0 oy
199 göst.
Aile kategorisinde (5,703 puan) tarafından
Anne olunca anlarsın diyolar ya hep peki siz anne olunca annenizin babanızın sizi büyütürken yaptığı yanlışları anlıyor musunuz kızlar mesela ben 

- Küçükken hatta evlenmeden bir gün öncesine kadar annem hep şey derdi, sen bırak yapamazsın ben yaparım sen beceremezsin her yeri batırırsın sonuç sorumluluk almaktan korkan Bi insan oldum. Yeni evlendim kaynanamın dısarda işi vardı bende onlardaydım o gün dedi  ki ben gelene kadar yemek yap patates var evde onu pişir dedi Bi patates yemeği yapıcam heyecandan ölüyorum evde eşime iyi kötü yapıyorum ama ilk defa kalabalık bir aileye yemek yapıcam ve beceremedim kendimi cok kötü hissetmiştim o gün anneme cok kızmıştım

-Bi yanlış yaptıgım zaman annem Bi ton laf söyler kızardı bende de artık şu oldu en ufak Bi hatada korkma utanma duygusu. Çalışırken de Bi hata yaptıgım zaman ödüm patlardı duyacağım her kötü söze susmalıyım algısı oluşturdu cocukluk tan gelen. Hala da bu şekilde yani o yüzden kendimi hiç savunamam. 

-Bi yemek yaptıgım zaman Bi iş yaptıgım zaman annem hiç onaylamazdı hiç aferin demezdi mesela hep eleştirirdi bulaşıkları yıkayım derdim içimden gelirdi sonra anne bak tertemiz yıkadım derdim aferin eline sağlık kızım demezdi yok yağlı olmuş yok iyi durulanmamış yani güzelce ögretmezdi kızar biçimde söylerdi hep bende de özgüvensizlige sebep oldu bu

O yüzden bende bunları evladıma yapmak istemiyorum dikkat ediyorum elimden geldigi kadar keşke annem böyle yapmasaydı diyorum cocuğum da benim gibi olmasın istiyorum 

Sizin de var mı cocuk yetiştirirken kendinizde fark ettiginz yanlışlar 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben kendi kendimi yetiştirdim senin yaptıklarından daha çoktu benim yaşadıklarım en önemlisi sevgisizlik annem babam şimdi der bana kızım gel de seni seveyim istemiyorum diyorum çünkü o sevgiyi bana vermediler eşime de aynısını yapmışlar bizde kızımızı her zaman daha fazla şımartmadan seviyoruz sarılıyorum öpüyoruz aramızda yatırıp oyunlar oynuyoruz 2. Evladım olacak aynısınıda ona da yapacaz ayırmıcaz ilk başta doğum zamanları zor olacak kızım için ihmal ediliyorum sanacak ama onuda halledicem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sözlü psikolojik ve fiziksel şiddet şimdi ne mi oldu annesinden nefret eden bir birey oldum cocuguma bunlari yapmiycam yanlis yapsa dogruyu gostererek arkasinda durmak istiyorum benden nefret etsin istemiyorum cunku 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
8 yaşına kadar büyüttü annem beni sonrası:((((( 
(5,703 puan) tarafından
Nurlar içinde yatsın mekanı cennet olsun canım :)
(2,297 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun  canm.sonra yengem abim ablam bizi büyüttü.. yengem üvey anne gibiydi
0 oy
(2,962 puan) tarafından
Ohoo hangi birini sayiyim. 

Ben farkli açıdan bir degerlendirme yapiyorum.

Ben kardeslerime baktim buyuttum. Anne olduktan sonra yogurt mayalamaya peynir yapmaya falan basladim. Kardeslerime hep derim keske o zamanlar bilseydim de size de yapsaydim diye. Onlarda abla sende cocuktun uzulme derler.
0 oy
(1,604 puan) tarafından
Babama bı şey anlattığım zaman beni dinlemezdi ve bu durum beni üzerdi. Ben anlatırken başka şeylerle ugrasirdi. Ben de bu konuya dikkat etmek istiyorum. Bir de annem erkek kardeşlerimin bile yatağını benim toplamımi isterdi, eline mi yapışır diyerek. Kardeşim şu an 26 yaşında hala yatağını toplamaz. Herkesin üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesi lazım. Ne onun yerine yapacaksın ne de fazlasını yaptıracaksin bunu anladım. Annemin beni sürekli başkaları ile kıyaslaması durumu da var tabii asla yapmak istemediklerim arasında.
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Hangi birini sayayım 
0 oy
tarafından
Annem çok ilgiliydi sağolsun ama çok arkadaşı olmadığı için babamla yasadiklari için bana dert anlatırdı sen benim sırdaşımsin diye. O zaman bunda bir sakınca gormezdim hatta evlenene kadar görmedim ama evlenince fark ettim ki eşime annrm babama nasıl davranıyorsa öyle davranıyorum, babamı neyle suçluyorsa eşimi onunla suçluyorum vs ve babamla aramızda anlamsız bir soğukluk var babamın bana bir yanlışı olmamasina rağmen

Bunu Kesinlikle yapmayacağım kendi cocuguma 
(6,812 puan) tarafından
tamda bizi anlatmissin benimde annem bana herseyi anlatir bende ayni annem gbi davraniyorum esime malesef ki buda bize huzursuzluk katiyor
tarafından
Kesinlikle anlamsız bir huzursuzluk var ilişkide :(
0 oy
(582 puan) tarafından

Ya çocukken biz sobanın sıcak olduğunu bile sobaya lap diye dokunarak öğrendik :)

evi görmüyorduk ki sokakta oyun oynamaktan

0 oy
(197 puan) tarafından
Benim ailemde bana birşey öğretmedi herşeyi kendim öğrendim kendim yaptım kimse benim yemeğimi eleştiremez eleştirirse zıkkım ederim o yemeği 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 268 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 351 göst.
27 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 712 göst.
26 Mart 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 490 göst.