+1 oy
2,448 göst.
Aile kategorisinde tarafından

İnstada bu fotoyu hikaye attım üvey ablam diyo sevinme böyle kocam kızlarımi seviyor diye iki ay sonra oğlu oldumu bidaha yüzlerine bakmaz ne alakaya dedim evlendimiz günden beri eşim böyle daha bı gece olsun eline tlfon almadı kızlarım uyuyana kdr sırtında gezdirir oyunlar oynar içinden gelmese yapmaz niye bu kdar ön yargilisin salakmisin diyo hangi adam kendi evladı olunca başka çocuğu sever engelledim direk 

image

59 Cevaplar

+3 oy
(6,311 puan) tarafından
Ablan uveyligini iyi belli etmiş 

Şimdi böyle olan adam degismez 

Çok şükür maşallah eşine 

Sen takma ablani
tarafından
Bende dedim sevmese içinden gelmese aylardır illaki belli ederdi uzak dururdu başka şeylerle ilgilenirdi üvey baba olduğunu belli ederdi ama çok şükür gece gündüz kucağından indirmiyor kızlarım uyandığında eşimi gormedimi hemen yanına gitmek için can atiyolar çocuklar hisseder gerçek sevgiyi
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Şimdi anlamadığım konu üvey olan ablan mı eşin mi ama ablanın söylediği saçma sonuçta o da çocuk doğacak olanda çocuk sen tepkini koyarsın eğer eşin ayrım yapacağı zaman izin vermezsin olur biter zaten yüz ifadesinde belli iyi bi adam olduğu
(6,311 puan) tarafından
Ablasi üvey
Buda ikinci eşi yani çocuklar bu eşinden değil ve şimdi bu eşinden çocuğu olacak erkek
tarafından
Eşim hep kendi der sakin öyle düşüncelere kapılma senin kızlarının öz çocuktan hiç bı farkı olamaz hiç birini dünya malına değişmem ben onları kalbimle seviyorum sen yada başkası görsün diye degil
tarafından
Anladım canım ama ablanı engellemekte en güzelini yapmışsın kıskançlığını nasıl çıkartacağını bilememiş çok takma bunlar eşin iyi niyetli birine benziyor canım kızlarına bu şekilde gözlerinin içi gülüyor resmen oyun oynarken
+1 oy
tarafından
Yaaa maasallah çocuklar ne kadar mutlu.  Boşver bacım benimkiler de öyle 
+1 oy
tarafından
Şu fotoğrafa hasetlenen insanı engellemekle en iyisini yapmışsın canım huzur dolu maşallah Allah bozmasın 
tarafından
Saol cnm Allah razı olsun malesef herkesin herkesin sevinciyle sevinmiyo ne yaparım da can sıkarım diye dusunuyolar
tarafından
Ne babalar var kendi öz evladına sahip çıkmıyor rabbim daim etsin mutluluğunuzu. Sen o kadını sil hayatından ayrıca ayıbı sana değil kardeşine yapıyor ama onu anlayacak kapasite yok demek ki
tarafından
Mesele öz üvey evlat olsaydı öz babaları sahip çıkardı anne baba olmak çocuğu yapmakla olmuyor malesef eşimde evlatlık alınmış kaynanamın öz evladı değil kızlarımi en iyi o anlıyor 10yasinda üvey babasını kaybetmis ben babasız büyüdüm kızlarım baba sevgisiz buyumicek büyüdüklerinde başkalarında sevgi aramalarına müsade etmicem diyo
tarafından
Ne güzel kalbi var eşinin Allah bozmasın canım sende ablana falan hiçç takılma var öyle hasetler napalım
tarafından
Engelledim içim rahatladı çok düşünüyor ya bizi hiç görmesin içi rahat etsin
+1 oy
tarafından
Su cocuklarin yuzundeki gulumseme herseyi anlatiyor. Fazla soze hacet yok.

