0 oy
91 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Evde pazar günü pişirdigim süt var peynir mayalayabilir miyim onunla olur mu

5 Cevaplar

0 oy
(4,974 puan) tarafından
Sütü kesmen lazim once ocaga al kaynat icine bir tatli kasigi kadar tuz at daha cok kesilecek sonra onu temiz bir tulbet gibi seyler suz ama sakin suyunu atma o peyniralti suyu oluyor cok faydali
(1,018 puan) tarafından
Onu yapıyorum.canim.normal beyaz peynir yapicam maya ile
(4,974 puan) tarafından
He o mu :D kaynanamlar yapıyor 1 2 gun beklemis sutten hafif ısıtıp maya atiyorlar bekliyorlar
-Reklam-
0 oy
(5,031 puan) tarafından
Yani peynir mayalamak dediğin sütün içine limon sıkıp sütü çürütmekse o peynir değil. Ama normal peynir mayasıyla yapacaksan yapabilirsin 
(1,018 puan) tarafından
Evet peynir mayası ile normal.beyaz peynir yapicam.canim. Üç gün kadar sütun beklemiş olması sıkıntı yapar mı birde sen daha önce yaptın mı tarif verirsen mutlu olurum
(5,031 puan) tarafından
Ben 1 kere yaylanın peynir mayasıyla yaptım onda da tarif şişede yazıyordu ama hiç aklımda değil maalesef
(1,018 puan) tarafından
Tamm cnm.tesekkur ederim
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kız o çok zahmetli bir iş kaynanmla yaptık da biz kaynatmiyorsun suda bekliyor falan çok taktiği var onun nasıl yapcan
(1,018 puan) tarafından
Valla girdik bı yola denicem artık Allah'a emanet :))
0 oy
(13,863 puan) tarafından
Pişmiş sütle peynir mayalanmaz canim ya. Ancak kestirip lor yapabilirsin. 
(1,018 puan) tarafından
İnt hep pisirip yptilar cnm
(13,863 puan) tarafından
Peynirin tutmasi için sütün içinde gerekli bakterinin olmasi lazim. Kaynayinca bakteriler ölüyor. O yüzden peynir tutmuyor. Sen mayaladin mi, tuttu mu?
(1,018 puan) tarafından
Puturlesti ama tam oldu diyemem şimdi suzmeye koydum ben peynir yapmicaktim  sonrada deniyim dedim sanırım olmicak
0 oy
(1,405 puan) tarafından
pişmiş süt peynir olmaz. çökelek olur 
(1,018 puan) tarafından
İnt hep pişirip yapiyolardi
(1,405 puan) tarafından
peynir olması gereken bakteriler ölüyor pişince onun için olmaz. çökelek olur lor olur ama. bildiğimiz peynir olmaz
(1,018 puan) tarafından
Valla haklısınız kuzum tuttu sayılmaz puturlesti bakalım suzecem belki lor gibi olur napalim acemilik
(1,405 puan) tarafından
yaptığının tadı daha güzel oluyor. :)  afiyet olsun
(1,018 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 71 göst.
1 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Linkin (15,198 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 118 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,429 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
5 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde E.m.hs (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
27 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde sweet rainbow (95 puan) tarafından soruldu

379,706 soru

11,366,516 cevap

34,846 kullanıcı

...