0 oy
648 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (393 puan) tarafından
Hastaneye geldim 2 cm açıklığim var cuma gunu kendi doktorum 3 kilo 400 grm dedi simdi ki doktor 3 800 diyor 500 grm yanilma payi olabilirmis karin bölgesi genis diyor normal doğum tehlikeli diyor kendi doktorum da iyice bakti normal demişti anlamadim. Sezeryan için acaba yalan soylerlermi inandirici gelmedi çünkü. Beni annem 5.kilo doğurmuş sezeryani sunmamislar hic yanj. Sezeryan dersen hemen alirim diyor normal icin 2 cm olduğu icin hemen alamam dedi. Ne yapayim. Yok lifleri yirtilir filan dedi anlamadim 

43 Cevaplar

0 oy
(2,387 puan) tarafından
Sezaryen diyorsa sezaryen ol. Herkesin çatı açıklığı vs. aynı olmaz. Birde devlette kolay kolay sezaryen demezler zaten. Ben oğlumu 4 kilo doğurdum birde kafası biraz büyüktü sezaryen desin diye çok baktım ama demedi. Çünkü üçüncü normal doğumumdu yaparsın dedi. Yani sezaryen diyorsa vardır bi sebebi riske atma 
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Doktoru dinle demek öyle gerekiyor niye tehlikeye atıyorsun bebeğini sezeryn da doğum 2 sezeryn olcam Allah kıyamet ederse 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Bence riske atma bebegini sezeryanda bi dogum sekli
0 oy
(9,001 puan) tarafından
4200 normal doğum yaptım Dr. Bana da az daha alırsan zor olur sana diye suni ile başlatmıştı ama sana karnı da geniş vs demiş bence yine de Dr  unaguven
0 oy
(809 puan) tarafından
Benim bebeğim de kilolu doğdu özelikle başı büyüktü. Sezeryan oldum 3.925 kilo. Yine olsa sezeryan olurum. İlk gün çok ağrı çektim bebeğimi emzirince unuttum. 
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Bana 4 kilo dedi çocuk göbekli dendi bunu diyen devlet hastanesi 4 cm açıklık var çatı muayenesi yapmadan catin dar dendi sezeryan Olcan hemen acil dedi inanmadım çünkü kendime güveniyorum normal yapcgmi bilyrm hissdyrm yani sonra şehir hastanesine gittim çatı muayenesi yapıldı bebek 4 kilo değil dedi ayrıca catin musait çok rahat yapan dedi ve sonuc normal doğum yaptım cevramdeki herkes sezeryan ol dedi ama istemedim çünkü inandım yapacağımı bilydm iyikide normal yapmisim şimdi hiç bişe olmamas gbi gezeblyrm
0 oy
tarafından
3850 dediler 3560 doğurdum ☺️
0 oy
(262 puan) tarafından
Valla ben 2850 doğurdum yırtılan her türlü yirtiliyor canm yengem ablam hep 4 kiloya yakın 4 kilo doğurdu normal şekilde bebeğim zayıf olmasına rağmen 4 gun hastanede yattim ole doğurdum yine sezeryan demediler bebegimin de benim de kalp atisim yavaşlamasına rağmen 
0 oy
tarafından
Doktor niye yalan söylesin. Benim doktorum hep normal olsun sen doğrusun dedi son ana kadar. Ama ben sezeryan istedim sezeryan oldum. Özel hastane bu arada.
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Bı doktora daha git bence
0 oy
(569 puan) tarafından
3900 ile normal dogurdum ultrason da 3600 gozukuyordu seseryan yapmak İcin bahane bence
0 oy
tarafından
Canım buradan kimseyi dinleme doktorun en iyisini bilir bebeğin iyi ve sağlıklı doğsun da sezaryen normal farketmez 
0 oy
(415 puan) tarafından
Doktora güven bebek kilolu seni de zorlar bebeği de benim eltimde ilk çocuğunu 5 kilo doğurmuş ömründen ömür gitmiş kadının hala anlatır 1 ay yatakdan hiç kalmamamis falan kaldı ki sezeryanla kötü birsye degil 
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Canim tanidik bi doktor 4 bucuk kiloluk bi bebegi kesisiz dikissiz normal dogum yaptirdi is doktorda bitiyor ve bu doktorlarin sayisi gercekten az 2 cm acikligin da varmis acilman olmasa evet bebek strese giriyor acil aliyorlar sezeryana ama bir sıkınti olkadan bu doğru degil kendi doktorun yok mu ki baskasina gittin 
0 oy
(1,587 puan) tarafından
Yani aslında bebeğin kilosu normal doğum yapacak kiloda istersen başka bir doktora daha görün simdi ne desek boş 
0 oy
(613 puan) tarafından
Doktorlar için normal doğum daha kolay çünkü iş daha çok ebelere kalıyor.Yani bir çoğu meraklı değil ameliyat yapmaya.O yüzden iyice değerlendir sor. Annenin kaçıncı dogumuymussun sen ? Bı çok faktör var 
0 oy
tarafından
Riske atma canım kötü bisey olsa Allah korusun vicdan azabı yaşatma kendine her doğumun bir zorluğu olur illaki anne olmak kolay değil Rabbım hayırlısını nasip etsin inşallah 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Başka bir doktora gitmekte fayda var tatlım
0 oy
(1,210 puan) tarafından
4 kiloya kadar normal doğum yapılabiliyor. 4 kilodan üstü sıkıntılı 
0 oy
(1,168 puan) tarafından
2 cm açıklık doğum üçin yeterli değil zaten başka bir hastaneye gidip ordaki doktrdan fikir al eğer sezeryan için seni ikna edemediyse doktor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 345 göst.
23 Aralık 2019 Aile kategorisinde ⚡Naz⚡ (434 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
0 oy
3 cevap 87 göst.
20 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,411 göst.

381,092 soru

11,408,955 cevap

34,946 kullanıcı

...