0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar biz 1 yıllık evliyiz 5 senedir de birlikteyiz eşimin taksi duragi 4 tanede arabaşı var çok şükür durumu zaten iyi  ama eşim yasamayi seven bi insan hep lüks peşinde açıkçası şimdi de tutturdu herseyi satıp tir alıcam almanyaya yerleşicez diye akrabaları da orda halası kuzenleri falan babamin da tirlari var kazancı çok iyi evet ama ailemden şuanda bile 400 km uzaktayim senede bir gidiyorum ama başka ulkede olmak daha mı zor gelir çok tedirginim 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,132 puan) tarafından

Yorumlarda çocuğun için git demişler ama burada da maddi durumunuz iyi ben olsam çocuklarım için gitmezdim. Kendi ülkemde kendi kültürümle yetiştirmeyi tercih ederim. 

Ayrıca hepimiz şartlar kötü diye ülkemizi bırakıp gidersek bu ülkeyi bize bırakmak için savaşan dedelerimiz ninelerimiz boşuna ölmüş olacak. Ben ne olursa olsun kalmaktan yanayım. Çocuklarımız için torunlarımız için girmemeli kalıp mücadele etmeliyiz 
tarafından
Ben bir süre kalıp dönme taraftariyim temelli ulkemi terketmek istemiyorum zaten
-Reklam-
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Valla yaşam standartları çok iyi zaten senede bir görüyomuşsunuz ailenizi  gitmek daha iyidir bence
(11,217 puan) tarafından
Evt 5 yıldır isvecteyım
tarafından
Yalnız olsam daha Zor olurdu belki bebeğim olunca o kadar tedieğin de değilim :)
(11,217 puan) tarafından
Cocuklar en büyük ilaç geldiğimde 1 yasında kızım vardı. Onun varlıgı gersey oldu:) sımdı 2 cocugum var artık aılem burda dıorum evım yerım ocagım vurası artık. Tr gelıom ınan 1 ayda burayı özluyorum o kdr alıştım ki sszlıge sakınlıge duramuırum kalabalık yerlerde
tarafından
Ay ne güzel Allâh mutluluğunu daim etsin
(11,217 puan) tarafından
Amin canım sagol❤️
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bende ailemden uzak yaşıyorum ben İstanbul onlar Trabzon senede 2 3 gider gelirim ama bana da zor geliyor benim eşimde geçenlerde öyle şeyler söylüyordu. Ben gelmem dedim gitmek istiyorsan gidebilirsin dedim. 
tarafından
Benimkiler Antalyada biz antepde zaten yılda bir tatile gidiyorum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Zaten senede gidiyormuşsun senede yine gödirebilirsin bizimkiler temmuzda gelir 1 1,5 ay kalır giderler bu ülke zaten bitik durumda bence kendinizi ve çoçuklarınızı kurtarın derim imkanım olsa 1dk durmam 
tarafından
Bende çocuk için olumlu bakıyorum aslında
0 oy
tarafından
Benim öyle bı fırsatım olsa giderdim aileme illa her sene gider gelirdim ki zaten uzaktaymissin gene gidebilirsin sene bir ailene
tarafından
Ya akrabalarına bakıyorum mesela durumu bizden kötü olanlar bizden iyi yaşıyorlar
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ben yurt dışındayım senede 2 kez gıderım. Eger yurt ıcınde ve senede 1 gıdıosan hıc düşünme o zman yurt dısındada en az o kadar gidersın zaten
tarafından
Eşimle çok ayrı kalamıyorz ya daha bir ay önce gittim 15 günlük 5. Gününde arkamizdan çıkıp gelmiş 1 hafta durup döndüm vala
(11,217 puan) tarafından
Ee tmm beraber tatılere gelirsnz
tarafından
Artık öyle yapariz en azindan birlikte geliriz
0 oy
(7,580 puan) tarafından
Hic durmam kosarak giderim
tarafından
Bende hep öyle diyorum ama iş ciddiye binince bi düşünmeye başladım yinede
(7,580 puan) tarafından
Senede 1 gorursun tatil olur senin icin daha tatli olur oyle gelirsiniz gezersiniz memleketini
0 oy
(2,161 puan) tarafından
Giderdim ben açıkçası 
tarafından
Sanırım herkes ülke şartlarından dolayı gitmeyi mantıklı buluyor
(2,161 puan) tarafından
Evet canm çocuğun varsa onlar için güzel olur buradaki eğitim sistemi belli
tarafından
Evet malesef
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Yaşamak istiyorsan git derim canım arayıpta bulamadığımız fırsat :D
tarafından
Allah hepimizin hayatında kapı açar inşallah
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Zaten ailenden uzaktasın senede bir diyorsun git değişik yerler gör değişik kültür ben olsam hiç düşünmem 
tarafından
Az önce anneme de aynı şeyi söyledim zaten uzagiz ha orda ha burda
0 oy
(2,746 puan) tarafından

Ayyy maddi kaygım olmadan yerleşcek olsam 1 dk durmammmmmm.... 

Arkadaşım yurt dışında doğmuş büyümüş her şeyi oradan alıyor. 300 euro ya bizim 10 bin TL verdiğimiz airfryerları telefonları vs vs alıp alıp geliyor. MS gibi yaşıyor valla hele çocuklar için müthiş rahatlık
tarafından
Evet çok sinir bozucu bizden az geliri olan bizden iyi yasiyor
0 oy
(8,968 puan) tarafından

Ben olsam kosa kosa giderim:D

tarafından
Galiba bende gidicem :)
0 oy
(933 puan) tarafından
Az önce benim eşimde aynı teklifte bulundu amrikada TIR şoförü olarak gidiyim evi ayarlayım seni alıyım. Doğumu orda yap 1 2 sene kalıp dönelim düşüncesinde bilmiyorum eve gelince konuşcaz
tarafından
Gitmek mantıklı gibi
(119,275 puan) tarafından
amerikaya nasi isci vizesi alacak
(933 puan) tarafından
Tandığı var yardımcı olacakmış tabi kısmetten öte yol yok
0 oy
(353 puan) tarafından
Hiç bekleme valla zaten ailenden uzaksin ne bekliyorsun 
tarafından
Az önce anneme de aynı şeyi söyledim zaten uzagiz ha orda ha burda farketmiyor
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Keşke bizimde gitme imkanımız olsa ya bence git çocukların daha güzel eğitim alır bence buraların hali malüm
tarafından
Onlar bize göre çok daha iyi yaşıyor malesef evet
(1,529 puan) tarafından
Yani bunları göz önünde tutarsan bence gidin orada bir düzen kurarsın çocuklarının torunlarının geleceği daha güzel olur evini alırsın arabanı alarsın oralar daha uygun buralara göre babamın akrabaları çok var almanyada yaşayan memlekette apartman sahibi hepsi benim gitme imkanım olsa bir saat düşünmem giderim
tarafından
Evet esimin teyzelerı halalari orda hep burda dünya kadar yatırımları var

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 553 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pnr_45 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 263 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pnr_45 (1 puan) tarafından soruldu