0 oy
264 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar kendi tarafı olunca sıkıntı yok git gel der hatta annesigile gitmediğim zaman neden gitmiyorsun falan der ama kendi ailemden biri davet ettiğinde izin vermez gitme der ne derdi var bilmiyorum ama izin vermiyor annemgile 2 haftada bir gider gelirim ama onda da sorun çıkarıyor kalmadan gel falan diyor sözünü dinliyorum ama bazen çok sıkıyor kaynanamgilde rahat edemiyorum ki her gittiğimde büyük temizlik yaptırıyor kaynanam. Çocuk da peşimden ayrılmıyor hep ağlıyor bide saçma sapan adetleri var çocukla ilgilenemiyorum eve gelene kadar illallah ediyorum

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayy okurken sinirlendim ya benim esim aileme gidip gelmeme asla karisamaz karistirmam gitme derse de giderim valla kimse kusura bakmasin sacmaliga bak
(799 puan) tarafından
Haftada bir gidiyor buda yuvana zarar vermiyor ise tabiki izin vermeli
 Çünkü bazı gelin anneleri bizzat yuva yıkıyor hatta dün akşam duydum bir yakının yuvası bu yüzden yine değılıyor...kadınları kocaları ile derdi bittdi şimdide damatlara sarıyorlar....
eşin Gitme diyor ise sen gidemezsin ...eşin seni götürür.
Kimsenin umurunda deyılsın ... cehennemde kendi ateşini kendi harmanlar insan ..
Ayrıca da eş dir karışır....Allah reis die Baş ilan etmiş ...Allah'ın kusuruna gücüne gider selamet le ..
(1,618 puan) tarafından
Sinirden başım ağrıyor
-Reklam-
0 oy
(9,003 puan) tarafından
Otur aynı bize böyle anlattığın gibi eşine daha güzel bir dille söyle bunu. Bence açık açık açık konuş. Derdi neymiş de izin vermiyo yani. 
(1,618 puan) tarafından
Zamanında benim kendi tarafım evlenmemizi istemiyordu bayağı sorunlar oldu belkide o yüzdendir diye düşünüyorum
0 oy
(11,405 puan) tarafından
Sen peki dediğin için belki de öyle ilk zamanlar benim eşim de öyleydi iyice başı boş oldun yok eve girmiyon bilmem ne hiç dinlemedim benim gittiğim bi anam var diye diye sustu sonunda evimi eşimi ihmal etmiyorsam gündüz nereye gittiğim onu ilgilendirmez ki biz evde çürümeye mi mahkumuz
(1,618 puan) tarafından
İnan hiçbir yere çıkmıyorum bu kadar kısıtlama neyin nesi bilmiyorum
(11,405 puan) tarafından
Kendine olan ozguvensizligi
0 oy
tarafından
Kimse bana temizlik yaptıramaz. Annemin evinde yapmıyorum kayınvalide asla. Ben kendi evimi zor temizliyorum. Ki eşim asla bunu yapamaz bana gitme etme.hayirdir? Annemle sıkıntısı var kendisinin bir kaç kez burun kıvıracak oldu haddini bildirdim daha asla konusamaz. Ki hakkı yok eş bile olsa. Onun ailesi aile seninki ney? 
(1,618 puan) tarafından
Yetiştirilme tarzlarını görsen varya çok değişik insanlar
0 oy
(355 puan) tarafından
aklını çelerler birine kaçarsın aldatırsın diye korkuyor dur, bu yüzden göndermiyordur.
(1,618 puan) tarafından
Benim tarafim zamanında evlenmemizi isyemiyordu ondan mi acaba
(355 puan) tarafından
ondandır
0 oy
(799 puan) tarafından
Eşin eğer o tarfda sevilmediğini düşünüyor 

Ve senin aklına girecekleri endişesi taşıyor ise böyle yapıyor olabilir

Çünkü çağımızda bir kısım evlikler bu sebeble yıkılıyor

Ne yapsın zar zor yuva kuruluyor borç harç 

Oda Korkuyor olabilir...

Hem izin vermiyor ise izin vermiyor dur..

