0 oy
796 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
Arkadadlar esim bir araba alacak  benim adima bu durumda aldigim aile destek paketi ve diger yardimlar kesilirmi 

23 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Yeminle sizi anlmiyorm arabnz varsa gerk yok demi almya evi arbsi olmyn zor durmda olan insanlar için dolabında çocuğuna giydrck yedrcek birşeyi olmyn insanların hakina giriyosnz
(8,777 puan) tarafından
Bakın işte burda kesinlikle hatalisin araba bu devirde lüks değil ne yazık ki ihtiyaç neden biliyor musun günümüz insanları otobüste yaşlıya engelliye hastaya hamileye yer vermez yer istediginde bile ustune dayak yemedigin kalir ... yatalak veya sakat veya engelli çocuğu anne babası varsa araba gene zorunludur
(19 puan) tarafından
Canim benim aen benim evimdemisin ki ihtiyacìm olmadigini bilesin esim 30 bine bi araba alcak ve borc alacak ben 3 yillik evliyim daha evimde kendime ait bir esyam yok bence bilmeden bos konusmayìn esim gurbette calisiyor gelip gitmek Zor diye kucuk vi araba alcak tamammì
(6,202 puan) tarafından
İşte bende bunu anlamıyorum devir değişti artık hersey ateş pahası araba da olsa evde zor durumda geçinen insanlar var
Ayrıca bunu devlet veriyor eğer hak düşüyorsa ve alabiliyorsam neden almayım
Evi arabası olan aldı diye devlet diğerine mi vermiyor sanki onu halk değil devlet belirliyor
tarafından
Bikini bölgesi için lazere giden insanın ne kadar ihtiyaç i olabilir ki ha pardon oda luks değil ihtiyaç !
tarafından
İnsanların hiçbiri kolaylıkla almıyor borçlanarak alıyor kendilerinden kısıyor benim eşimde tek çalışan ev aldı ama çok zorluk çektik şimdi biz bogazimizdan koşarken yaşıtlarımiz geziyordu okadar apartmanı olanlar alıyor ama yine ihtiyacı olanlara vermiyolar ..
-Reklam-
+4 oy
(2,196 puan) tarafından
Karınları tok cepleri sıcak olanlar linç etmiş cidden tuhafsınız yaa sanki kadın son model araba alıyoruz demiş haktan bahsediyorsunuz da kadının durumunu bilmiyoruz ha eğer ki ihtivacı olmadığı halde alıyorsa hakka giriyor ama araba alıcaz dedi diye linç etmişsiniz ihtiyac sahibi olmayınca konuşmak kolay. 
(19 puan) tarafından
Allah razi olsun sizin gibi iyi dusunen ve halden anlayan herkeze bizlerede rabbim hayirli bir kapì acsìn rabbim bizler her nefes alìp verisimizde Allaha muhtacìz rabbim bizleri kendinden baska kimseye muhtac etmesin
(6,202 puan) tarafından
Çok haklısın
+3 oy
tarafından
Umarım bu durum etkiler o yardımları 
(19 puan) tarafından
Umarìm sende benim halim gibi bi hale gelirsin ozaman anlarsìn durumumu
tarafından
Kimsenin ne durumda olduğunu ne sen nede ben bilebiliriz beddua etmeden önce bir yutkunmak lazım ben postuna göre yorum yaptım araba alacak maddiyata sahip biri bence yardım almamalı
(19 puan) tarafından
Sen kendi yorumuna iyice bir bak umarim etklier diyorsun bu duamì yoksa bedduamì kendine gel
tarafından
Ben sana inşallah yardımın kesilir alamazsın vs demedim önce sen kendine gel bana bu şekilde konuşmadan önce kimseye beddua etmem o yardımların hakkı olana gitmesi gerektiğini düşünüyorum madem birşey soruyorsunuz gelen yorumlarada açık olmanız lazım
(19 puan) tarafından
Tamamda sen benim evimdemi yasiyorsun yasadiklarimi bilmiyorsun ne durumda oldugumu bilmiyorsun ve umarim etklier diyorsun yani yardimin kesilir diyorsun bu ne demek baska anlamì varmì ki
+2 oy
(119,148 puan) tarafından
bi biraksalarda evi arabasi olmayan alsa keske 
