0 oy
938 göst.
Aile kategorisinde (872 puan) tarafından
Selam herkese. Bugün uzun yıllardır gorusmedigim dayimla konuştuk. Yo aramızda kuşluk falan yok. Dayımlar yurtdışında yaşıyorlar, annemler başka bir yerde, ben başka bir yerde. Işler gucler derken o kadar konuşmamışız. Neyse detaylara girmeyelim çok uzun anlatırım yoksa:)  neyse şimdi dayım hasta, yatıyor. Evinde oksijenli tüplerle nefes alıyor.  Yengem çalışıyor ve evde sıkılmasın diye tablet almış ordan dayımla  konuştuk. Gel kızım nolur gel yetiş som bir kez göreyim sizleri falan dedi, ben de dayı öyle deme, iyi düşün biz burda dua ederiz, iyilesirsin dedim. Dayım da dedi kimseye soyleme ama bana doktorlar az kaldı dediler dedi. Kimse bilmiyor bir tek sana söyledim diyor. Sir tutmayı bilirim. Ama şimdi ne yapacagimi bilemedim. Annemlere söylersem annem stres yapar. Söylemezsem hazırlıksız olurlar. Onların mesafeleri de Izmir Istanbul kadar değil, 5 saat uçakla gidilecek yer. Yanı Inşallah dayım bu hastalığı yener. Bilemedim. Soylersem belki başka bir yerlere götürüp tedavi ederler... Siz olsanız ne yapardınız. 

15 Cevaplar

+1 oy
(7,376 puan) tarafından
Bence şöyle hastalık bu önemli sonrada sen bilmiyordun söylemedin diye seni suçlarlar
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Onlar suçlamazsa da vicdanım beni boğar. Düşünücem bu gece.
(7,376 puan) tarafından
Bence de söylemelisin sonra keşke niye söylemedim dememelisin bence düşün iyice
-Reklam-
+1 oy
(7,039 puan) tarafından
Ben olsam söylemem hepimiz olcez bunu herkes biliyo dayinin hasta olduğunu da biliyo hepimiz ölümü yatcaz onu da biliyo zaten annen hasyamis ben olsam söylemem bu haksızlık değil anneni düşünme olur 
(872 puan) tarafından
Sen de haklısın. Stres yaptırmak istemiyorum anneme. Dayım da bana güvenip söyledi.
(7,039 puan) tarafından
Aynen düşünsene sen dayının yerinde olsam adan sana guvenmis sır vermiş bunu gitse birine anlatsa zaten hasta bi de buna uzulcem adam hepimiz olcez bi gün dağında olcek hiçte belli olmaz o iş kimon önce gideceği boşver söyleme bence
0 oy
tarafından
Söylerdim tabikide en azından son zamanlarında yanında olun
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Üstü kapalı, dayım aradı, bizi çok özlemişim. Ağladı telefonda gelin diyo fe, annen dayanamaz bence 
(872 puan) tarafından
Yanı direk dayım böyle böyle dedi demeden kağıda sarıp soyleyim mi? Iyi fikir aslında.
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Herkesi düşünüp ailenle dayina gidin en iyisi biraz yanında olsun annen vakit geçirsin hiç değilse ne biliyim☹️Rabbim sifasini versin inşallah 
(872 puan) tarafından
Âmin canım. Inşallah öyle olur.
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Söyle tabi ki cnm söylememen dayın için bir iyilik olmayacak ki. Ne faydası olacak söylemesen. Ama söylersen en azından destek olurlar moral verirler yannda olurlar
(872 puan) tarafından
Haklisin saol.
0 oy
tarafından
Aslında dayın hata yapıyor ne bileyim ben olsam az ömrün kaldı deseler herkesi görüp helalleşmek isterim 
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Bence söyle en azından bir helallik alsınlar 
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Söyle ya son gunleriyse bari iyi geçirsin bakarsın adam iyileşir moral çok önemli sonuçta yanına gidin tek kalmasın 
0 oy
tarafından
oncelikle allah şifa versin.bence söylemelisin.allah korusun birsey olsa bile annen dünya gözüyle derlerya kardeşini görmeli diye düşünüyorum.birsey olsa vicdan azabı çekme.
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Böyle bir şeyin yükü taşınmaz çünkü telafisi yok belki son kez görmek nasip olmayacak içlerinde ukte bir şey kalmamalı eğer öyle olursa annen için atlatmasi çok zor olur 
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Söyle tabi ki bu saklanacak şey değil 
0 oy
(154 puan) tarafından
Bence soyleyin çünkü sevdiğin birini hiç hazırlıksız kaybetmek daha da çok acı veriyor insana. 
tarafından
Katiliyorum . Hazirliksiz kaybetmek. Baska.  En azindan insan kendini o duruma hazirliyor
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Söylerim hiç saklamam çünkü saklanacak bişey değil 

Rabbim şifa versin insAllah 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Ben söylerdim hastalık bu ölüm var yani ucunda başka nir şeye benzemez bildiğin ortaya çıkınca niye söylemedin olur

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 32 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ilknur1998 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Pamukoglum (1,741 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap