0 oy
404 göst.
Diğer kategorisinde (407 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hanimlar akşamdan beri uyuyamadim köpeğimizi barınağa verdik tuvalet eğitimini yaptıramadık heryere kakasını yapiyor bahçede.

Bahcede ekinde ekiyoruz yemek için sogan maydanoz nane gibi köpekte serbest geziyor yiyecekleride diski vardiya yemiyoruz eşimle bütün gün bahçe temizledik barınağa verelim dedik doğal hayatında yaşasın arkadaşları olsun ama ben bıraktıktan sonra çok üzüldüm çok ağladım eşimde git al bugün dedi alırsak ama kulübesinden cikartamayiz diyor orda daha özgür olcak kafam allak bullak siz olsanız napardiniz dogalmi yaşam yoksa bütüngun ufak biryerdemi yasam:(

( kaynim yanlışlıkla araba ile vurmuş 3 aylıkti veterinerden sonra sokağa birakamadilar eve getirmişler  onlarda başka şehre gidince bana kaldı bende besledim büyüttüm 6 aylik yaptim kendini artık koruyabiliyordu )

13 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Barinaga birakmakla öldürmen arasinda bir fark yok hayvani.

Birincisi, bakamayacaksan hic girmeyeceksin o topa.

İkincisi, hadi aldin ve bakamadin, o zaman sahiplendirmeyi dene, barinak degil cozum, hayatinda hic barinakta 3 gun gecirdin mi? Hayvani direk öldür en azindan daha acısız olur.
(407 puan) tarafından
Hayvanım uysal hele insan görsün sevdirsin diye yerlere yatıyor rahatlığa alistigi icin istediği yere tuvaletini yaptı açıkçası eşim hiç ilgilenmedi ilgilenseydi öğretildi bende köpek bakımı bilmiyorum sadece yemek verip sevdim oynadım bakalim yapacağız birseyler ama onu orda asla bırakmam dedim eşime
tarafından
Yani daha 6 aylik diyorsun youtube dan videolara bakin wc egitimi icin inan 1 ayda max ogrenir. Gercekten gidip alacaksaniz helal olsun hicbir canli oralara tek edilmemeli, İrem in anlattigi gibi ac kalip birbirlerini yiyorlar ve onlarin dogasi bu falan degil! Gidin alin garibani ordan, bi yuva yapin alanini duzenleyin inanin size can yoldasi olur cocugunuz varsa en iyi arkadasi olur.
(1,402 puan) tarafından
Umarım alır..
(407 puan) tarafından
Tabikide aldim ben onun için günlerce ağladım orda birakamazdim biz barinaklari güzel sanıyorduk degilmis suan yanımızda şükür asilarini yaptircaz simdi
tarafından
Ya harikasin :) nasil sevindim su an :)
-Reklam-
0 oy
(118,984 puan) tarafından
al ama çit yap bahcenin bi kismini sizin ektihiniz yere gecmesin
(407 puan) tarafından
Cok dar alan kalacak ona şuana kadar hep geziyordu valla napacaz bilmiyorum en az 10 sene böyle hayvana eziyet edilirmi diyorum
0 oy
tarafından
Barınaklar = ölüm yuvası 

Bunu bilmeniz gerekiyor bakamayacaksanız vebaline girmeseydiniz hayvanın 

Neler neler duyuyoruz ya hayvanlar açlıktan birbirini yiyor 
(407 puan) tarafından
Zaten ****** dışarıdaydi bilerek eve almadik evde tek ben dedim olmaz diye bana kaldı yavruydu araba ile vurmuslar 3 aylikti 6 aylik oldu gelişti
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Asla almam ben madem ekip biçiyorsunuz 
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Bağlayacak yer varsa ben olsam getirirdim . Aslında normalde de bağlı olması gerekir köpek işte ne kadar eğitirsen eğit bir anlık öfkeyle neler yapabilir. Bağlamakta bir sakınca görmüyorum. Kışın zaten gezmek istemeyecek. Hava güzel olduğunda günde bir kere gezmeye çıkartırsıniz. 
(407 puan) tarafından
Valla bilmiyorum dayanamayıp geri alicam sanirim
0 oy
(12,454 puan) tarafından
6 aylil çok küçük hayatım keşke kulübe yapsaydınız köşeye arada gezdırırdınız en azından yanınızda güvende karnı tok olurdu barınaklar çok kötu 

Seni anlıyorum 40 günlük yavru gerırdı eşim hamileyken, 9cu aya kadar evde benimleydı her gün yıkardım parka göturdum koynumda taşırdım kocaman oldu. Pitbull yasak ırk olduğu için pasaport çikarttık, çip taktırdık kısırlaştırma ameliyatı ettirdik elimizden alıp barınağa vermesinler diye. 