bende sizin kafa yapinizi anlamiyorum seni kimse kacmaya zorlamamistir kactiysanda kendi isteginle kacmissindir ailen konusur konusmaz o onlarin bilce sey kacinca iyi olcanimi dusundun nereye kactini hesap etmedinmi derdim ama beni ilgilendirmez konu bu degil + 30 bin borcda olsa aliyosan o aracin kaskosu vergisi mazotu bunlarida hesaba katman lazim oyle yargilamayin boyle yazmayin herkezin var elbet bi derdi isinize gelmedigi zaman sorunla ugrasiyorum de gec iyiymis
(19 puan) tarafından
Iste sizin gibilerin bu zihniyeti yizunden bu millet bir yere gelemez daha fazla konusup kendini kucuk dusurme dùnyada her kötülük cehaletten gelir diye  b soz var gercekten öyle
sizin gibilerede kendi dusen aglamaz denirde agzimi bozmuycam
(19 puan) tarafından
Daha kendini ne kadar bozabilirsin acaba daha fazla bozma bencede yazik olur neyse daha fazla cevap veremem sana bb
☺️☺️☺️☺️ amaaann cevap verme
+1 oy
tarafından
Şimdi linç tayfa gelir gözün aydın 
+1 oy
(735 puan) tarafından
Bende şu olayı anlamıyorum ihtayaci olmadığı halde alana hakkım haram olsun pardonda ne hakkı?? Millet alamıyor diye hırs yapıyor resmen durumu olan olmayan herkes hak ediyor bence tonlarca vergi veriyor herkes bir aldığı ürünün yada elektrik su vs herşeyin yeri gelince gelen faturada çok vergisini veriyoruz devlette veriyorsa kendi cebinden vermiyor bunca insanın vergileri sayesinde dönüyor çark verdiği 3 kuruş para oda seçim ayağına azıcık bal sürüyor işte milletin ağzına kidlik yok birşey yok ama kidlik yaşıyoruz resmen Hindistana sömürge devleti fakir devleti derler şöyle bir düşünün hiç bir farkımız yok fakir iyice fakir zengin iyice zengin ömrün bitip çürüyor e.ssek gibi çalışıyorsun ölene kadar bir evin olursa şükür edip oturuyorsun oraya oda herkes şanslı değil vallahi 3 kuruş paraya bile ayrım yapıyorlar herkese vermeli evi olan olmayan TC vatandaşı olan herkese babasınin hayrına vermiyor kimse hayat boyu verdiğimiz vergileri karşılamaz bile verdiği bu 3 kuruslar
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Arabası olup alanlar çok var 
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Askeri ücretle geciniyoz arabamız yok 800 tl alışveriş yaptım erzak aldık az şey alabıldık dahada eksiğim var ve bana yardım parası çıkmıyo 
(19 puan) tarafından
Bak bende senin gibiyim e devletten defalarca basvuru yaptìm en son gelip evi gorduler sinra yaptilar gercekten bazi insanlar bilip bilmeden konusuyor  sende sosyale git orda evrak verirler doldur yaparlar
(7,358 puan) tarafından
Tm bakalım Allah hepimize yardım etsın
0 oy
(3,990 puan) tarafından
Tek evin varsa ve içinde oturuyorsan alırsın lakin araba devreye girdiginde kesilir canım 
(19 puan) tarafından
Nasil yani ev yok
(3,990 puan) tarafından
Ozaman 144 du ara sor canim
0 oy
(265 puan) tarafından
Nasil aliniyor o yardım ya bnde alaydim ne evim var ne arabam cocuklarimida baska sınin kiyafetleriyle buyutum 
tarafından
E devletten başvuru yap canm bende 3 aydır alıyorum bugn de geldiler kontrole herhangi Bi degişklik va rmı DİE
(265 puan) tarafından
Esiminkinden ypsak olurmu aceba bnm e devet sifrem yok bide ozur diliyerek soruyorum ne kadar alıyrsunuz ve sigrtamız var olurmu aceba
tarafından
Eşinizin knde de yapabilirsnz bunu sigortalılar da alıyor canm. İlk 2 ay 450 aldım ama bu ay zamlı ve çocuk parasıyla verdiler 1200 aldım
(265 puan) tarafından
Teşekur ederim canm yapicam bnde cok ihtiyacim var cunkü
tarafından
Yap canm en azından bişileri kapatıyoruz o parayla iyi oluyor
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Bacım geçmiş olsun seni yerler burda üstüne üstüne gelirler linç yapacak yer ararlar .

