0 oy
375 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (123 puan) tarafından
Sadece anne baba diyor bașka bișey yok ne yapmaliyim konusmadan da tuvalet egitimi vermek istemiyorum ne yapmaliyim sizce? 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kıtap okuyomusunuz
(123 puan) tarafından
Evet ama hic dinlemiyor beni baska seylerle ilgileniyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
29 aylık 10 yda15 kelimesi nca var doktora da götürdüm konuşmaması için hiç bir sebep yok algısı çok güzel dedi ama konuşmuyor vardır vakti zamanı elbet 
(6,441 puan) tarafından
İnşallah korkum kardeşi olacak acaba o olunca iyice kapanır mı içine
tarafından
Korkma canım insan korktuğu yerden sınav olur  rabbim her şeyin iyisini bilir bunda da vardır bir hayır
(6,441 puan) tarafından
İnşallah ay içimi ferahlattın için ferahlasın inşallah
tarafından
Amin canım :) ❤️ valla bende çok taktım kafaya en son arkadaşım sen kafayı mı yedin konuşur elbet rabbimden iyi mi bileceksin vakti vardır şükür etki sorun falan çıkmadı doktora gidince sağlıklı olsun varsın geç konuşsun dedi düşündüm haklıydı :) sonra bana bir rahatlama geldi :)
(6,441 puan) tarafından
Ay İnşallah
0 oy
(13,889 puan) tarafından
3 yaş oldu aniden konuşmaya başladı şuan susmuyor valla☺️çok kafana takma daha var zamanı tuvalet eğitimi zamanı gelmiş bence lazımlık al ve öğretmeye başla  bence 
(123 puan) tarafından
Lazimliğı var babasi gecen sene șok a geldi aldi ama ben nasil ogretecegimi bilmiyorum sen neler yaptin
(13,889 puan) tarafından
Tuvalette öğretmedim ben koridora koydum yerini hiç değiştirmedim ilkte çok zor oldu hep eve iserdi yada pantolonunu yapardı 3 ay sürdü buraya yap çişini diyorum sana şunu şunu verecem diyordum sevdiği seyelri aliridm
Ama zor yanı hemen pes etme sonra alıştımı çok kolay sımdi hala koridorda lazımlık gidip kendisi yapıyor 3 yaşında benimki ama yakında lavaboya klozet kapağı Alicam orada yapar artık ☺️ darısı başınıza insAllah
(13,889 puan) tarafından
Başka sorun olursa yazarsın bana bismillah de başla
Bide şunu yazmayı unuttum gece bağlarsin altını sabah o kalkmadan aç yani uyanmadan 10 dk önce aç ki bezi görmesin unutsun bezi hemen lazımlıga götur yapsın sürekli soracaksın bide cisin büyük tuvaletin varmı duye
0 oy
(6,209 puan) tarafından
Yani Çok az bu söylediği kelimeler Hani bir doktora götürmen lazım çocuk 2 yaşını geçmiş önce bir doktora götür O bir görsün Daha sonrasında başlarsın zaten tuvalet eğitimine de televizyon izletmeye tablet verme bol bol kitap oku bol bol onunla konuşmaya çalış böyle böyle alışır
(123 puan) tarafından
Artik bi saglik problemi olup olmadigini dusunmeye basladim canim tavsiyelerin icin tesekkur ederim❤️
0 oy
(611 puan) tarafından
Önce doktora git. Bizim ki de isaretle anlatmak kolay geliyor ****** seslerini çıkartıyor işine gelirse konuşuyor ama sürekli kitap okuyoruz. Oyun kur oyun oynarken mesale bebek ne istiyor annesi ne yapsın gibi 
(123 puan) tarafından
Sizinki de konusmuyor mu
(611 puan) tarafından
İstediği zaman soyluyor o yüzden işaretle anlatmak kolayına geliyor
0 oy
(996 puan) tarafından
Kızıma 28 aylıkken tuvalet eğitimi verdim ve kızım 33 aylıkken konuşmaya başladı 
tarafından
artk braktm cnm havalar sogudu ve annem amaliyat olcak 1 hafta anneme bkcam sonrada doguumu vaar
(996 puan) tarafından
Geceleri iki kere kaldırdım mesela 12de uyurdu kızım o zaman geç uyurdu Bi saat 3 de bir de saat 6da uyandirirdim sorna baktım uyandıktan sonra alışkanlık olucak gece uyumadan 1 saat önce tüm yiyecek içecek şeylerini bitirdim öyle oyuncak geceleri hiç kalkmadı çişe
(1,170 puan) tarafından
