0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından
Kızlar eşim ile araba almak istiyoruz görev yaptığımız ilçede kadın doğum hastanesi yok mecbur  merkez gibidip geliyoruz servislerden git gel ikimizde perişan oluyoruz birde 3 yaşında bir çocuğum var artık karnimda iyice büyüdü eşim ve ben bir araç alalım diyoruz ama piyasa çok pahalı bende eşime biraz borç yapalım dedim .oda çevresine sormuş herkes bekleyin araç fiyatları düşüşe geçecek demişler .şimdi ikimizde kararsız kaldık araç fiyatları düşer mi ? 

27 Cevaplar

0 oy
(2,270 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum bizde iki yıldır düşecek diye beklerken her sene artiyor
(65 puan) tarafından
İstediğimiz model araba için para biriktirip sonuna geldik diyoruz bir bakıyoruz araba fiyat uçmuş sar başa geri dönüyo mevzu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabikide hayir. Su an uretim bantlarindan dogru dürüst araç cikmiyor ki. Hatta ileride ikinci el araclar yetkili servisler tarafından onarilip geri piyasaya surulecek. 
(65 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Esim surekli araba piyasasi takip eder bana suan bi araba icin tutturuyor. Hic sanmiyorum dusecegini oyle olsa suan tutturmaz
(65 puan) tarafından
Bizede bir araba bulsa enişte
(10,023 puan) tarafından
Bizimki baya ust segment bakiyo canim :) ve suan yurtdisinda
0 oy
(582 puan) tarafından
Türkiye'de son 8-10 yıldır hiç bir şeyin fiyatı doğru düzgün düşmüyor. Özellikle şu süreçte zor gib geliyor. 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Togg seri üretime geçip halk almaya başlayınca fiyatlar düşer diyolar oda 2024 ü bulur sanırım
(4,700 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum bizim ülke ilk kazıgi bize atmaya bayılır
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Ne alırsan kardasin ekonomisindeyken ben bir şeyin fiyatının düşeceğini sanmıyorum 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Eşim araba işinden çok anlar baya anlar ... 

Biz 2021 senesinde araba aldık. Alırken aman almayın etmeyin ötv düşcek kazıklandınız vs dediler. Arabayı 108 bine aldık. Araba oldu 320 bin ....

Eşim şimdi modeli yükseltelim diyor ama meclisten bu ÖTV yasası geçecek diyorlarmış gerçekten geöerse düşer ama biz inanmıyoruz.   :)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yok yaa biz temmuzda sattık aldık yenisini düştüğü falan yok 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bizde bekliyoruz yılbaşından sonra düşecek diyorlar Allah büyük ne bileyim biz TL olarak bırakmıyoruz yoksa çok değer kaybediyor dediğiniz gibi başa sarıyor 
(65 puan) tarafından
Aynen yılbaşında sonra düşecek diyorlar ama ne kadar doğru
(3,259 puan) tarafından
Bilmiyorum valla bekleyip görecez artık
0 oy
(966 puan) tarafından
Piyasa şuan durgun.ocaktan sonra yükselir gene.Biz de araba satmak için bekliyoruz.
0 oy
(407 puan) tarafından

Ben düştüğünü gormedim:D 

0 oy
(280 puan) tarafından
Canım yıl sonu satışlar artar, yılın başında da zamlanir almak istiyorsanız yılbaşından önce alın bence 
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Valla senenin başında 200 bin civarına aldığımız arabayı eşim şu an 400 bine satmıyor öyle düşün. Bu ülkede hiçbir şeyin fiyatı düşmez bacım..
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ocakta düşecek bizde alacağız bekliyoruz canım ÖTV düşecek ha birde yeni araba alacak olanlar sıfır arac hiç üstüne araç kaydı yoksa çok fazla düşük fiyata alacak.. araştırın ve bekleyin  derim 
0 oy
(227 puan) tarafından
Biz esimle birlikte ilgileniyoruz hatta ailecek tek hobimiz arabalar :) araba fiyatları kesinlikle düşmez. Şöyle düşün sen 10 liraya aldığını 5 liraya satar mısın? 
tarafından
Cok haklısın canım,6 Ay önce 270 e aldı şuan 480 verdiler kesinlikle vermiyor. Altı ayda 210 bin kar getirdi ve asla düşeceğini sanmıyorum.
0 oy
tarafından

Biz araba alacağımız zaman babası durun düşecek durun düşecek 2 Ay kadar bekledik sonra 70 bin daha fazla verdik arabaya,eşim hala söylenir kırk yılda bi lafını dinledim onda da bana zarar oldu diye:D oh oldu iyi oldu Eşinin sözünü dinleseydi sjsjsj

0 oy
(1,101 puan) tarafından
Aralık gibi düşücek diyolar arac fiyatları bende beklicektim ama baktım olmuyo 2 cocukla almak zorunda kaldık 
0 oy
tarafından
cıkar da dusmez nerde gorulmus cıkan bıseyı ındıgı
0 oy
tarafından
Evet canim oyle bisey var bizde model yukseltmek istiyoruz ama esim sirf oyuzden bekliyor..
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Türkiyede yükselen bir şey düşmüşmü ben hiç şahit olmadım geçen yıl 70 bine palio almıştık bir buçuk ay önce 136 bine sattık düşün yani şimdi yine palio aldık onuda yıl başından sonra satmayı düşünüyoruz yine kar edip gidecek yani bekleme bence arkadaşım opel astra aldı 2015 model 347 binliraya şimdi satsın 400 den aşşa vermez yani sanmıyorum düşsün

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 357 göst.
+1 oy
4 cevap 128 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde sanalalemi (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 246 göst.
28 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde hll_66 (125 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,638 cevap

34,833 kullanıcı

...