Ben ise girdim ev araba bişi yok ise girer girmez sigorta yapılınca aynı gün yardımı kestiler 
(1,190 puan) tarafından
Kız ben ona kötü bişi demedim bana patliyo hayırdır yani desem de patlasa eyvallah ama demdim olacağı söyledim
(19 puan) tarafından
Anlamadìm ben sana bisey demedimki niye boyle bisey yazdìn
(6,202 puan) tarafından
Ceylan arkadaş seni savundu aslında ama ona yaptığın yorum biraz kiriciydi
(9,626 puan) tarafından
madem konu hakìnda bilgin yok cevap yazma ya

Elif canim ceylan bunu yazarken senden bahsetmemis canim genel olarak linç edenlerden bahsetmiş
(19 puan) tarafından
Evet genel olarak bahsetmistim ounnla ilgisi yok olsun bazen insan yanlis anlasilabiliyor
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Sigortanız yoksa kesilmez buyuk ihtimal
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Ya şu soruyu adam akıllı okumadan cevap vereni de anlamıyorum alacak demiş ve sosyal yardımlarda ev araba lükse girmiyor ihtiyaç diyorlar ağzı olan konuşuyor arabamız var ama evimiz yok ve sosyal yardım alıyorum sanki tonla para mı veriyorlar bez yardımı alıyorum sözde 15 günlük bı bez verdiler 4 ay sonra tekrar verecekler e hani yardım nerde madem öyle her ay ver  ya da süt yardımına yazıldım 2 ay oluyo sözde alıyorum ama bir kere almadım daha boş boş konuşmayın
0 oy
tarafından
30 bine araba zar zor çalışır bence kesilmez canım arkadaşımın çok eski model arabası vardı ona çıktı kapıya gelip sormuşlar eve falan bakmışlar arabayı göstermiş öyle vermişler.ama sonrasan alınca kesilir mi bilemiyorum 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Kesilir canım araba lüx e giriyor çünkü 
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Okadar saçma sapan bı yardımki bu ihtiyacı olan olmayan secmiyo canim merak etme bence kesmeler çünkü okadar taniddigim varki arabası da. Var askeri ücretten de fazla maaşı var ama aliyo bizim arabamız yok bı askeri ucterle geçiniyoz oda aldığı gün bitiyor valla ama bize bişi çıkmıyor bende bunu anlamıyorum inşallah ihtiyacın varsa kesilmez canim para(⁠ʘ⁠ᴗ⁠ʘ⁠✿⁠)
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Benim eşim de inşaat işçisi canım evimiz var arabamız yok evimizin de 200 bin borcu var ama bize çıkmadı . Seni çok iyi anlıyorum inşaat hiç kolay değil mesela şuan kış ve iş yok benim de ihtiyacım var ama çıkmıyor. İnşallah kesilmez memur olup alanlar bile var .
0 oy
(4,612 puan) tarafından
inşallah yardim kesilir 
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Niley süylemek istiyorum asla yanlış anlaşılmak istemiyorum diyolrya evi arabası bu yardımı haketmiyo ne göre kime göre ev ve arabaların cogu krediylen alınıyo ihtiyaç cunku benm mesela evim var olmasına var ama kredi ödüyoruz kira gibi 3 cocugum var yeri geliyo yedircek bişi bulamıyorum şöyleki eşim bi süre iş bulamadı cok sıkıntılarımız oldu cok yere borclandık lütfen herkesi yadırgamayın yok evi var arabası var öyle olup kıt kanat geçinen cok bırakın devlet karar veriyo bu yardımları rabbim herkesin yardımcısı olsun diyceğim o 
0 oy
(848 puan) tarafından
Yorumlar sığ beyinlilerle dolmuş şu devirde arabaya lüks diyen var gerçekten. benim kayınpederim ilçede oturuyor ve şehire işe gelmesi gerekiyor sabah 4 te 5 te minibüs yok Mecburen arabası var toros moros ama idare ediyor. Belki bu kadının da eşinin durumu böyledir. Bence evine her ay 5 litre ayçiçek yağı alan insanlar daha zengin (!)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 104 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (995 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
29 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ayyyil (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (995 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 119 göst.