0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından
Kızım 5 buçuk yaşında kaç zamandır dişim ağrıyor diyordu ara sıra şeker çikolata yediği için sanmıştım fircalatiyordum bugün yine deyince bı bakayım dedim ki alttaki dişin biri sallanıyor iler geri gidip geliyor ama hala tutunuyor biraz yani surekli ağlıyor açıyor acıyor diye Calpol verdim ama yok napsam ki tutup çeksem hala biraz koku tutuk gibi canı yanar mı daha çok bikac gün bekliyim iyice ayrılsın öyle direk alırım diyordum ama durmuyor ya çok ağlıyor çıkmasın dişim korkuyorum acıyor diyo.  Anlattım kaç defa artık büyüdün abla oldun bebek dişlerin gidecek buyk dişlerin gelecek diye ama nafile yok. Tecrübesi olan yardımcı olabilir mi napsam

3 Cevaplar

0 oy
(1,441 puan) tarafından
Dişçiye götür canım 
(3,151 puan) tarafından
Dişçiye sıra bulana kadar 4 5 dışı düşer heralde ya :) malesef çok zor randevu bulup gitmek.  Kendim alsam canı çok yanar mı bilemedim biraz tutunuyor daha çünkü ben hatırlıyorum hep annemle kendim çekerdim acimazdi hiçte bu sanırım korkudan ağlıyor
-Reklam-
0 oy
(771 puan) tarafından
Annem bizimkileri peçeteyle köke yakın yerden tutup çekerdi zaten tik diye geliyodu hemen iyice sallaniyosa hemen gelir zaten ama bazilarida inat oluyor gelmezse zorlama dişçiye görür bence
(3,151 puan) tarafından
Az önce iple denedim ama ip kayıyor çıkıyor çekemedim bı turlu pamukla tutup çekeyim dedim öyle de tutamadım minicik zaten ağzına sığmadı elim çocuğun :) ileri geri gidip geliyo dış ama çekemedim ya
0 oy
tarafından
Erken gbi geldi bana..benm kızım 6.5 yaşında düştü dişti 7 yaşa kadar 5 tane düştü şimdi yerine geldi hepsi..kendiliğinden düşmesni bekleyin bence zarar verebilirsiniz yada dişçiye gdin cnm
(3,151 puan) tarafından
Az önce bı deniyim dedim çekemedim zaten ama ileri geri gidiyo sallaniyo yani bariz hatta ikisi yanyana diğeri de hafif oynuyo yeni yeni. Zaten erken çıkarmıştı 8 9 aylıkken çıkmıştı dişleri erken çıkaranlar erken düşüyormuş diye duydum farklı sanırım herkeste olmadı dişçiye götürürüm o da sıra bulabilirsem tabi çok zor randevu bulmak
tarafından
Bebekken kullandığı ilaçlar da etki eder..görüncemin kızı benim kızdan bir yaş küçük pnunki 5.5 yaşta başladı dökülmeye ama halen yenisi gelmedi..düşenler de kararmıştı çok ilaç içmişti kan ilaçları falan etkiliyor
(3,151 puan) tarafından
Ben o ilaçların hiçbirini kullanmadım hem dişlerde leke yapıyor kararma çürük vs hemde dediğiniz gibi erken dökülmesine sebep olabiliyor. Pekmez verdim kan yapsın diye güneşe çıkardım d vitamini alsın diye sanki bizlere bebekken marka marka vitaminlerle mi baktılar. 3 çocuğum var hiçbirine vermedim onları. Hasta olunca bile evde bir hafta kadar uğraşırım iyilestiremezsem öyle Dr gider antibiyotik kullanırım son çare olarak yani.
tarafından
İyi yapmışsın cnm vermemekle ben iki kızıma da vermedim o ilaçlardan doğal besledim..inşallah sağlıcakla dökülür yenisi gelir..dökülünce ard arda düşüyor dişler..sancılı ağrılı geçer ama düzelir
(3,151 puan) tarafından
İnşallah sağlıklı ve ağrısız şekilde atlatır ya ilk kızım daha tecrübem yok onun süt dişi ağrısı bı yandan 7 aylık bebeğim var onun diş çıkma sancıları ikisi aynı ana denk geldi hemen biter umarim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 41 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 112 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde poyrazlina22 (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.