0 oy
1,239 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından
Kızlar daha önce de söylemiştim ben kaynanamlarla birlikte oturuyorum 3 senedir 1 de kızım var. Görümce eşinden boşanmaya karar verdi yani dilekçeler falan hazır mahkemeye kaldı sadece iş 2 de kızı var velayet anne de olacak diye anlaşmışlar. Görümce başka Bi şehirde oturuyor kendine orda ayrı Bi ev tutmuş düzen kurmuş orda yaşamak istiyo çocuklarıyla hem babalarını istedikleri zaman gçrebilsinler diye. Az önce kaynatam eşim ben yemek yerken evimizde Bi kilerimiz var oraya ben kendi evim için eşya alıp dizdim mutfak eşyaların beyaz eşyaların falan ağzına kadar dolu oda yani 1 tane de misafir odamız var çift kişilik yatak var orda. Kaynatam diyor ki kilerdeki eşyalarınızı kendi odanıza alın o odaya görğmcemi kızları için oda yapmayı düşünüyormuş misafir odasında da kızı yatacakmış bize taşınacaklarımış. Eşim de benim kızımın odası neresi olacak diye sordu herkese oda var ona yok mu diye o daha küçük o sizle de yatar bizle de dedi. Kızım 2 yaşında bu eve taşınırken ona oda yapmak istedik izin vermedi biz de kendi evi diye ısrar etmedik şimdi kendi kızına ayrı torunlarına ayrı oda yapmayı planlıyo bizim olduğumuz eve getirmeyi planlıyo. Bu durumda ben çıldırmayım da napıyım bana akıl verin lütfen 

35 Cevaplar

0 oy
(1,455 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Görümcen zaten düzenini kurmuş anladığım kadarıyla maddi gücü de var bence babası ne kadar isterse istesin gelip o kalabalıkta yaşamaz. Sizinle aynı şehre taşınsa bile evini ayrı tutar üzme kendini
-Reklam-
+19 oy
(473 puan) tarafından
Bı çılgınlık yapıp kendi evinize çıkmayı deneseniz
tarafından
Öyle olmz ki zora girer beyinn totosu
(7,272 puan) tarafından
Hay ağzına sağlık
tarafından
Ay ne güzel firsat valla. Çık git işte ne isin var herkes üst üste
+4 oy
(2,132 puan) tarafından
Burada nice post okuduk, boşanmak isteyenler ve onlara evini açmayan aileleri ile ilgili. Bir kadın boşanıyor ve çocukları ile ailesinin evine dönüyor. Bu sizin o evde kalmanızdan çok daha normal. İnsanlar evlenince ayrı bir evde yaşarlar yani normali budur, siz evlenmenize rağmen o evdesiniz ve kadının kendi evine dönmesine mi laf ediyorsunuz. Çok ayıp bir şey 
(87 puan) tarafından
Ayıp olan bize fikrimizi sorulmaması. Bu evin sadece kirasını kayınpederim verdiği için büyük diye onun evi diyoruz evdeki mobilyalar va hepsi bizim zaten. Ayrıca kadının buraya gelme gibi Bi isteği yok kendine ev tutmuş eşya dizmiş çalışıyor memur mis gibi maaşı var kendi de gelmek istemiyo buraya. Benim kızdığım kayınpederim kadına lafım yok
+2 oy
tarafından
Bir çocukla aynı odada kalmakla iki çocukla aynı odada kalmak bir değil ve çocukları büyük muhtemelen onların bu süreçte psikolojisini düşünmeniz gerekirken oda derdine düşmüşsünüz 
(87 puan) tarafından
Bende boşanmış anne baba çocuğuyum hanım efendi o psikolojiyi gayet iyi biliyorum. Anneleri başlarında sahip çıkacak gücü var gelmek istemiyor ben bakarım diyo. Bunları bende düşünebiliyorum
tarafından
Demekki gelse bile çok kalmaz ayrıca kendi eviniz bile değil bu kadar oda istiyorsanız çocuğunuza ayrı evde istediğiniz odayı yapabilirsiniz
(87 puan) tarafından
Kendi evimiz değil derken kirayı kaynatam verdiği için biz böyle düşünüyoruz evin içindeki eşyalar benim beyaz eşyalar mıtfaktakiler ve  kaynanam İn yatak odası hariç
+1 oy
tarafından
Orası onun babasının evi çok gücüne gidiyosa ayrı eve çıkar koçanı bende boşandım iki kızımla baba evine gittim gelin hergun surat beş karış hergun sofraya sigmiyoruz diye soylenip durdu onun yüzünden ayrı eve çıkmak zorunda kaldım aynı şey senin başına gelse gelininiz istemiyorum çocuklarını dese ne hissedicektin abisiyle evlisin diye evi sahiplenmissin gitmesi gereken biri varsa o senle esinsin o kadınla çocukları değil kimin seni haklı bulmasını bekliyorsun
(87 puan) tarafından
Senin bulmanı beklemediğim kesin. Hak aramıyorum ben burada kadın kendisi gelmek istemiyo zaten orda ev tutmuş düzen kurmuş kaynatam zorluyor benim kızdığım kısım bu
tarafından
Babası tek başına yaşamasına gönlü el vermiyor demekki bunu anliyamicak kapasitedemisiniz
(87 puan) tarafından
Yo bunu anlayacak kapasitedeyim. Gelmek istemeyeni zorlamanın anlamı yok. 2 ev zaten üst üsteyiz 3. Evi de mi üstüme alıyım. Başka ev tutup gidip kızıyla yaşayabilir
tarafından
Ordan gitmesi gereken biri varsa senle esinsin o kız o eve ait senle eşin gerekirse kredi çekin borclanin çık başka eve odamı yapiyon napiyosan yap
+1 oy
(92 puan) tarafından
Yuvası dağılıyor be el insaf yani sende oda derdinde misin? Allah senin evliliğine dirlik düzen versin de baba evine döndürmesin bacım biraz vicdan ya biraz vicdan
(87 puan) tarafından
Linçleyecek başka posta girin
(92 puan) tarafından
Ben dua etmişim senin tavrına bak. Çok tuhafsın.
0 oy
tarafından
Ya gerçekten çok abartiyorsun ve düşüncesiz konuşuyorsun

O ev sizin değilmiş kayinbabaninmis eşin nasıl kalabiliyorsa gorumceninde o kadar hakkı var çok normal eşyanızı alın oda yapcam demesi 

Gerçekten insanları kendi yerinize koyup düşünün gorumcenin yerinde sen olsaydın napardin sanane babamı evi dese haklı 
(87 puan) tarafından
Biz zaten beraberiz Bi de üstümüze onlar mı gelsin anlamadım siz olsanız kabul ederdiniz herhalde. Kadın devlet memuru maaşı güzel evini tutmuş çocuklarına bakacak gücü var babasına minnet yok niye gelsin
tarafından
Bende altlı üstlü oturuyorum kayinvalimgille eşyaların varmış zaten sadece kayınbabam orayı boşaltın dese tamam derdim kabul ederdim tabikide sonuçta onun evi hem ayrı eve çıkmak için bir bahanede olurdu
0 oy
(15,318 puan) tarafından
İnsan kizini yanına almak ister tabi. Bundan daha doğal bişey yok. Ama sizin çocuğunuza da bir oda olsa daha iyi olurdu. Ama.sizin çocuk.kucuk.olunca biraz ikinci plana atılmış oda konusu. Yani sizin için büyük bir fırsat. Kendi evinize çıkın işte bu vesileyle. 
(87 puan) tarafından
Şu an ona gücümüz yok ama bu şekilde de kabul edemem zaten kızları 3 ay tatil boyunca bursa kalıyo okul zamanı gidiyor temelli kalmalarını kaldıramam üstüne üstlük 2ö çocuğuma hamileyim
(15,318 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(373 puan) tarafından
Kendi evinize çıkma şansınız yok mu 
0 oy
tarafından
Yanlz burada senn tasinmn lazm eşine söyle ayrılın ilk ayrılan siz degilsnz empati yapmk zor değil boşanıp gitsen gelnnzde böyle dusnse ne olur kabul edersn et etmsn bir yığın ev var tutarsn esinde eşe.k gibi çalışır bakar 
tarafından
Nedn gücn yok esyn varms ev tutup cikcksn herkz ay sonunu kit kanat getrrk gecinyor evini ayir çocuğuna kaynn baksn sende çalış
(87 puan) tarafından
Hamileyim. Olmasam bile eşim asla çalıştırma taraftarı değil
tarafından
Ne zmn a kadar berbr otrcksnz nasıl rahat ediyosnz ya hicmi eşin baksrla gezmk istmiyorm hicmi bnyodan sonra kıyafetnzi otrma odasında giymk istmiyorsnz sacma ama ayrı yaşamak güzel birşey
(87 puan) tarafından
Saçma olduğunun bende farkındayım emin olun rahatsızım 3 senedir ne çektiğimi ben biliyorum. Ama olmayınca napıyım sokakta mı kalmalıydım. Mevcburduk böyle oldu 3 senede de eşyamızı aldık nasip olursa borcu bitince çıkıcaz zaten
tarafından
Isllah cikarsnz canm en kısa sürede hakinzda hayırlısı olsun
0 oy
(1,478 puan) tarafından
Sizin ailecek kaldiginz evde görumcenizinde cocuklarinla kalmaya hakki var oda evlat cok rahatsiz olursaniz tasinirsinz senin kocan basinda evine ekmek getirebilir görumcen o iki cocukla ve yeni ayrilma olayi olurken nasil kiraya ciksin biraz mantikli ve empatili davranin ya senin cocugun dha kucuk hem yanindada yatabilir sorunlari varken dhada sorun cikarmayin bence
(87 puan) tarafından
Ortada sorun yok. Kadın ev tutmuş memur zaten eşyasını almış düzenini kurmuş yaşadığı şehirde zorla buraya getirmeye çalışan kayınpederim
(6,833 puan) tarafından
kızı tabi getirtmeye calisacaka gpzunun onunde olmasini ister her insan
(87 puan) tarafından
Kadın düzenini kurmuş orda kendisi de gelmek istemiyo
0 oy
tarafından
Ben olsam bende sinirlenirim sonuçta o evde oturan sensin gorumcenin çocuğuna oda düşmemesi kim olsa delirir ama gel gelelim sonuca o ev senin değil mecbur ne yapmak isteseler kabulleneceksin olmadı ayrı eve çok kızına oda yap 
(87 puan) tarafından