9ci aya girdim ağirlaştım iyice, hem artık buyudu evde parkeleri parçalamaya başladı babamların müstakil eve koyduk, ama hamile hormonlari hem alışkanlık ağlamaktan helak oldum. 3 gün sonra gittim görmeye depresyona girmiş aç bi şey yemiyor, veterinere göturduk, her gün oynamaya gittim anca alıştı. Şimdi dev gibi oldu ama hareketler ,sevgisi ayni 
(407 puan) tarafından
Soylerim kesin alcam kisirlastirmislar ben gidene kadar ondan salmadilar bırakmam orda asla
(407 puan) tarafından
Aldik canim ama eşim kulağından kupasını çıkardı kuyruğuna bakayim kirik mi acaba diye köpek birden ısırdı hastaneye geldik kuduz aşısı için:)) adam istemiyordu sırf benim için aldı yapacak birsey yok yikayacagiz bu akşam
(12,454 puan) tarafından
İyi akşamlar canım

Sevindim
Orda kaldıysa psikolojisi bozulmuş olmalı
Dikkat edin az sevgi görünce toparlar unutur inşallah
(407 puan) tarafından
2 hafta bahçede özgürce dollassin istedik zayiflamisti kendine gelir inşallah evde ya şükür
(12,454 puan) tarafından
Canım ben hamileyken bıraktım müstakil eve 8  ci aydaydım.  Dumanda 8 aylıktı ,3 gün kaldı.  Hasta olmuş aldık veterinere göturduk kusuyor yemek yemiyordu.  Depresyona girmiş dedı bildiğin.  Eve geri getirdik, yıkadık, kaldı 9cı aya kadar.  3 günde o kadar olmuş birde müstakil evde kimse yok başka köpek.  Seninki barınakta kaldı normal.  Umarım kısa zamanda toparlar.  
Demin akşam ustu yemek fln yazamadım her şey hal oldu anca ama aklımdaydı haber vermene sevindim  :)
0 oy
tarafından
Köpeği ölüme terk etmişsiniz. Alın getirin başkaa birine sahiplendirirsiniz 
(407 puan) tarafından
Getircem bırakmayacağım canim çok uzgunum
0 oy
(2,376 puan) tarafından
Köpeklere tuvalet eğitimi veren yerler var villa gibi oraya verseydiniz keşke
0 oy
(6,173 puan) tarafından
Vallahi ekip biçiyorsanız bakmayın Bir de ne gerek var zaten kendin sahiplenmemişsin Kaynın getirmiş onun bakımı da zor bırakacaksın ****** gezecek falan ama senin eksiğin mahsul mahvolacak O yüzden dolayı bırakmışken kalsın orada
(407 puan) tarafından
Ya valla hep ağlıyorum ya dayanamıyorum gözümün önünden gitmiyor kocami aradım ben gidip alcam dedim ona çıt yaparsın dedim bir bölümde kalır bakınca çok tuhaf oluyor insan kiyamiyor
(6,173 puan) tarafından
Vallahi bir de dışarıyı da düşünmek lazım kimseye saldırır mı zarar verir mi Yani bir yorumda özgür bir ****** barınağa girmiyor demişsin köyde mi yaşıyorsunuz tam bilmiyorum ama mesela başkasının bir yerine girer mi çoluğuna çocuğuna zarar verir mi Bak geçenlerde bir çocuğu köpek ısırmıştı kuduz oldu çocuk öldü bunları da düşünmek lazım
(407 puan) tarafından
Kendi bahcemiz kimseyi ısırmaz tam tersi sürekli sevdirmek ister biz onu özgür alistirdik sadece zorlamayın hiç ben eğitmeyide beceremedim hiç bakmadığım için belkide
0 oy
(892 puan) tarafından
Barınakta ne özgürlüğünden bahsediyoesunuz ya orda daracık kafeslerde istiflenmiş onlarca köpek içinde yaşayacak hastalık kapıp ölecek zate. Kendi kendinize vicdan rahatlatmanın yolunu da bulmuşsunuz, orda özgür dolaşacakmışmış
(407 puan) tarafından
Saçmalıyorsunuz  ben zaten hiç köpek beslemedim nasil yetisirde bilmem ben zaten akşamdan beri ağlıyorum simdi aradım kocami ben gidip alacagim diye
0 oy
(913 puan) tarafından
Malesef barınak kötü bı yer çok üzülerek söylüyorum biz yıllar önce sevdiğimiz köpeğimizi babam barınağa bırakmıştı ailecek içimiz rahat etmedi bir hfta sonunda gidip geri almak istedik ve bn kendim bizzat gittim orda hayvanlar açlıktan soğuktan birbirine saldırıp zarar veriyor aç kalıyorlar bakılmıyor ve ilaclanip ôldüruyorlar:( bnim köpeğim içinde barınak çalışanı geldiği gibi öldü demişti ama oradaki bakımsızlıgi ve olanları gözümle gördüm çok kötüydü günlerce kendime gelemedim bı ****** sever olarak keşke bırakmak yerine bska bakabilecek birini bulup verseydiniz çok üzüldüm 
(407 puan) tarafından
Bende barınağa geldim kısırlaştırmaya almışlar geri alamadım 10.gun sonra dediler suanvarya ağlamaktan ölcem barınaklar çok.kotu
0 oy
(1,402 puan) tarafından
Konuşurdum ama çok ağir olacaği için susuyorum...
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Barınak yerine sokağa bıraksaydın daha iyiydi benim köpeklerim var gündüz bağlıyorum gece salıyorum ve asla bırakmam evlat gibiler barınak özel bir barınak değilse eğer bırakma orada kuzum kim bilir nekadar korkmuştur günah yavrum ya
(407 puan) tarafından
Sorma sorma hayatımda en pişman olduğum şey oldu alamadikta eşimle ikimiz 10 gun sonra alacağım kisirlastirmislar malesef ilk defa barinaga girip içini gezdim ağlamaktan mahfoldum
(1,529 puan) tarafından
Köpek otelleri var belirli ücretle bakıyorlar kimileride mama karşılığı bakıyo öyle bir yol bulun ama en güzeli evlatlarımızı bırakmamak yazık günah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 157 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
11 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 152 göst.
3 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu

377,203 soru

11,288,235 cevap

34,695 kullanıcı

...