0 oy
647 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (393 puan) tarafından
Hastaneye geldim 2 cm açıklığim var cuma gunu kendi doktorum 3 kilo 400 grm dedi simdi ki doktor 3 800 diyor 500 grm yanilma payi olabilirmis karin bölgesi genis diyor normal doğum tehlikeli diyor kendi doktorum da iyice bakti normal demişti anlamadim. Sezeryan için acaba yalan soylerlermi inandirici gelmedi çünkü. Beni annem 5.kilo doğurmuş sezeryani sunmamislar hic yanj. Sezeryan dersen hemen alirim diyor normal icin 2 cm olduğu icin hemen alamam dedi. Ne yapayim. Yok lifleri yirtilir filan dedi anlamadim 

43 Cevaplar

+2 oy
(1,248 puan) tarafından
Burada bir arkadaş bebeği kilolu olduğu halde normal doğum yaptırmışlar bebek zorlanmış solunum sıkıntısı çekmiş sonrada vefat etmiş normal doğum olucak diye zorlamayın 
(3,730 puan) tarafından
Sana iyisi denk gelmiş o zaman canım
(4,959 puan) tarafından
He wala çok şükür acaba post sahibi ne yaptıerak ettim
(3,730 puan) tarafından
Sezaryen olmuş doktor doğuramazsın demiş canım başka bi post açmıştı
(4,959 puan) tarafından
Yaaaa hayırlısıyla insallah
(3,730 puan) tarafından
Amin canım
-Reklam-
0 oy
(397 puan) tarafından
Bebek kilolu olduğu için mi normal doğum önermiyor canim neden sezeryan dedi doktor ?
(393 puan) tarafından
Ilk bas normal dedi 3800 dedi sonra bana 500 grm fark olur diyor
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Neden yalan söylesin ki doktor bu yani normal de doğursan sezeryen de aynı parayi alacak benim fikrim bu istersen toparlan başka hastaneye git yada kal bebeğini riske atma 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Artk sezeryana meyillendırıyolar cunkı her amelıyat başına ayrı para alır:)dıgeri normal dedıyse sende normal istıyosan hıc sezeryan topuna girme
(1,629 puan) tarafından
Ne alaka ya dewlet niye yapıyor ozman benim çocuğum da kiloydum sırf bir sıkıntı olmasın diye sezeryn önerdi
(613 puan) tarafından
Artık devlet normal doğum için prim veriyor
(1,251 puan) tarafından
Devlette normal istememe ragmen doktorum sezeryana aldi beni
Allah razi olsun iyikide almış sezeryanda bile zor çıkardı oglumu bu arkadasta devlet hastahnesinden bahsediyorsa doktorunu kesinlikle dinlesin he ozelse onu bilemicem
(2,705 puan) tarafından
3bucuk kılo bebek ortalama ne kadr şişko olabılırkı rahım darlıgı yoksa gayette musaıttır normal dogum ben 3600dogurdum
0 oy
(137 puan) tarafından
Valla canm doktoruna guven derim benimkide 3800 du acilma yoktu normal olmaz cok tehlikeli dedi suni sanci verrim ama sonra yine sezeryana donersin dedi normal dogum tabiki iyidir ama idrar kacirma oluyormus dogumdan sonra bi arkadasim zor digurdu hic idrarini tutamiyor
0 oy
(3,334 puan) tarafından
3950 ile normal doğum yaptım canım 
0 oy
(799 puan) tarafından
Bılıyo musun benim ilk yavruma da devamlı karnı şiş miş dediler ama ben pek takmadım ama gerçekten doğdu şişti şimdi 3 yaşa gidiyor daha yeni yeni düzelmeye başladı ınsaAllah sahada düzelir 