Ozaman razı olub haftada bir Kendi götürmesine razı gelmelisin..

Çok kibar bir uslubla kaynananda yaşadığın sıkıntıyı çok çok yumuşatarak asla ailesini gömerek eleştiri dili kullanmadan ozaman hemen kavga çıkar gerilim olur ...doğru kelimeler seçerek anlatır isen kesinlikle ANLAR...

Hem sen oraya sık sık gittiğinde kendi yuvana bağının azaldığını da hissediyor olabilir...

Hemde annesinin evi onun evi guvenli alannı seni o sebeble gitmemi stiyordur.

Çünkü beyin bu şekilde çalışır...ona güvenli gelmeyen veya başka sebebler endişe veren yerlerden uzak durmak ister 

Sende onun canı olduğun için seni de bırakamıyordur...
(1,618 puan) tarafından
Çok bağlı yaa bırakamıyor bizi
(799 puan) tarafından
Bende hamileydim mesela bir arkadaşıma söylerdim ne kadar üzülüyor du kızardı... Sonra düşündüm bunun sebebi ni ve
Ona dedim ki çok özür dilerim bırtnm bize çok bağlısın bunu hissediyorum görüyorum...bize değecek küçük bir nazarın bile seni ne kadar endişelendiriyor anlıyorum... bir daha kine daha çok dikkat ederim...
Ozaman işde evvet kıskana bilir belki çocuğu yok vs dedi bana bizleri onları anlamak istersek onlar da kendilerini daha kolay açarlar
Eşlerimiz asla ailesine çocuklarına zarar gelsin istemezler çünkü erkek mizacı o şekilde yaratılmamış dır.
0 oy
tarafından
Allah sabır versin canım. Ben gelemem öyle şeylere. Çok şükür eşimde asla karismaz
(1,618 puan) tarafından
Çok zor canım
0 oy
(5,088 puan) tarafından
Eşinin senin ailene gidip gitmemene karışma hakkı yok. Bu dinen de böyle. Kendisi istemiyorsa gelmez ama senin imkan varsa haftada bir aileni görmen gerekiyor. Baştan sen buna izin verdiğin için o da işin dozunu arttırmış belli ki
(1,618 puan) tarafından
Başta kaynanamgille yaşıyorduk o zaman çok geç gönderiyorlardı tatsızlık çıkmasın diye ses etmiyordum
(5,088 puan) tarafından
İşte ses etmediğin için tepene çıkmış. Onun anası ana da seninki ne? Valla hiç gelemem böyle şeylere. Kaynanama gitmesem de en geç 2 haftada bir anneme giderim. Aynı ilçede yaşıyorlar kaynanamla annemler. İster küssün ister konuşmasın laf soksun umrumda olmaz
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Ben yeni evlendiğimizde aynısını yapmak istemişti, ne kadar kendi aileme gidersem o kadar senin ailene giderim diye şart koştum şuan da aynen öyle devam ediyor haftada 2 gün ordaysam 2 gün de diğerine gidiyorum .
(1,618 puan) tarafından
Yaa bende öyle yapıyorum hatta kendisi götürmeyene kadar gitmiyorum bile
0 oy
(6,449 puan) tarafından
eşin senin ailene gitmene izin vermiyorsa, gönülsüz davranıyorsa, surat asıyorsa sen de onun ailesine gitme. hayır gitmek istemiyorum de temizlik yapmak istemiyorum de. Senin ailen aile de benim ailem aile değil mi de.

Bence bu konuda kadınlara çok iş düşüyor Neden eşlerinizin her dediğini yapıyorsunuz sözlerini dinliyorsunuz sizin üzerinizde hüküm sürmesine nasıl müsaade ediyorsunuz ? 

Biraz kendinize gelin sizin de bir hayatınız var aileniz var siz hizmetçi değilsiniz kendi eviniz dışında kimsenin evini temizlemek zorunda değilsiniz.

Söyleyecek çok sözüm var ama dinleyen çok az kişi vardır
(1,618 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canim

İlgili bir soru bulunamadı

381,364 soru

11,417,454 cevap

34,969 kullanıcı

...