3 saatte bir iyi tutmus canim bnimki simdi sabah 1 kg gelir herhlde cişli bez aliyorum ona bakinca bu sabaha kadar yapiyor herhalde diyorum gece altina kaçırmış miydi ilk gunler peki
(996 puan) tarafından
İki veya üç  kere kaçırdı altına sorna da bitti şükür önemli olan sıvı alımını uyumadan 1 saat önce kesinlikle bitirmek
(1,170 puan) tarafından
ya bazi doktorlar tam tersini söylüyor yatmadan icsin ki buna alışsın tutmasini veya geldiginda rahatsiz olmasini bilsin falan diyorlar ilk zaman birkac gun dikakt ederim olmadi
0 oy
(282 puan) tarafından
Aşkoooo şimdi tam benlik soru oğlum 2 yaşına kadar anne bile demedi sadece ağlama sesini duyuyorduk bir şekilde anlaşıyorduk doktora pedegoga vs de gittim seanslarimiz oldu hiçbir gelişme olmadı kitap okuma kartlar elimden gelen herşeyi yapıyordum telefon TV bu konuda çok önemli kesinlikle hala telefon vs vermiyorjm ama TV de kısıtlı izliyor gelelim ince cevaba ben oğluma tam 25 aylıkken tuvalet eğitimi verdim daha konuşmuyordu bı sekilde zor olsada hallettik büyük tuvalet biraz sıkıntılı oldu ama oldu ilk basladim öncesinde lazimlik aldım sürekli anlattım artık buraya çiş yapicaz falan diye  1 hafta uğraştım olmadı bıraktım sonra 1 ay sonra tekrar denedim baktım oluyor bı baktım alıştı hemen ama konuşmuyordu daha çise alıştıktan sonra teker teker kelimeler geldi artık tam anlamıyla konuşuyor inşallah tez zamanda seninkide konuşur oğlum şu an 3 yaşına 2 ay var 
(123 puan) tarafından
InsAllah canim elim kolum bagli ya bi konussaydi
0 oy
(1,133 puan) tarafından
Tek dikkatini çeken durum konuşmaması mı canım? Buna eşlik eden farklı davranışlar var mı? Bir piskiyatrise götür sen en azından sebebi öğrenirsin, 
(123 puan) tarafından
Evet canim :( yasi uygunmu cocuk psikiyatristine kucuk degil dimi
0 oy
(1,077 puan) tarafından
2 yaşında 3 yaşında konuşmaması konuşma geriliği dil gelişimi açısından geride olduğunu gösteriyor, ben işin şu an uzmanı değilim. Piskoloji okuyorum uzaktan eğitim ile size şunu söylemeliyim benim kızım oğlum da 3 4 yaşında konuştu gibi söylemlere asla takılmadan çocuğunuzu konuşma terapisine götürmeniz. 
(123 puan) tarafından
Konusma terapistini hangi hastanede nerde bulurum
0 oy
(530 puan) tarafından
Bnm kızımda öyle anne baba dede gibi kelimeleri vardı ama algısı iyiydi bende o aylarda tuvalet eğitimi verdim çiş demeyi öğrendi sorun olmadı ben doktora da götürdüm algısında sorun yok dil terapisti için 4 yaşı bekliyorz ddi kreşi önerdi krese gidiyor
(123 puan) tarafından
Ne kadarlik kiziniz kreș için kucuk degilmi
(530 puan) tarafından
34 aylık oldu canım 30 aylıkken başladı yarım gün gidiyor
(123 puan) tarafından
Cok guzel canim benim❤️
0 oy
(356 puan) tarafından
Gelişimi her birinin farklı büyük oğlum 14-15 aylıktı 25-26 kelimesi vardı birden bire sustu konuşmadı üzerine birde doğum yaptım 33 aylık doktor işitme testine yönlendirdi az duyuyor test tekrarı dendi şimdi işe yanımda gelip gidiyor biraz daha ilerledi konulması ama teste tekrar girip psikoloğun yanında teste giricek 
(123 puan) tarafından
Gecmis olsun canim benim
0 oy
tarafından
bnmkide oyle ya ama herseyi anliyo şukur 
(123 puan) tarafından
Herseyi anladigiini nerden biliyorsunuz bakislarindan tepkilerjnden mi
0 oy
(283 puan) tarafından
Oda biseymi benim ki 3 yaşında tık yok
(123 puan) tarafından
Beterin beteri var desene doktora goturdun mu canim doktorlar ne diyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde GSmsl (793 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 180 göst.
7 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 204 göst.

379,127 soru

11,349,039 cevap

34,814 kullanıcı

...