0 oy
343 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar k valide k peder tutturmuş bu çocuk gelişmiyor bu çocuk vitaminsiz biktirdilar beni 9.700 kg 77 cm boyu var ben daha ne yapayım çocuk yiyor yemesi gayet iyi ama bunlar benim canımı sıkıyor bir yaşındaki bebekleriniz kaç kg boylari kaç vallahi takıntı etmeye başladım artik ya

22 Cevaplar

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Çok biliyorsan doğur kaynana bitane daha  da yakamı bırak derdim 
(1,103 puan) tarafından
10 kiloydu canım benimde boyu 74 cm di. Çocuğun gayet gelismis masallah
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi farklı canım biri zayıf der Biri kilolu der yine canın sıkılır doktor ne diyorsa o terslersen bi daha gelişimi ile ilgili konuşamazlar
0 oy
tarafından
15 aylık 10 kilo 81 cm 

Bence seninkide normal bi gün hastaneye yada sağlık ocağı na gidince kaynananıda götür doktor yanında normal derse belki ağzını kapatır artık
0 oy
tarafından
Ağzı olan konuşuyor hiç dinleme bence yada ver cevabını sussunlar 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kızım 12. Ayda 9900 Gr 78 cmydi. Gayet ortalama üstünde değerler. Yaşlılara göre obez olması lazım bebeklerin. Ben en son sürekli doktor takip ediyor, tüm değerleri de gayet iyi, ben çocuğuma gayet iyi bakıyorum dedim sustu kayınvalidem. 
0 oy
(439 puan) tarafından
Tam 1 yaşken boyu kilosu bukadardi 14 aylık şuan arada pek fark yok benim kaynanada sürekli eltiminkileri kilolu der över benimkine zayıf der takmıyorum ben önceden sinir olyodum hayiryani çocuk obezmi olsun hayret bişe buseferde obez diye dalga geçerler merak etme aldrma kimsenin lafına babasına cekmiss aynı ben çok kiloluymusum de ben öyle dedim ağzını kapattılar :)))))))
0 oy
(4,229 puan) tarafından
12.ayda 11 kg 80 cm di 

Ama genetik faktor, dogum kilosu ve boyuda onemli
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında şuan 10 kilo 78 sntm gayet iyi 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Kiz bebekmi canım normal aslinda kg falan sağlıklı olsunda 

Oğlum 15 aylık 11 kg 83 cm canım 
(1,618 puan) tarafından
Kiz bebek canim
(5,953 puan) tarafından
Normal canım bence
0 oy
(3,347 puan) tarafından
Gelişmiyor olsa kilosu az olsa doktor kontrolünde doktorun sana söyler zaten kilosu az yada gelişimi geri diye 

K.valide k.baban çok konuşmasın takma onları boşver 
(1,618 puan) tarafından
Çok konuşuyorlar
0 oy
(6,341 puan) tarafından
Aman boşver onlar hep konusur beni de deli ediyor kaynanam 
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Onları görmezden gel. Gayette iyi gelişimi.  O çocuk kilolu olsa bu seferde çocuk obez diyip duracaklar. Velhâsıl  suyun üstünde de yürüsen çünkü yüzme bilmiyor diyecek insanlar çook :). Rabbim  Evladıniza hayırlı sağlıklı ömürler nasip etsin inşallah 