Kabullenmek zorunda değilim ev onların derken kira bu evde eşimin de emeği var şu an kullanılan eşyalar benim eşyalarım kaynatam kirayı verdiği için biz onların evi olarak görüyoruz
tarafından
Öyleyse eşin konuşsun söylesin sen desen olmaz eşin konususn istemeyin
0 oy
(17,907 puan) tarafından
Ev ayırma şansınız yokmu nasıl yaşıyosunuz öyle :/
(87 puan) tarafından
Eşyalarımızın borcu 1 sene sonra bitiyor bitince ayrılmayı düşünüyorduk zaten
(17,907 puan) tarafından
Bitmeden ayrıl bence ödenir ya
(87 puan) tarafından
2. Çocuğuma hamileyim eşim çok zorlanır ilerisini düşünmek zorundayım
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kendi evinize çıkmak için bundan daha iyi bir fırsat olamaz
(87 puan) tarafından
Şu an öyle Bi imkanım yok maalesef
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Fırsat bu fırsat çıkın Kendi evinize işte 
(87 puan) tarafından
Şu an imkanımız yok
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Kesin imkanszdir tasinmanz 
(87 puan) tarafından
Şu an için öyle maalesef
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Ben şuan görümce olarak bakıyorum olaya ve eğer başıma öyle bı durum gelse gelinlerin bana hiç bı laf söylemeye hakkı olamaz babamın evine gelecem tabikide... Kendi evine çık yap kızına oda. Dedesi yapmak zorunda değil babası biseyler yapmak zorunda kızın için.
(87 puan) tarafından
Biz zaten para istemedik ondan ben kızımın oda parasını biriktirdim ondan kuruş istemedim. Evi o tuttu kirayı o veriyor diye evi onun gibi düşünüyoruz büyük yerine koyduk fikrini sorduk kabul etmedi misafir odası yaptı kızıma yapmak istediğim odayı
0 oy
tarafından
Az daha toplasinlar bacim 10 20 30 derken ohooo ev deil baska bisey olmus..
(87 puan) tarafından
1 at arayla da Bi eşimin babaannesi geliyo Bi anneannesi. Onlara diyecek bileyim yok yaşlı insanlar her zaman başımın üstünde yerleri var ama görümcem olmaz yani kızlarıyla hiç olmaz
tarafından
Sen firsat bu firsat de ve evi ayir en iyisi..
0 oy
(845 puan) tarafından
Görümcenin gelmesi gayet normal sizinde imkânınız varsa ayrı eve çıkın hep üst üste yaşayacak değilsiniz yaa
(87 puan) tarafından
Şu an öyle Bi imkanımız yok. Görümcem de gelmek istemiyo kendisine orda ev tutup düzen kurmuş memur durumu da iyi gücü de var
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Adam kızına elbet evini açıp çağıracak hem iki çocuğu varmış muhtemelen seninkinden daha büyükler ayrı oda yapması normal  ben rahatsız oluyorum diyorsan ayrıl kendi evine yada kiraya cik kafan rahat olsun başkasının evinde siz söylemeye hakkin yok
(87 puan) tarafından
Başkasının evi derken evdeki kullanılan mobilyalar da benim zaten. Kaynatam kirayı ödediği için büyük olduğu için biz onun evi diyoruz
(2,474 puan) tarafından
Anladım canim ben kendi evleri sandım oda liraymış ama farketmez iste onları gonderemeyecegine göre ayrılık olsa o evden siz çıkacaksınız hakli yonlerin var üst üste yasamak zor kaynana kayinpeder derken şimdi 3 kişi daha eklenecek istemiyorum desen kavga çıkar huzurun bozulur biraz daha idare et durumun düzelince çıkarsın elden ne gelirki

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 631 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,179 göst.
11 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 343 göst.
7 Ocak 2023 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,067 göst.