0 oy
211 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Oğlum 14.5 aylık. Koltuğa inip çıkıyor, tutup yan yan gidiyor yürüyor. Ama desteksiz yürümüyor bunun için ne yapabilirim neden yürümüyor hala yatıp kalkıp düşünüyorum canım sıkılıyor. Sanki hiç yürümicekmiş gibi duruyor. Yürütüyorum bırakacağımı anlayınca hemen oturuyor. Bi yerden bişey alacağı zaman yere oturup emekleyerek gidiyor :((( 

12 Cevaplar

0 oy
(5,406 puan) tarafından
Zorlama ve boşuna stres yapma bugün yarın yürür, benimki 14 aylıktan sonra yürüdü. O kadar çok korkuyordu ki yürümekten. Bir gün baktım yavaş yavaş kendini bırakmaya başladı tutunduğu yerden hemen destek oldum düşse de korkutmadim oyun gibi davrandim yürüdü =)  Her çocuğun gelişimi farklıdır. 
-Reklam-
0 oy
(1,046 puan) tarafından

13 aylık emekledi 14 aylık yürüdü 15 aylık hiç oturmuyor:(Bende yürümez diyordum şimdi oturmuyor diye kara kara düşünüyorum 

0 oy
tarafından
Canım bi anda yürür o sonra dersin niye durmuyor benim kızımda 13 aylığın sonuydu yğrüdü şuan 14 buçuk aylık düşe kalka yürüyor tam da yürümüyor sıkma canını
0 oy
(313 puan) tarafından
Benim oğlan 1 yasinda emeklemeye basladi. yaklaşık 3 ay hep tutunarak yürüdü. 17 aylıkken artık ellerini bırakıp bağımsız yürümeye başladı. Ben de o zamanlar korkuyordm hatta 18 aylık olunca yürümezse doktora goturcem diyordum çok şükür yürüdü. Seninki de şimdi tutunarak yürüyormuş koltuk inip çıkıyormuş gelişimi güzel maşallah sadece bi cesaret gelip elini bırakması gerekiyor o da kendiliğinden oluyor. Çevrenizde çocuk varsa onlarla vakit geçirmesi de faydalı olur onlarda göre göre elini bırakma cesareti gelir. 
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Oğlum çok tembel hiçte sıkıntı etmiyorum bazen yürütece tutunup yürüyor hoşunw gidiyor hiç sevmez oturmayı ayağı kalkmayı hep uzanıp bişeyler yemek ister :) hiç sorun etme elbet baktı gelince yürür
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Biiznkit 15. Ayina girdigi gibi yürümeye başladı 
0 oy
(508 puan) tarafından
Benimki 18 aylık senin bu dediklerini bile yapmıyor emeklemiyor bile çekyata falan tutunamıyor direk düşüyor 
(2,562 puan) tarafından
Doktora giturdunmu
(12 puan) tarafından
Siz hiç doktora götürdünuzmu 18 ay diyorsunuz.
(508 puan) tarafından
Doktor bir sıkıntı yok dedi bazı çocuklar geç yürüyor demişti çoğu doktor bir doktorda emara girmesi lazım demişti çocuğumun babası emara girdiğini söyledi ama girmemiş doktor sıkıntı yok demiş yakında yürür inşallah
(12 puan) tarafından
O zaman sıkıntı etmeyin ,bir sorun olsa doktorlar anlar.
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Benim oglum tam 15 aylik olduğu gun desteksiz yurumeye basladi acele etme 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
18 aya kadar vakti var boşuna stres yapma canım. Ama yürüme arkadaşları çocuğun yürümesini kolaylaştırıyormuş onlardan alabilirsin istersen.
0 oy
tarafından
Oğlum 15 buçuk aylık tam, hala yürümüyor, bacağını atıp koltuklara bile çıkamıyor ama hiç üzülmüyorum çünkü yuruyecegi o kadar belli ki, ellerinden tutunca yürüyor bırakınca oturuyor aynen sizin gibi, cesaretini toplayamıyor daha. Hiç üzülmeyin yürür, kızım da 17 aylik yürütmüştü bu arada :) 
0 oy
(2,562 puan) tarafından

Benim kızımda yeni 13 e girecek oda sade koltuklara tutunarak yuruyo millet daha yurumuyomu dedikçe bende stres yapiyom canim sıkılıyor :(

(2,687 puan) tarafından
Bizde ayniyiz siraliyo sadece
0 oy
(7,846 puan) tarafından
Benim büyük kızım 15aylkken yürüdü 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
26 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 021821 (1,418 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 81 göst.
0 oy
7 cevap 186 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.

382,856 soru

11,460,555 cevap

35,046 kullanıcı

...