Bazıları böyle olur muş normal doğum olmuştu
0 oy
tarafından
Bu sene tanıdığım bir hamilede normal yapmadi . Eğer pars. Için sezeryan diyorlarsa yaziklar olsun başka bir şey demiycem
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Ben ve annem de sezaryen olsun diye yalvardık 10 cm açılma ile 2 gün beni normal için beklettiler. Yanii sezaryen için yalan söylemezler demek ki öylesi daha uygun. Bu arada 4.200 görünüyor demişti bunu bahane edip öyle alın sezaryena demiştim oradan o kadar çıkmaz karnın küçük dediler ama em son kızım kakasını yaptı da beni o sancıdan kurtardı sezaryen oldum 3.600 doğdu. 
(133 puan) tarafından
Sen 10 cm acılma İle nıye normal dogurmadn ki daha neyı beklediler. Devlet mıydı
(2,537 puan) tarafından
Üniversite hastanesiydi bir şey sunmadan sezaryenq alamayız dediler. Annem bemi gördükçe mahvoldu ben doğum yapan kadar birlikte nasıl ağladık samki benim çektiğim acıyı annem de çekti. Açılma vardı ama ıkınma hiç olmadı hele sancı bir daha normal doğum olacak olsa ikinci bebeği düşünmem ne zaman konusu geçti gözlerim doluyor.
0 oy
(540 puan) tarafından
Canım lütfen iri bebekse normal doğum olma zaten bebeğin boynu kırılma riski var senin yırtılma riskin var sakıncalı
0 oy
(732 puan) tarafından
4 kilo 700 gram normal doğumla doğuran ablam:)
(613 puan) tarafından
Kaçıncı doğum
(732 puan) tarafından
2 kızıda ilk doğum yani oda 4200
0 oy
(133 puan) tarafından
Yavrum Baska doktora git Allah askına benim hatama düşme banada dedi sezeryan oldum. Dogum sonrası asırı zor sezeryan. Ama suan diyorum ki ıyukı sezeryan olmuş vajınam 10 cm acılıyor hem acılma tam olmasa oraya da kesi alıyorsun ve ilerde bagırsak sarkması idrar kacırma. Oluyor sezeryan aslında bu konuda daha saglıklı bunları bana doktor anlattı. 
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Farklı dr baksın kilosu çok değilki

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Devlet ise yalan söylemez özel ise inanma
(7,768 puan) tarafından
3 gün doğumhanede bekledim ayrıntı verip kmseyi korkutmak istemiyorm
(218 puan) tarafından
Yaa kolay değil gerçekten ana olmak :))
(565 puan) tarafından
16 saat sancı cektım genede seseryana almadılar normal dogum yaptırdılar cidden dogum sancısını unutan varmı neredeyse 2 sene olacak hala unutmuyorum
(7,768 puan) tarafından
Unutuluyo ya bn 3 gün çektim kendi sancım suni artı fitil ama unutuluyo ikimci bebemide yaptım ama sezeryan olmasaydı yapmazdım :D
(218 puan) tarafından
Unutuluyor ya unutulmasa o kadar kişi doğum yapmazdı bence :) benim sezeryan aradan baya zaman geçti ameliyat filan kolayda çocuk büyütmek Zor helede bu devirde
0 oy
(13,848 puan) tarafından
Banada aynisi oldu. Doktor 3500 gramdan fazla diyordu 2 hafta önce. 3 gün önce başka doktora gittim 2900 civarinda dedi. Diğer doktorun dediğine göre şimdi en az 4 kilo civarinda olmaliydi bebek. Bu kadar fazla farklar banada normal gelmiyor. 
0 oy
tarafından
Vücuttan vücuda değişir cnm ama 4 kg 175 Gr doğum yaptım çokta zor olmadı sen riske atma istersen başka bı doktorada sor olmazsa tekrar kendi doktoruna dönersiniz çok geçmiş olsun inşallah 
0 oy
(6,670 puan) tarafından
Riske atma tabide 3,500 normal doğumda riskli değil 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Doktorun yalan söyleyeceğini düşünmüyorum ama emin değilsen hemen başka doktora görünebilirsin özel yerine devlete de olabilir ayrıca annen zamanlarında öyleymiş canım 4ü geçince genellikle tüm doktorlar sezeryan diyo özel devlet farketmiyor pek 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bana doktor bebek kilolu yediklerine dikkat et dedi doğuma 1 hafta kala en son 3800 çıktı sonuç 3.500 kilo ile normal doğum yaptım karar sana ait iyice düşün 
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Başka doktorlara daha git, hemen kendini sezaryen ettirme kolay değil 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 334 göst.
23 Aralık 2019 Aile kategorisinde ⚡Naz⚡ (434 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
0 oy
3 cevap 87 göst.
20 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,408 göst.

379,411 soru

11,356,987 cevap

34,833 kullanıcı

...