Ablan kalbini bu kadar karartmasaymis keske.
tarafından
Keşke haset gözüyle değilde kalp gözüyle bakabilse herkes
+1 oy
tarafından
Gerçekten salakmis
+1 oy
tarafından
Masallah esine. Kiskancmis o bırak. Bayiliyorum soyle babalara. Cocuklarin mutluluguna bak
tarafından
Çok şükür işten geldimi başka babalar gibi eline tlefonu alıp gözünü televizyona dikmiyo tlfonu televizyonu kapatır uykuları gelene kdr çocuk gibi oynar durur
+1 oy
tarafından

Kendi kocasi oyle heralde kıskanmis olabilir kizlarina bu kadar guzel babalik yapan biri erkek kiz ayirt etmez 

Teyzenin ellerinden cok operim huzur dolu bir yuva goruyorum Rabbim daim etsin kiymet bil fazlasina hic ozenme heves etme  <3

tarafından
Saol cnm Allah razı olsun rabbim yuvamdan bu neşeyi sıcaklığı eksik etmesin para mal mülk lüks hayat başkalarının olsun eşim kaynanam çocuklarım başımda olsun yeter bana
+1 oy
tarafından
Ablan tamamen kıskanmış 
+1 oy
tarafından
Üvey babalarıysa ablan haklı bence bu zamanda kimse kendi çocuğuna bakmıyor üvey hak getire ister istemez adam çocuğunu kayirir ayrıca kocanın karakterini bilemem ama babaları varken kız çocuğunun üvey babayla büyümesi çok yanlış neler neler duyuyoruz Kemal'im yapmaz deme şimdi 
tarafından
Senin düşüncene saygı duyuyorum fakat eşimde iki yaşında evlatlık alınmış daha 10yasinda üvey babasını kaybetmiş annesiyle yalnız büyüyen biri kızlarımi benden daha çok sevip ilgileniyo babasizligi hissettirmiyor öz babalarina gelince baba olsaydı eğer kızlarım biri bir yaşında öbürü 10gunlukken uyuşturucu için hırsızlık yapıp hapse düşmezdi karısını iki bebekle ortada bırakmazdı ben tek başıma akşama kdr temizlik yapıp büyütmek zorunda kalmazdim velhasıl bacım ne çocuğu dogurmakla anne olunuyo ne ortaya getirmekle baba olunuyor dediğin gibi bu devirde kimse kendi çocuğuna bakmazken bu adam her iki kızıma da kendisi gibi babasız kimsesiz buyumesinler diye kucağını açtı beş parmağın beşi bir değil bazıları üvey çocuklarına nefret gözüyle bakarken bazıları babasizligi hissettirmemek için gece gündüz çalışıp üstüne böyle sırtında taşıyor
tarafından
Şimdiki eşin için üzüldüm inşallah gecmiste yaşadıklarını unutmaz çok iyi bir baba olur
tarafından
Beni istemeye geldiği gün babam çocuklar bizimle kalsın mecbur değilsin onlara bakmaya dediğinde eşim bu kızlar annesiz buyuyucekse ben kalkıp gidiyim onlar gelmicekse annelerinide istemiyorum ben buraya annemle olan yalnizligimiza çocuk sesi sıcaklık karissin diye geldim sadece anneleri için gelmedim eğer dedi bı gün onları eksik birakicak olursam gel o zaman yüzüme tükürün dedi babam da verdim gitti o zmn dedi
+1 oy
tarafından
Nasıl biciirklar ya hele o kahkaha atanın suratı. Çocuklar anlar hisseder ne masum kalpleri onların.allah mutluluğunuzu bozmasın. Esinde helal olsun ne büyük sevap çocukları sevmek Allab yolunu rızkını qcik etsin 
tarafından
Saol cnm Allah razı olsun kahkaha atan bıdık oynatiyo hepimizi
+1 oy
tarafından
Bu adamdan kimseye zarar gelmez bacım kızlarını böyle seven adam çok merhametli şefkatli bir insandır eğer ablan danasının dediği gibi olsaydı arkada yaşlı insan var onun yanında da bu kadar içten sevemeyebilirdi 
tarafından
Yani insanın içinden gelmezse alır telefonu kumandayı hiç takmaz ilgilenmez uveyligini hissettirir ama kaynanam gırgır samatadan oynamaktan kalkın gidin evinize başım çatladı diyo teknoloji yerine eski günleri yaşatıyoruz cocuklara
+1 oy
tarafından
Arkadaki teyze ve eşin yabancı gelmedi gözüme sanki bizim memleketten gibi nerelisinjz canım 

