0 oy
74 göst.
Diğer kategorisinde (210 puan) tarafından
Kizlar oğlum 5 ayına gircek aralikda neyden başlamalıyım önce ikinci bebişim ama unutmuşum önce neyden tattirmaliyim şimdiden basliyayim mi erken mi yoksa sma mama veriyom bide emziriyom 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende o ayda başladım. İlk olarak meyve verme kesinlikle çünkü sonrasında sebze yemek zor geliyor.

Bebe bisküvisi de kesinlikle verme canım.

Patates kabak havuç ilk bunları suda yada buharda pişirerek azar azar vermeye başla canım 
tarafından
Yoğurtla başlama bence. Çünkü onu yiyince diğeri zor geliyor canım
(2,886 puan) tarafından
Neyle baslym ilk nasl devam ediym sonrasinda
(13,834 puan) tarafından
Havuç kabak patates zaten tadımlık oluyor yani doyasıya yemiyorlar adı ustunde tadım dönemi☺️
tarafından
İlk patates i buharda pişir. Alet yada makina yoksa kevgir- süzgeç üzerine ince dilimleyip içini su doldurduğun tencerenin üzerine koy su kaynadikca buharinda pissin. Onları çatalla ez ama çok kaba olmasın taneler bebeğin zorlanmasin çok ta minik olmasın ☺️. Biraz zeytinyağı dök karıştır yedir onun arkasından bir yada iki kaşık yoğurt verebilirsin. İstersen 3 gün kuralinda malzeme ile git. Sebzelerim tek tadımı bitince havuç - patates, kabak- havuç, patates - kabak böyle devam edebilirsin.
Çorbalarda da biraz kimyon ekleyebilirsin gaz yapmamasi için ☺️
(2,886 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(88 puan) tarafından
Ben ilk yoğurt verdim şimdi havuc sonrada patates vericem. Ama yoğurdu sapur supur yiyen katı gıdada agliyor yemek istemiyor napicam bilmem
(210 puan) tarafından
Alla alla yoğurt daha tatlı geldi demekki :)) sen kendin mi yapiyon yoğurdu
0 oy
(101 puan) tarafından
Bizde yeni basladik 6 aylik olmasina 1 hafta var. 3 gun yogurt verdim cay kasigi tatli kasigi corba kasigi uc gun bitince kabaga basladim ayni sekilde daha sonra havuca gectik ayni sekilde bugun patase basladik bunlar bitince sebze corbalarina baslicaz arada cok az meyvalari tattiriyorum bugunde biraz kahvalti verdim cay kasigiyla yurmurta ve evde yaptigim lor peyniri

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 122 göst.
22 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
0 oy
5 cevap 194 göst.
6 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Birprensannesi59 (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Trknkrc (298 puan) tarafından soruldu

381,117 soru

11,409,660 cevap

34,946 kullanıcı

...