0 oy
628 göst.
Aile kategorisinde (2,603 puan) tarafından
Kizlar iyi akşamlar şimdi kisaca anlatmaya çalişicam akil istiyorum sizden

Eşimin annesi onu dogururken nobet geçirmiş ve doktirlar bir daha anne olamazsin demişler (bu arada annesinin psikolojik sorunlari var kuçuklugunden beri şu an 50 yaşinda bizimle konuşmuyor kus eşim dahil)

Ve eşimin babasi diyor ki ben tek çocukla yetinemem 4 5 tane olmasi lazim boylelikle ayriliyorlar ve eşim doguyor hiç babasini gormuyor tanimiyor anneside annelik edemiyor babaannesi dayilari buyutuyor(ailesiyle yillardir konuşmuyorum çunki bana kotu şeyler yaşattilar)

Şimdi 2 gun once birden eşime bir numaradan mesaj geldi ben senin kardeşinim baba bir anne ayri

Ve boylelikle konuşmaya başladilar 4 erken kardeşler ikisi evli ve bi tanesinin iki oglu var kuçuk

1 i rusyada kaliyor ilk yazan o 

Digeri yeni rusyadan gelmiş ve ikisi bekar 

Ve eşimin babasinin bunlardan haberi yok konuştuklarindan 

Eşimi kardeşi bulmaya karar vermiş onada halasi anlatmiş bir kardeşin var diye

Şimdi eşim goruntulu konuşuyor bir birlerine çocuklarinin fotolarini kendi fotolarini atmişlar

Eşime bakiyorum çok mutlu gozukuyor yigenlerinin fotosuna bakiyor onlari anlatiyor bana az once goruntulu konuştular 2 kardeş 

Yani ben afallamiş durumdayim iki gunde bu samimiyet dogrumu sizce? Anlayamuyorum eşime diyorum nolmuş ki diyor 

Aslinda bilmiyorum eşimin burdaki ailesinden çekmedigim kalmazken bide diger kardeşler eltiler fln anladiniz siz

Bir yandan da çok yalnizim kimsem yok gidecek gwlecek annem dişinda acaba iyi insanlar mi konuşsak nolur diyorum (eltim numarami istemiş benim)

Bide eşimin dayilarinin fln ogrenmesi var tepkileri ne olucak off akil verin bana

14 Cevaplar

+1 oy
(8,594 puan) tarafından
Bunda ne gibi sakınca var üstelik kardeşleri onu arayıp bulmuş kan çekmiştir biraz görüşüp konuşsunlar hem eşinin ailesi bu duruma bisey diyemez sonuçta esin kendi ayaklarının üzerinde duran bi birey karışma hakları yok hem anne babanin gunahini neden çocuklar çeksin ki
(2,603 puan) tarafından
Aslinda bende oyle duşundum ilk samimi olma dedim sonra baktim konuşuyor mutlu ne bilim acidim ona kimsesiz gibi buyumuş
(8,594 puan) tarafından
Bu zamana kadar ne kadar yakın akrabada olsa el kapılarında büyüdü kimbikir neler çekti nasıl yalnız hissetti kendini şimdi birden yalnız olmadığını aslında onu seven onu kendi rizalariyla arayan birilerinin olduğunu görünce mutlu oluyor hiç karışma kötü bisey deme bozma kendini artık yalnız ve çaresiz hissetmiyor
(2,603 puan) tarafından
Haklisin cnm ya bilemedim şimdi akişina biraktim.artik
(775 puan) tarafından
Arkadaşa katılıyorum bencede bırak belki çok iyi insanlar hemnsen tepki verdikce belki aranız açılır sende bir şans ver bence aama emin misiniz kesin kardeş mi malum devir kotu
(2,603 puan) tarafından
Evet eminiz cnm kardeşler
-Reklam-
0 oy
(2,302 puan) tarafından
Bence hiç karışma akışına bırak 
(2,603 puan) tarafından
Bende öyle duşunuyorum aslinda
0 oy
tarafından
Karisma derim, esin dedigin kocaman insan, nasil davranmasi ne hissetmesi gerektigini kendi zamanla tecrube ede ede anlar.
(2,603 puan) tarafından
Haklisin cnm oyle yapacagim
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Eşin zaten tek çocukmuş simdiye kdr elti yok görümce yok burda ki ailesinden cektim derken
(2,603 puan) tarafından
Iki dayisi ve eşleri çocuklari hepsinden yemedigim darbe kalmadi yeni gelin ligi yaşayamadim
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Akıl verecek birşey yok bacı eşin vermiş kararını. Sen de ona uyum sağlamak zorundasın. Eşin ne kadar samimi olmak istiyorsa o kadar samimi olursun. Allah kavuşturmuş resmen. Tamamına da erdirsin inşallah. Böyle dedemin kardeşleri var ana bir baba ayrı sonradan hem resmi hem samimi oluyor kavuşmak 
(2,603 puan) tarafından
InşAllah hayirli olur cnm çok sagol
0 oy
(48,392 puan) tarafından
kardesler kan cekiyo demek ki gidip gelebilirsin kendin gozlemle cok yüz göz.olmadan gorusebilirsin
(2,603 puan) tarafından
Yok tedbirli davranmak istiyorum telde konuşurum artik
Goruşmek nasip kismet
Ben eşim konusun da akil istedim iletişime devam etse mi iyi yoksa soguk mu davransin sonuçta 30 yil az degil tanimadigi insanlar
(48,392 puan) tarafından
yani evet damdan duser gibi.olmus ama kardes sonucta gorusmek için.ici gidecek
(2,603 puan) tarafından
Eşim de diyor ki bana çok samimi içten davraniyorlar
Aslinda ben bu işin baba kismini duşunuyorum
Babasiyla asla goruşmek istemiyor eşim
Fotosuna bile bakmadi ben baktim
(48,392 puan) tarafından
hakli sonuna kadar bir bebeye bakmamis gitmis.4 cocuk daha yapmış küfür.eder gibi sen birine babalık.yapta once
(2,603 puan) tarafından
Şimdi hem eşimin anne tarafi hemde baba tarafi suçlu yalan yok taraf tutamam
Eşime kardeşleri demiş ki biz hep babamiza sorduk  oda beni istemediler oglum demiş
Herkesin anlattigi yaşadigi farkli
Ve eşimin anneside katlanilacak gibi degil yalan yok ama ben hep suçu anaannede gordum
Sen akil sagligi yerinde olmayan kizini niye dag'a verip evlendirirsin ki
Off çook olaylar var kiz bunlar koloni gibi yaşiyorlar çooook buyuk aileler iki tarafta anlatsam bitmez
0 oy
(262 puan) tarafından
E Bi konuş görüş bakalım bence belki de iyi insanlar esin de mutlu olduysa ne alâ. Belki diğerleri gibi olmazlar netice de hiç gorusmemisler yani öyle samimiyette yok birbirinize yaklaşım daha farklı olabilir. Eşinin hatırı için en azından bi sohbet kur bakalım belki de iyi anlaşırsınız. Ayrıca eşin kaç yaşında insan kendi kararını verebilecek birisi dayilarina filan ne yani karışamaz onlar böyle biseye 
(48,392 puan) tarafından
eltiye sit verme herseyi anlatma altin kural budur gerisi sende ☺️
(48,392 puan) tarafından
sır verme
(2,603 puan) tarafından
Yok kiz ne sir vercem başim taşlara çok degdi o konularda
Ama ikimizinde iki oglu var yàşlari ayni nerdeyse
Arkadaş olurlar belki
(262 puan) tarafından
Aynen öyle, konuşmadan görüşmeden bilemezsin. Baktın olacak gibi değil koyarsın mesafeyi. Akrabadan ziyade arkadaş gibi olabilir sana çünkü arada hiç görüşme tanışma bile olmamış zamanın da. Bi adım at bakalım hayırlısı olsun hakkınız da. Belki anlaşırsınız da esinde mutlu olur adam yıllar sonra ortaya çıkmışlar, ne güzel olur aslında.
(2,603 puan) tarafından
Evet cnm bende ayni yazdigin gibi duşunuyorum
Aldim numarasini yarin yazicam bakalim hayirlisi
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ön yargıli olma bence oluruna bırak 
(2,603 puan) tarafından
Agirdan alicam artik nasip kismet telde konuşurum bi bakarim nasil insanlar diye
0 oy
(734 puan) tarafından
Bence hiç karışma herşeyi zaman gösterecek zaten sonuç itibariyle kardeşler belki herşey daha güzel olur güzel düşün hayiri çağır inşallah kötü düşünüp şerri çağırma 
(2,603 puan) tarafından
Ayhh içimde garip hisler var cnm
Ama çok haklisin negativ duşunmemem lazim sonuçta yeni taniştilar
0 oy
(6,515 puan) tarafından
Kendini eşinin yerine koy canım sen olsan ne yapardin belliki kardeş sevgisi istiyor ayrıca daha eltinle görüşmeden neden ön yargılısın anlamadım belki çok iyi birisidir yaşayıp göreceksin 
(2,603 puan) tarafından
Cnm inan ki 21 yaşindayim kendi ailem dahil herkesten oyle agir darbeler aldim ki artik yogurdu ufleyerek yiyorum guvensizim herkese
Ama herkes oluruna birak demiş en mantikli karar bu oyle yapicam
0 oy
(3,226 puan) tarafından
Geçmiş geçmişde kaldı. Bu gün onlarda kardeşlerinin özlemini çekiyor. Dayı teyze hiçte karışamaz. Eşine destek ol canım. Sizin evinize karışacak kadar samimi olmzlar
(2,603 puan) tarafından
Bende aynisini duşunuyorum cnm
Iyi insanlara benziyorlar belki arkadaş oluruz yaşayip gorucez
0 oy
tarafından
Kız emin mi, bodoslama dalinir mi bu olaya hiç Allah akıl fikir versin, inşallah işin içinde iş yoktur 
(2,603 puan) tarafından
Evet cnm o konudan eminiz kesinlikle kardeşleri
InşAllah cnm
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kim öğrenirse öğrensin kuzum kime ne 