Kız benim kız kardeşim bile bana düşman gibi bende engelledim onu üvey kardeşten ne beklersin boşver sen aldırma Allah huzurunuzu mutluluğunuzu bozmasin
tarafından
Kayserili canım sen nerelisin
tarafından
Hee ben Zonguldak benzettim o zaman
+1 oy
tarafından
Üvey ablanın huzurunda mutluluğunuzda gözü var herhalde 
+1 oy
tarafından
Çok güzel ve sıcacık bir fotoğraf ya bayıldım, Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah,  kimsenin söylediğini takmayın kafanıza, bu mutlu güzel aileyi bulmuşsunuz tadını çıkarın, maşallah kızlarınıza da ❤️
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Oğlunuz mu olacak, yani bence çok değişmez ama kendi evladı bir tık ayrı olur kızları yine sever tabiki
tarafından
Oğlumuz olucak eşim diyo ben 1yasina basmadan kucağıma bile alamam keşke kızlar hiç buyumese hep böyle sevilicek yasta kalsalar bütün yorgunlugumu stresimi aliyolar diyo
(1,248 puan) tarafından
Eşin abartmış doğunca kucağından indirmez ister istemez diğer çocuklar alınacak sonuçta biliyorlar öz babaları olmadığını
tarafından
Alamaz babaları bağımlı ve 2027ye kdr cezası var daha büyük kızım gerçek babasının bize yasattiklarini biliyo onu sevmediğini bu babasını sevdiğini söylüyor sürekli ama küçük kızım eşimi öz babası biliyor gerçek babası daha 10gunlukken içeri düştü çocuklar gerçek sevgiyi kimden görürse o kişiye bağlanırlar asla vermem onları
(2,096 puan) tarafından
Canım alınacak derken onu kastetmemis arkadaş:) yani ilgi bebeğe kayacagi için kiskanacaklar.
0 oy
(16,170 puan) tarafından

Oğlunuz mu olucak cnm ve ablanda o zmana esin kızlarini sevmiyecek mi diyor 

Evlat evlattir ne biçim düşünmüş ya iyi yapmışsın o zaman engellemekle

tarafından
Oğlu olursa ilgisi ona döner artk öyle sırtına bindiripte sevmez diyo boşuna sevinme
(16,170 puan) tarafından
Ben olsam öyle ablaya mesafenin alasını koyardım
tarafından
Zaten ablaligini görmedim bu yasa kdr daha sesli arayipta nasılsın demisligi yok merakından eklemişti beni bu kareyi görünce sindiremedi kustu
0 oy
(538 puan) tarafından
Kıskançlık bosver
0 oy
(15,327 puan) tarafından
Abla kendi de üvey ya yabancı görmeyi dışlamayı iyi biliyor 
tarafından
Aynen ayda yılda bir yazar ondada nefretini kusmak icin
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Eşiniz kızlarınızın üvey babası mı 
tarafından
Evet cnm
(2,273 puan) tarafından
Ablan saçmalamış canım can bağı diye bişey var ki ablan çekememiş hatta ondan huzursuz etmek istemiş seni belli yani bu.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 939 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 520 göst.
22 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif3405 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 310 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (2,049 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 509 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,051 puan) tarafından soruldu

397,726 soru

11,895,187 cevap

36,018 kullanıcı

...