0 oy
1,251 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından
Kızlar daha önce de söylemiştim ben kaynanamlarla birlikte oturuyorum 3 senedir 1 de kızım var. Görümce eşinden boşanmaya karar verdi yani dilekçeler falan hazır mahkemeye kaldı sadece iş 2 de kızı var velayet anne de olacak diye anlaşmışlar. Görümce başka Bi şehirde oturuyor kendine orda ayrı Bi ev tutmuş düzen kurmuş orda yaşamak istiyo çocuklarıyla hem babalarını istedikleri zaman gçrebilsinler diye. Az önce kaynatam eşim ben yemek yerken evimizde Bi kilerimiz var oraya ben kendi evim için eşya alıp dizdim mutfak eşyaların beyaz eşyaların falan ağzına kadar dolu oda yani 1 tane de misafir odamız var çift kişilik yatak var orda. Kaynatam diyor ki kilerdeki eşyalarınızı kendi odanıza alın o odaya görğmcemi kızları için oda yapmayı düşünüyormuş misafir odasında da kızı yatacakmış bize taşınacaklarımış. Eşim de benim kızımın odası neresi olacak diye sordu herkese oda var ona yok mu diye o daha küçük o sizle de yatar bizle de dedi. Kızım 2 yaşında bu eve taşınırken ona oda yapmak istedik izin vermedi biz de kendi evi diye ısrar etmedik şimdi kendi kızına ayrı torunlarına ayrı oda yapmayı planlıyo bizim olduğumuz eve getirmeyi planlıyo. Bu durumda ben çıldırmayım da napıyım bana akıl verin lütfen 

35 Cevaplar

0 oy
(1,809 puan) tarafından
Millet baya linclemis maşallah anladığım kirada oturuyor sunuz birlikde ev ev üstünde bir ev daha gelecek görümce kadın zaten kendi evini düzeninin kurmuş kayınpeder iniz iç guzarlik yapmış yanımda dursun güzelce takıp edeyim gibisine görümce yerine gelmem ben zaten memur imiş. Çocuklarının duzeni var ayrıca babası ayrıca destek olur zaten çocuklarına sizin yanınız da olsa her halta karışan bir babasi var eşiniz de karışır ister istemez olmaz yani hiç bir şekilde 
(87 puan) tarafından
Yani duygusuz gibi göründüm herhalde ama bende boşanmış anne baba çocuğuyum çocuklarının psikolojisini annesi düşünüp babalarından uzağa götğrmemeli bunu ben düşğnemem
-Reklam-
0 oy
(5,067 puan) tarafından
Nie cildiryosun ki bu durumda senin ekmeğine yağ sürülmüş sende la koçanı çık o evden
0 oy
(6,673 puan) tarafından
Canım sizin için bu bir fırsat bence sonuçta hiçbir gelin kaynana kaynata ile beraber yaşamak istemez kendi evi, düzeni olsun ister. Ayrılma gibi bir düşünceniz olmaz mı bu fırsat kaçmaz. 

Tabi sartlar ve imkanlar el veriyorsa hiç düşünmeyin derim. 

Ayrıca haklısın kayınpederin kızını çocuklarını düşünüyor sonuçta senin çocuğunda onun torunu. Sana oda vermeyip onlara oda yapması ayıp. Evlat ayrımı gibi olmuş.
(87 puan) tarafından
Biz büyük diye fikrini sorduk sadece tek kuruş para bile istemedik zaten kızımın oda parası hazır ona rağmen kabul etmediler
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Sizin birşey deme hakkınız yok orası kaynananın evi canm çok rahatsız oluyorsanız ayrı eve çıkın bence 
0 oy
tarafından
En güzeli siz evinizi ayırın 
0 oy
tarafından
Ya herkes kıza kızmıs ama kadının demek istediği kendi çocuğu içinde oda istenilmiş zamanında yapılmamış ve olduğu halde yapılmamış şimdi hemen yapabiliyorlar o da onun zoruna gidiyor gorumcesi gelirde kalırda çocuklarıyla kadın gorumcesine bile hiç laf etmemiş zoruna giden kaynana ve kayınpederin kendi kızları olunca hemen kolları sıvaması bence
(87 puan) tarafından
Kızlarının yuvasını kendileri kendi elleriyle bozdular her kavgalarına karıştılar bugün boşan diyip yarın yuvanı yıkma git diyen Bi insan. Tutarsız birisi yani. Ben neden kabul ediyşm ki
0 oy
(3,122 puan) tarafından
Bu konuya eşin düşünmeli o alınmalı ayrı eve o çıkmalı senin onlarla yaşama hakkın yok görümcen iyisini yapmış aslında o da sizi düşünmüştür kayınpederin ortalığı karıştırmış madem öyle size yardım etsin ayrı eve çıkın
(87 puan) tarafından
Ayrı eve çıkmak için sadece borçlarımızın bitmesini bekliyoruz eşyalarının hepsini tamamladım zaten
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Düşüncen çok saçma bende öğretmenim isim gücüm maddi durumum var ama boşanacak olsam çocuğumu da alır ailemin yanına giderim ben ayrı ev tutayım derim babam gelsin bizle yaşasın der siz tek taraflı kendi adınıza düşünüyorsunuz mesela baba ile empati yapsam kirasını benim verdiğim evde oğlum gelinim torunum barınabiliyorsa kızımla torunlarımda barınabilir derim hem o kız çalışıyorsa aileye daha çok ihtiyacı vardır çocukların bakımı için. Ayrıca ev ev üstüne olmaz düşünceniz varsa artık kendi yuvanizi kurma vaktiniz gelmiş demektir
(87 puan) tarafından
Çocuklarına ben mi bakıcı olayım o rahat etsin diye yani? Dünya da tek boşanan o değil kusura bakmayın ben de boşanmış anne baba çocuğuyum ne annemle kaldım ne babamla her türlü büyüyo insan. Eğer ki çocuklarının ilerde kimseye yük olduğunu düşünmelerini istemiyorsa kendi evinde büyümesi en doğrusu. Ben hep kendimi yük olarak görerek büyüdüm. Ne gerek var böyle bişeye
(13,824 puan) tarafından
Birlikte yaşamanız saçmalık ötesi aile ilişkiniz nasıl bilmiyorum ama birlik oturuyorsanız da zaten bir taraf diğer tarafa yük oluyor yeni bir aile kuruldu mu yeni bir ev açılmalı madem diyorsun ki eşyalarda benim evde benim kiranı kendin vermeyi göze alıp kayınvalidenlere ayrı eve çıkmalarını söyleyeceksin veya sen eşyalarını alıp ayrı bir eve çıkacaksın ev ev üstüne olmaz bu konuda hem fikirim sizinle kimse de kimseye yük olmamalı
0 oy
tarafından
EEE BABASİNİN EVİNE GELİRKEN SENDEN Mİ İZİN ALACAK BACİM ESİNE SOYLE AYRİ EVE GEC
(87 puan) tarafından
Beraber oturuyorsa eğer en azından fikrimizi alabilirdi kayınpederim kendi başına karar verip benim eşyalarına kadar düşünebiliyor bunu da düşğnebilirdi
tarafından
Çok bencilce bir düşünce
0 oy
tarafından
Biraz anlayış gosterseniz,

Gorumcenizin yerine kendinizi koysanız daha iyi olur bence
(87 puan) tarafından
Ben bizzat onun çocuklarının yerindeydim. Düşünebiliyorum
tarafından
Düşünen böyleyse dusunmuyeni Allah bilir
(87 puan) tarafından
Herkes kendi evladını düşünsün ki öyle oluyo zaten. Herkes kendi evladından sorumlu
0 oy
(279 puan) tarafından
Asla gorumcemi ve kızlarını kabul etmem demissin ya merak ettim napixaksin gelmek isterse nasıl durdurucaksin??
(87 puan) tarafından
Gelmek isterse durdurmam beni ilgilendirmez burada kızdığım kişi görümcem değil kayınpederim.
0 oy
(661 puan) tarafından
Evi ayırın bence kizyla otursun 
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Kuzum senin evine gelse haklısın ama babasının evi ne diyelim sakin ol 
(87 puan) tarafından
Ortak burası. Sadece kirayı kayınpederim veriyor ve büyük diye biz onların evi gibi düşünüyoruz eşyalar bile benim
0 oy
(95 puan) tarafından
Ayy okurken bile sinirlerim bozuldu! Farkında mısın görümcenin anasının babasının evi orası. Çok fazla şey yazmak istiyorum ama neyse... 
(87 puan) tarafından
Bu linç tayfasını asla anlamıyorum umarım görğmcenizle aynı evde yaşamak durumunda kalırsınız
(95 puan) tarafından
İnşallah sende görümcenin durumuna düşersin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 646 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,188 göst.
11 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ht (2,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 353 göst.
7 Ocak 2023 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu