0 oy
137 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (636 puan) tarafından
Doktor tavsiyesi üzerine ek gıdaya geçiş yaptık 3 gün yoğurt verdim şükür Rabbime sıkıntı olmadı şimdi hangisini vereyim bide tatlı patates mi normal patates mi bal kabağı mı normal kabak mi vermeliyim

6 Cevaplar

0 oy
(12,469 puan) tarafından

Önce kabak patates havuc bal kabağı bu şekil git canım tadı olmayanlar öncelik  :)

(12,469 puan) tarafından
Rica ederim canım meyveye geçmeden tuzsuz peynir ve yumurta sarışını da denemeyi unutma  :)
(636 puan) tarafından
Öylemi onlarda mi 3 gun
(12,469 puan) tarafından
Tabi canım sut ürünü ve yumurta da alerji içeriyor çünkü  diğerleri alerjik değil zaten
(636 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim sağolun ☺️
(12,469 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
-Reklam-
0 oy
(2,910 puan) tarafından
Burada beklym 
0 oy
(196 puan) tarafından
İlk gün patates havuç haşlaması olarak devam ettim bi kaç gün geçince pirinç haşlaması yoğurt ve diğerlerini verdim bal kabağı hasladim elma yapıyorum cam rendede şimdi sebze çorbasına geçtik normal kabak patates havuç brokoli pirinç blenderden az geçirdim tane kaldı içinde en son yoğurt katıp içiyorum armut rendeleyip onu denicem şimdi 
(636 puan) tarafından
Tatlı patates mi normal patates mi
(196 puan) tarafından
Normal patates
(636 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Yoğurt ve meyveyi sona saklasaydin keşke. Neyse yoğurt vermişsin şimdi meyve verme canım. Tatlı herse sebzeyi reddebilir.

Patates, kabak, havuç sıralama böyle olabilir. Azar azar ver bakalım inşallah yer güzelce.

Çok ezme çok ta büyük taneli bırakma. Çatal yardımıyla ez biraz zeytinyağı dök karıştır yedir canım. Kabızlık falan da olmaz. Bu dönemde suyu çok içirmeye çabala ☺️
(636 puan) tarafından
Tatlı patates mi normal mi bide ebe yogurtla başla dedi bugün doktora gittim oda fark etmez dedi
tarafından
Farketmez evet canım ama yoğurt çorba gibi kolay yutulabilir olduğu için taneliler zor gelebiliyor ☺️. Ben normal patates verdim canım
(636 puan) tarafından
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Şifa olsun inşallah ta olmaz.sebzeyle ılerle asidi ve oranı düşük sebzelerle patates normal evde olanı kullandm ben sonra kabak bal kabagı bunları hep buharda pişirdim buna özen gösterdım benım bebe kabız cocuktu bu yuzden pırınc unu vs lapa ve kabız yapacak seyler yedirmiyodum pek en cok sevsıhımz bal kabagı ıdı:)dokusuyla tadıyla hosuna gidiyordu ben sütğmden eklıyordum lezzetlendırmesı ıcın.meyvelerden sadece ama sadece elma armut onuda mevsımıyse verdım onun dısında dıgerlerıne cok sonra başladm kabızlık sorunu her ek gıdaya gecen bebe ılk zamanalr yasar sonra alısınca muz eklersın lısteye diger meyvelerın asidik oranı yüksek oldugu ıckn hem alerjen etkisi yğksek oluyor hem pişik yapıyor bunlara dıkkat et derım

(636 puan) tarafından
Teşekkür ederiz öncelikle ❤️☺️ ben bugün bal kabağı mı verim o zaman
(2,704 puan) tarafından
Canın hangısını isterse:)bakalm bebiş neşerı sevecek❣️umarım seçici olmaz yemek konusunda tadım testlerı bitşnce herseyı yedir karıstır pütürlü yedir sakınma yoksa benım kız gibi var yemez olur:)))
(636 puan) tarafından
Bal kabağı yaptım bin şükür Rabbime yedi severek ☺️☺️
(2,704 puan) tarafından
Yer ne verırsen yer suan damak tatları gelişmedi ama yedırmeye devam ettiğin sürece alısacaktr begenmemezlık yapmaz
(636 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim sağolun ☺️
0 oy
tarafından
Yeşil kabak 

Tatlı patateste olur normal patateste 

Havuç püresi 

Mevsim sebzeleri 
(636 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️

İlgili sorular

+1 oy