(1,618 puan) tarafından
Amjn canım Allah razı olsun
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Kız seni Allah yaa:-) Sağlık ocağına götürdüm de hemşire gelişimi boyu yerinde dedi geç.  Bak o zaman ses edermi.
(1,618 puan) tarafından
Kız götürdüm doktor bana dedi dalga mi geçiyorsun bizimle dedi
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Saçma sapan konuşup sinir bozmasınlar varsayalım ki gelişimi geri onlara ne anası var babası var çocuğun başında kime ne ayy ben çıldırıyorum böylelerini görünce 
(1,618 puan) tarafından
Bende çıldırıyorum gelemiyorum böyle şeylere
0 oy
(7,016 puan) tarafından
Offf benimkiler doğduğundan beri oyleler 3600 doğu bi kere iyi doğdu demediler 1 aylıkken 1300 Gr aldı 2 aylıkken 900 Gr aldı 3uncu ay 600 Gr aldı 4uncu ay 400 Gr aldı 6aylikken 7200 olmuştu bi sürü doktor gezdim hepsi çok çok iyi dediler tam olması gerektiği gibi dediler kaynanama doktor böyle dedi dedikçe demekki bazen doktorları da dinlemicen dedi çocuk doğduğundan beri mama ver mama ver sütüm tasiyodu yine mama ver mama ver en son meme reddi yaptı doktor çocuğa zarar veriyodun deyince kestim eğer onları dinleyip mama vermeseydim meme reddi yaşamadık daha kilolu olurdu oğlum 6 aylıkken tam doğum kilosunun 2 katı olmuştu olması gereken bu işte bu yüzden ek gıda için 6 ayı bekleyin diyoruz biz doğum kilosunun 2 katına çıkması gerekir seninki de çıkmış başla dedi kaynanama sorsan zayıf çocuk emzirmemi bi türlü hazmedemedi 4 aylık olana kadar mama mama 4 aylık olduktan sora da ek gıdaya başla diye sisirdiler beni ve kendilerinde öyle bi soguttular o kadar çok karistiar ki artık çocuğumun hiç biseyini karistirtmiyorum 7 aylık oldu en son 4 aylıkken altını değiştirdi en son ne zaman üzerini değiştirdi hatırlamıyorum bile daha ağzına bi kaşık yemek veremedi çünkü herşeye karıştı artık karistirtmiyorum zayıf da diyemiyolar zaten hi bi zaman kilo demediler beklemiyorum da 
(1,618 puan) tarafından
Cidden kendilerinden sogutuyorlar ya benim kaynanam asla çocukların altını değiştirmez ama her b.ka da karışır
(7,016 puan) tarafından
Kız bırak degistirmesin zaten benimki değiştirdi kendini çocuğun annesi zanneeye başladı biseyler yapmaya başlayınca daha fazlasını yapıyolar önce altını değiştirdi sonra benim giydirdigimi beğenmedi üstünü değiştirdi ya ince dedi ya kalın dedi sonra uyutmaya başladı en son baktım mamaya alıştırmaya calisiyo açtım ağzımı yumdum gözümü şimdi değil çocuğa bakmak altını degistirdigim bezi alıp atamiyo iyi yaptım oh yoksa ona kalsa çocuğu doğurup ona vercektim hanımefendi çok iyi anlıyorum gibi buna ben bakiyim da ikinciye sen bak dedi eğer çocuğu eline versem perperisan ederdi o kadar dikkat ettiğim halde 3 kere isilik oldu o yenidogsn döneminde oğlum onların yüzünden
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Kilo sağlık mıymış Allah askına canım . Benım kızım doğru düzgün ek gıda yemıyor . 8. Aya kadar anne sütü mama içti . 8. Aydan sonra sadece mama . Ek gıdayı yedırmedım. Azıcık yiyor şuan 13 aylık hala zorlanıyor ek gıda da senınkı maşallah yıyormuş . Vitamınlerı kan degerlerı ıyıyse sıkıntı yapma . Benım kızın degerlerıne baktıramadık bı kilosu boyu iyi ama değerleri önemli 
(1,618 puan) tarafından
Değerleri çok iyi canim kendisi de bize göre tombiş bi bebek ama bazi insanlar moralimi bozuyor
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Benim bebeğim için de aynı şeyi diyorlar. Kilosu azmış vs. Deniyor ama sen doktora bak. Eğer gelişimi normalse sağlığı iyiyse sıkıntı yok. Ben boy kilo aralıklarına bakıyorum illa her çocuk üst sınırda olacak diye bir şey yok
(1,618 puan) tarafından
Aynen valla çok can sıkıcı bu insanlar
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Cocuk gayet iyi ki.kac kilo dogmustu
(1,618 puan) tarafından
3.660 kg canım
(9,247 puan) tarafından
Yani 2400 benimki 1 yasında 9500 tü
(3,083 puan) tarafından
Benim kızım da 3600 dogumuştu ve 1 yaşindayken aynı seninki gibi 9.700grdi
(9,247 puan) tarafından
1 yastan sonra Cook almaz lar
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Kaç kg ve cm doğdu önemli olan o
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ağzı olan konusur boşver 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 386 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde VB. (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 153 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 348 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 340 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,922 puan) tarafından soruldu

379,866 soru

11,371,096 cevap

34,854 kullanıcı

...