0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (162 puan) tarafından
Sorum başlıkta 

15 Cevaplar

0 oy
(2,501 puan) tarafından
Ben 13 aya kadar verdim sonra kestim 
(94 puan) tarafından
Birden nasıl kestiniz acaba benim kızım 1 yaşına kadar anne sütü aldı şuan 13 buçuk aylık 3 buçuk aydr mamayla devam ediyoruz ek gıdayı yese bile illa üstüne mama içecek icmezse uyumuyo
(2,501 puan) tarafından
Evet benimkide öyle maalesef sütçü den süt alıyorum kaynatıyorum biberonda veriyorum mama yerine süt veriyorum
(94 puan) tarafından
Benimki çok alerjik bı bebek süte gecmedm gecememde korkumdan valla 2 yaşına kadar yoğurt kefir devam malesef peynirde yemiyor yogurtu çok seviyor
(2,501 puan) tarafından
O zaman mamaya devam galiba yine bı doktorla konus
(94 puan) tarafından
Mecbur mamaya devam ya çünkü anne sütü almayan ve normal süt içmeyen bebekler için 2 yaşa kadar devam sütü diyolar olsun sağlıklı olsnda alırız mama naplm
-Reklam-
0 oy
(1,734 puan) tarafından
2 yaş canım ❤️❤️
0 oy
(2,687 puan) tarafından
6 ayina kadar mama verdim kilosu ayina gore fazlaydi ek gidaya başlatti biberon sayisini azaltti doktor ek gida rayina oturunca sadece gece vermeye başladim mamayi tabi her cocuk ayni degil ama ek gidaya kadar tabiki mama 
0 oy
tarafından
Kizim 3 ay emdi doğdugndadan belli mama içiyordu gücümün yettiği kadar içtiği kadar vercgm 9 aylık 
0 oy
tarafından
İl lk 5ay emzirdim sonra kestim emzirmegi 14 aylık olana kadr mama verdim sonra süte gectim
0 oy
(13,851 puan) tarafından
2 yaşına kadar verdim tabiki yemek yediği için azalmıştı baya o ayrı 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
20 aylık hala veriyorum 2 yaşında kesmeyi düşünüyorum 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Oğluma 20 aya kadar verdim kızım 9 aylikti kendi bıraktı 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
2 yaşa kadar 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
15 aya kadar verdim sonra sadece sabah ve gece uyanınca 200 ml süt içiriyorum mama yerine normal yemek yiyor hep . Bağırsakları falan da düzene girdi iyice sütten sonra boyu da uzadı baya
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Ben kızıma 10 ay verdim şuan bir yaşında 2 aydir gece 2 defa bebe bisküvisi ve süt iciriyorum gündüz zaten yemek yiyor 
0 oy
(162 puan) tarafından
Oğlum 8aylik anne sütünü red eddigi için sordum 8.ayina girdik mamaya cici bebe katmazsam içmiyor sade bir şekilde bazen kattigim halde de içmiyor kessem mi kesmesem mi tereddüt içinde kaldım kilo kaybeder mi gelisimini etkiler mi vs sorular oluştu aklımda mamasini değiştirsem kabul etcek mi onu da bilmiyorum sabahları kalkiyo cici bebe içerse mama veriyorum öğlen meyve püresi veriyorum kahvaltı yaptırıyorum yumurta reçel peynir patetes ne verirsem yiyor ikindi gibi arı mama yapıyorum akşam bizle ben ne yemek yaptıysam ondan veriyorum doymazsa cici bebe yada mama yapıyorum geceleri de uyku haliyle zorla mama yapıp iciriyorum 
0 oy
(162 puan) tarafından
Bazende sütü sulandırıp veriyorum çorbalardan veriyorum özel olarak hiç birşey yapmıyorum aslında kendime ne yaptıysam onu veriyorum
0 oy
(2,976 puan) tarafından
Benimki 17 aylık halen mama ya devam 
(162 puan) tarafından
Bizimki birakcak sanırım daha 8aylik zorluyorum biraz daha içsin diye çünkü gelişimi geriliycek diye korkuyorum
(2,976 puan) tarafından
Bende biraktirmayin mama da anne sütü kadar önemli kemik gelişimi için

Bu arada Adıyaman nereinden :)
0 oy
(2,194 puan) tarafından
15 aylık artık mama içmiyor son mama hep çöpe gitti 2 yaşına kadar vermek istiyordum bebeğim içmiyor benimde katı gıda yemeği seviyor bakalım bu gidişle bırakacağız galiba bir iki anca yudumluyor mama olduğunu anlayinca yüzünü buruşturup tükürüyor 
(2,194 puan) tarafından
Üstelik sütte içmiyor bebekler için  pınar devam sütü aldım sevmedi ,normal süt verdim sevmedi sadece ayran ve pekmez içmeyi seviyor sütü de sevmiyor içmiyor devam sütü icseydi ona geçecektik bakalım doktora gidersek bende danisacagim iciremiyorum çünkü

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
26 Nisan 2023 Aile kategorisinde Anne.adayii (837 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 77 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Cns88 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 130 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kebelekk2 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.