Keyfini çıkar ön yargıyla yaklaşma
(2,603 puan) tarafından
Dogru soyluyorsun cnm belkide rabbim iyi şeyler hazirlamiştir bizim için
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bu eşinin kararı biraz konuşursunuz eğer iyi gidiyorsa muhabbet görüşmeye devam edersiniz. Ama sana eniştemden örnek vereyim hatta bu olay Müge Anliya kadar çıktı bizim köye geldiler

Eniştemin babası yani ablamın kayinbabasi zamanında çalışmak için bir şehre gidip kadınla birliktelik yaşamış bu birliktelikten bir kızı olmuş adamın haberi yok annesi de yıllarca babasından bahsetmemiş hep konuyu kapatmış kızı sorunca kizin da 3 çocuğu var 30 lu yaşlarda. 

Gel gör ki kızin annesi ölmüş ölünce babasını aramaya Müge Anlıya çıkmıs. Neyse bulundu herkes sarıldı öpüştü falan eniştem yurt dışında olduğu için hiç yüz yüze görüşmedi ablamin da eltisi oluyor ama bir süre görüşüler baktılar ki kız iyi ayak değil para istiyor değişik değişik hareketleri var yani burda anlatılacak şeyler değil börüşmesi kesti tüm kardeşler ve eltiler. Sizin böyle olacak değil elbette ama bir görüşün bakalım belki iyi niyetlilerdir kardeş sonuçta 
(2,603 puan) tarafından
Aynen oyle cnm bende ilk afalladim sonuçta tanimadim insanlar daha iki gun olmuş tanişali
Ama ön yargili davranmak istemiyorum tabiki bugun konuşucam telde bakalim nasil insanlar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 124 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 284 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yuska (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 236 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde DianaAlmina (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mina (2,603 puan) tarafından soruldu

377,325 soru

11,291,854 cevap

34,710 kullanıcı

...