0 oy
156 göst.
Aile kategorisinde (100 puan) tarafından
Kızlar şimdi anlatacağım olay baya karışık ama yardımınıza ihtiyacım var. Eşimin iki amca oğlu kavga ettiler geçen sene birinin adı ali diğeri hasan ali hasan-ı bıçaklayarak öldürdü. Ben daha yeni doğum yapmıştım 3gun falan olmuştu isim olarak ben ali miran istiyordum bu olaydan dolayı aliyi koyamazdım mirani da tek kocam istemedi. Emrivaki yapıp adını hasan koydurdular. Sonra bu alının hanımı doğum yaptı bi oğlu oldu adını miran koymuş (biz onlarla görüşmüyoruz bu olaylardan dolayı) ve ben mirani çok istiyorum isim olarak şimdi yine hamileyim ve bi oğlum daha olacak ve hala içinde miran ismi var ama koyup koymamak beni çok arada bırakıyor. Iki ailenin aradı çok kötü çünkü bide aynı sülaledeniz gözüne sokar gibi olmak istemem acısı var çünkü herkesin ne yapabilirim siz olsanız ne yapardınız?

6 Cevaplar

0 oy
(118,485 puan) tarafından
bizimde istedigimiz ismj baskasi koydu esimin ailesinden biri bende bisi var benim istedigim isim olsun esya olsun baskasinda gorursem sogurum koymam zaten sende oyle ol baska isimmi yok koymada birbirini öldürvek kadar dertleri neydi
(100 puan) tarafından
Yukarıdaki ses yapmış aşağıdaki rahatsız olmuş sudan sebepten yaptılar. Kız zaten ilk hamileligimde kızım olacaktı hiranur edim hemen koydu bunlar ben ne desem onu koyuyorlar
(118,485 puan) tarafından
yok yere gitmis adam desene abooww

kiz birak o koyduysa onda kalsin sen dusun daha guzel isimler var
(100 puan) tarafından
Öyle oldu valla:(

Bakıcam artık ama o ismide gerçekten çok istemiştim hayırlısı olsun
-Reklam-
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Miraç koya istersen Miran la baya yakın aynı ismi koyma derim yani. Bende istediğim ismi başkası koyunca hevesim gidiyor soğuyorum isimden. Mesela ilk kızımda kumsal istiyordum sadece bir defa Tv'de duymuştum baktım herkes yapıştırdı kumsalı vazgeçtim. Oğlum olursa poyraz diyordum baktım herkesin çocuğunda poyraz var. Koymadım yani. İyiki de bu isimleri koymuşum çokta seviyorum çocuklarımın isimlerini.
(100 puan) tarafından
Bende soğuyorum normalde ama ne hikmetse bu isim bende takıntı gibi kaldı. Mirza da çok hoşuma gidiyor ama bilmiyorum bakıcam artık
(3,151 puan) tarafından
Hayırlısı olsun isim bı boncuk derdi ananem bahri güzel olsun
(100 puan) tarafından
Amin amin çok güzel söylemiş gerçekten:)
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Konula bilinir aslında benim kızımın adı Irmak amcasının oğlunun da kızı oldu onlarda derin Irmak koydu tabi aile arasında böyle bir problemimiz yok Allaha şükür ki 
(100 puan) tarafından
Benim sıkıntı yaptigim bu problemin varolusu zaten yoksa koyarim kimseye bakmam
0 oy
(3,242 puan) tarafından
Öncelikle Allah rahmet eylesin

Mirza koyabilirsin güzel isim ☺️
(100 puan) tarafından
Bende mirza düşünüyorum bakalım inşallah bu olmazsa mirza olur inşallah hayırlısıyla:)
(3,242 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım ☺️
0 oy
(5,970 puan) tarafından
Koymam ismi başka bakarım. Ayrıca hasan da çok eski bir isim bu çocuklar büyüyünce isimlerini eminim ki beğenmeyecekler. Hasan Hüseyin mehmet mustafa neler var neler 
(100 puan) tarafından
Ben hic bu şekilde düşünmüyorum bir oğlum Muhammed Enes diğeri Hasan ve isimlerinden yana hicbir sıkıntım yok beğenmemek gibi. Benim isteğim isimlerine layık olsunlar yeter yoksa senin saydığım isimlerden güzel isimler mi var hepsi peygamber ismi torunlarının ismi koymamamin sebebi yakınlarımın hepsinde bu isimlerin olmasi
(5,970 puan) tarafından
Yok senin begenmenden bahsetmiyorum zaten ben. Çocuklar büyüdüklerinde kendileri kendi isimlerini begenmeyecekler diyroum.
0 oy
(6,280 puan) tarafından
Çocuğumun ismini koyarken kimseye sormam birine gönderme yapmak içinde çocuğumu kullanmam o yüzden koyarım o ismi 
(100 puan) tarafından
Bende bakmam canım niyetimde asla öyle bisey değil ama öyle hafife alınacak bi durum da değil ölmüş biri ve onun ailesi var ortada ondan yoksa hiç peşine düşmem kim ne der diye
(6,280 puan) tarafından
Valla banada öyle büyük yanlislar yapıldı ki hiç umrumda olmaz yani niyetimi Allah biliyo sonucta
(100 puan) tarafından
Ya tabiki bakalım artık hayırlısı olsun diyorum

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 73 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 180497 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 248 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Zeynep7070 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 509 göst.
22 Şubat 2020 Aile kategorisinde Mrs. Right❤️ (249 puan) tarafından soruldu