 oy
792 göst.
Diğer kategorisinde (877 puan) tarafından
Evinize koltuk,TV vb bir şeyler alınsa esiniz babasına annesine sorar mi yada yanında götürür mu

63 Cevaplar

0 oy
(1,271 puan) tarafından
Kahretsinki evet hetseyi anlatir bunu aldik bunuyaptik bura gidecez burdan gelecez bu yemegi yapacak herseyiyetistiriyo cok sinir oluyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır onlara neki parasını onlar mı veriyor. 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Yoo sormaz biz dügünde herseyimizi kendimiz begendik sonra ailelere gosterdik onlar sadece ödediler 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Sorar tabi babası ucuz olanı iyi olanı bilir diye 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Tabi ki hayır. Kime ne evime ne aldığımdan.
0 oy
(506 puan) tarafından
Valla benim kayinvalidem evlendigimizden icinde birseyler kaldi zaten surekli yuzlerine vurur bizimkilerin.Maalesef ki bu durum heo devam eder.Esimde sorar,o sormasada kayinvalidem ozellikle karisir.Ben onu sevmem,ne gerek var aliyorsunuz, pahali o ,yok ben size birinden isterime kadar gider bu .Allah sukur alabildigimiz seyleri alabilelim birakinda .Tabi esimde de problem var .Evimizin isine karistirmasa ah
0 oy
(285 puan) tarafından
Hiç eşya almadık :D parasal yönden onlara ihtiyacı olursa sorar yoksa sormaz alır direk :) 
0 oy
(355 puan) tarafından
Hiç bişey söylemez laf taşımaz kararı nettir kimseye asla danışmaz benim dışımda..
0 oy
(770 puan) tarafından
Off şükür aramıyor ona ama büyük bsy flan alınacağı zaman danisiuor ev araba degisiklig8flan
0 oy
(315 puan) tarafından
Ben sormam benim evim kime ne ha parasını onlar verecekse olabilir
0 oy
(37 puan) tarafından
Eşimde konuşur ama izin ister gibi değil geçen gün evde otururken biands televizyon alalım bu küçük dedi:):):) neden dedim ne bileyim aklıma geldi diyo hemen üst kata çıktı ben yarın televizyon alacam bu küçük dedi kayınbabam borçlusun desede ikna edemedi gidip alıp geldik:):):):)
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Biz o evreleri geçtik canm... Şükür. Eşimi dogmamisliktan kurtardım. Zar zor....

Kendi evi ve ailesi için kararları başkasına yani anne babaya danışma huyundan kurtuldu.

Şaka gibi gelebilir ama;  kendinin bir birey olduğunu kendi kararını kendi alabileceğini anlattım ona şükürler olsun.
0 oy
(13,180 puan) tarafından
Ev bakarken yapmıştı kiralık ev arıyorduk kavgasını yaptım eşyada beni bırakıp onu götürmez ama cümbür cemaat gitmeye fırsat bulsa yok demez bir de fotosunu çekip atma huyu var buna çözüm üreteniyorum maalesef 
0 oy
(11,320 puan) tarafından
Hayir sormaz aldık ettik bile demez
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Neden sorsun soylemeyiz bile alacağız diye yada aldıktan sonra yorum yapmasınlar diye alır kullanırız ziyarete gelince görürler 
0 oy
tarafından
Ne münasebet ev ayrı kapı ayrı niye sorsun ki
0 oy
(2,527 puan) tarafından
Sormaz ama yakın oturuyoruz illa ki muhabbeti geçiyor. Şöyle yap böyle al demese de etkiliyor biliyorum. Çünkü anası yılların tecrübesi daha iyi bilir o:D
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yok ben sorarım daha çok fikirlerini alırım mesela kayınvaldem halı aldı bize parasını vereyim sen ne istersen al dedi bende yok beraber seçelim dedim beraber gittik. Büyüğümüz sonuçta ve fikirlerine deneyimlerine önem veririm kayınvaldemin ve sorarım bazı konularda tabiki
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Evimiz bizi ilgilendirir alirkende verincede hic kimseye sormayız oyle biriyle asla anlasamazdim babasının anasının yanında kalaydi karı almasaydı 
0 oy
(10,387 puan) tarafından
Yoooo, kime ne be benim paramla benim evime alınan eşyadan. Ne değişik şeyler valla ya bu kafada olan adam evlenmesin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 286 göst.
25 Kasım 2022 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 640 göst.
8 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 666 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 205 göst.