0 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Allah nasip ederse bir dahaki ay doğum yapıcam. Eşimin işi sebebiyle bir köydeyiz.Maaşı cidden hiç bişeye yetmiyo.Arabayı yaptırdı milyarlar gitti, odun kömür parası.Herşey çok pahalı.Bebeğe önemli ihtiyaçlarını aldık ama eksikleri var tabiki. Daha hastane çantası bile hazırlayamadım. Doğumum başka bi şehirde olacak  büyük ihtimalle. Riskli gebelik dedi burdaki doktorum.Yol parası ,şu bu derken elde avuçta bişey kalmıyor. Bereketsizlik mi var ne var bilemiyorum.Nasıl bi zamana denk geldik.

9 Cevaplar

+5 oy
(1,160 puan) tarafından
Bereketsizlik değil canım. ZAM. :)
(120 puan) tarafından
Soğudum hayattan artık yeminle. Üstüme bile bişey almıyorum. Bekarken giydiğim kıyafetlri giyiyorum hala. Zam  yaparak insanları da depresyona sürüklüyolar.
(938 puan) tarafından
Aynen öyle zam zam yardım parası veriyorlar güya tek faturaya yetiyor ee diğer aylarda napacak bu millet onu düşünen yok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bereketsizlikten degil canim kasikla verip kepceyle almaktan.

Allah yardimcini olsun saglikla al kucagina insallah.
(120 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Çok daraldım gerçekten bebeğime yetememekten, ihtiyaçlarını alamamaktan korkuyorum
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Su zamanda evet hersey ates bahasi ama sunu unutmamak gerek rizk Allah tan
(120 puan) tarafından
Allah yardmcmız olsun ne diyim
0 oy
tarafından
Nerde oturuyosun canım bebeğin kız mı 
(120 puan) tarafından
Kastamonu da evet kız
tarafından
Ben sana üzüldüm ya ne bilim tanımıyorum hiç ama im burkuldu bebeğinin kıyafete ihtiyacı varsa göndermek istiyorum yanlış anlamazsan kargoyu karşılarsan ayarlayıp göndermek istiyorum
(120 puan) tarafından
Allah razı olsun düşünmen yeter kıyafet filan sorun değil gerçekten. Başka birilerinin verdikleri de olunca bayağı bişey çıkıyo çok şükür. Sorun herşeye zam gelmesi . Allah onun da kolaylığını verir
tarafından
Tamam canım
0 oy
(7,250 puan) tarafından
Nasıl yetisilsin de ben her şeye para yetistirebilenlere şaşırıyorum asıl 
(120 puan) tarafından
Millet herşey alıyo görüyorum herkes mi zengin onlara pahalı gelmiyo mu bişey. İçime atıp duruyorum evde böyle şeyler yüzünden sorun çıkmasın diye şunu bunu alalım bile diyemiyorum
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Asgari ücrete zam geliyo ama herşeye misli zam veriliyo bu bereketsizlik değil neyse ucu siyasete gidecek ben iki gün önce çocuklarla dışarı çıktım düğünümüz var alışveriş için kendime almadım çocuklara anca yetirdim cebimdekini Bi markete gidiyoruz en az 300 tutuyo eve gelip bakınca ne aldım ki diyoruz
(120 puan) tarafından
Aynen öyle maaşlara zam gelse bile başka şeylere 2 3 misli zam geliyor. Ayakta uyutuyolar bizi.  Herkes ekonomi yüzünden sinir stres sahibi oldu. Aynen markete gidesim bile gelmiyo herşeyi az az yapıyorum bitmesin diyw
(1,529 puan) tarafından
İnşallah böyle devam etmez çocuklarımız et e süte hasret kalacaklar yoksa çiftçiyi kalkındırmak gerekiyor artık bizim köyde hayvancılık yapan kalmadı doğru düzgün herkes büyük şehirlerde yazık günah artık bu düzen değişmeli
0 oy
(613 puan) tarafından
Maalesef maaşlı çalışmak, hele hele türk parası ile çalışmak çok zor . 
0 oy
(8,931 puan) tarafından
Öyle deme cnm insanın alın teriyle emeğiyle kazandığı para asla bereketsiz değildir ne yazık ki çok yanlış Bi zamana geldik kadın pedi bebek bezi bebek mamasi bile lüks sayilıyor bazı zihniyetler tarafından neymiş eskiden kadın pedi mi varmış kumas koycakmisin neymiş eskiden bebek bezi mi varmis naylon bez baglayacakmisin neymiş eskiden hazir mama mi varmış emzirmemek için bahaneymis gibi salk saçma şeyler karnini doyurduysan haline şükredeceksin diyen zihniyetler yüzünden bu haldeyiz oysa barınma giyim gıda sağlık bunlar zorunlu ihtiyaclar ve ne yazık ki gelişmemis beyinler bunları görmüyor farkında değil tuzu kuru insanlar pembe tablolar çiziyor umudum yok ama elbet bu günlerde geçecek 
0 oy
tarafından
Merak ettim yetiren var mı acaba

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 131 göst.
0 oy
20 cevap 547 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 593 göst.
0 oy