0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (352 puan) tarafından
Oğlum bize vurmaya başladı, evde sürekli sürekli hareket halinde olan üstünü başını değiştiremediginiz, hareketten dolayi sürekli terleyen, sürekli koltuklardan hoplayan zıplayan, masalara çıkan bir çocuk düşünün.... Son zamanlarda çok daha fazla baş edilmez  bir hal aldı...Ne yapmalıyım hiç bilmiyorum..Oturup ağlayacağım artık...Bugün annemlere gittik...Onlar bile şaşkınlıkla izlediler..Hatta halime acıdilar sanıyorum...Herkes yaramaz diyor....Nasıl durulur, nasıl geçer, nerde yanlış yapıyorum...inat had safhada..Babasina ds kafayı takmış sürekli eline birery alıp ona vurmaya koşuyor.. Adam artık evde oturmak istemiyor, çünkü rahat etmiyor bi türlü...

20 Cevaplar

0 oy
(636 puan) tarafından
Normal canım bu zaman da zamanla düzelir inşallah 
(352 puan) tarafından
Insallah geçer....Zamanla durulur inşallah..Dua da okuyorum, aklıma ne gelirse ,ilgisini başka tarafa çekmeye çalışıyorum..Başka da ne yapılır bilmiyorum...Gerçekten zorlanmaya başladım gibi..Bebekligi hiç zor değildi...
-Reklam-
0 oy
(312 puan) tarafından
Super dadiyi izleyin.
(352 puan) tarafından
Sagolun, izleyim belki fikir olur..Teşekkür ederim..
0 oy
tarafından
Sen beni gor binayı bizim bagirmalarimiz inletiyor oglumda cok aşırı hareketli babasına bana vuruyo hic yorulmuyor ya  buyuyene kadar böyle koy degilki disarda enerjisini atsın .
(352 puan) tarafından
Bağırmak da çözüm olmuyor ki aslında....Gerçekten küçük çocuk kolay iş değilmiş...
(352 puan) tarafından
Ben elimden geldiği kadar dışarı da çıkarıyorum, ama evde yine aynı.. Çıkmadığı gün çok azdır..
tarafından
Evet ama bende bağırmak istemiyorum bazen kendime söz veriyom bağrımıza diye ama elimde değil cok zor bu yaslar
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Bizde de hemen hemen durum aynı. Benden çekiniyor. Çünkü sürekli yapma etme söyleyip söyleyip bağırıyorum. Kardeşi de var 2 yaşına girecek kendisi de 3 e girecek. Allahım 10dk da bir ayırıyorum onları. Birine yapma diyorum öteki yapıyor ötekine diyorum öteki yapıyor. En son dayanamayıp avazım çıktığı kadar bağırıyorum yapma diye. 

Küçük olannkiz sürekli eli kafasında birde disliyor sürekli çok kötü de disliyor. Masanın üstünde cekmecelerin içinde. Cekmecelere bir sürü para verdim kilit aldım. Kilitleri açmakla kalmadı kopardı. Ne bileyim ya Allah hepimize sabır versin. Az önce eşimle konuşuyorum artık bana askerlik gibi geliyor bugünde bitti diye bakıyorum güne. 
(352 puan) tarafından
Aynen ya ben de bugün de bitti diye diye yaşıyorum bu aralar ..Çözüm arıyorum...Git gide sabırsız asabi bi insan olmaya başlıyorum gibi geliyor...Kafam tamamen gitmeden düzeltmeye çalışıyorum...Herkesin de yaramaz demesine ayrı bi canım sıkılıyor..Oğlumu çok seviyorum ama bazen çok ciddi sabrım sınanıyor.. Allahim yardım etsin..
(3,257 puan) tarafından
Benim kimsem yok o yüzden kimse yaramaz da diyemiyor. Ayrıca herkes uslu diyor sesi çıkmıyor benimkinin ağlamaz pek. Ama yapacağını yapıyor. Geçen de misafir geldi evi toplu tutacam diye canım çıktı. Oyuncakları mutfak dahil heryere taşıyorlar. Sabah kalkıyorum çekmecelerde giysi kalmamış hepsini boşaltmış kitapları yırtmış parça pincik etmiş. Benimki daha bezde poşet koyuyorum en üst cekmeceye sabah bi gözümü açtım poşet rulosunu açmış da açmış. Mutfakta kepçe felan bi gözde onları boşaltır. Kesinlikle gözden kaybedemem az sesi çıkmayınca ne yapıyor diye pesine gidiyorum. Gece uykusu yok 2 saate bir kalkar. Böyle saçma sapan bi hayat yaşıyorum. Ben artık psikiyatrik ilaçlar kullanıyorum
(352 puan) tarafından
Of off... Benim de şu an canim çok sıkkın, zaten o sıkıntıyla actim bu postu da...Bütün gece kudurdu...Yapma etme kar etmiyor...Üstü başı terden sırılsıklam,  bir saniye durmaz mi yerinde...Allah yardımcımız olsun...Gerçekten işe yarar bir formül bulan varsa düşecem peşine...Zorlanıyorum....:(
0 oy
(96 puan) tarafından
Kendine zarar vermesin de hopmasin ziplasin canim bir yerde okumuştum cocuga hoplama zıplama demek nefes alma demek gibi birseymis hopladikca tirmandikca bunlar bile gelisimine faydali babaya atma olayida hepsinde var benimkin de de vardi eltimin oglunda da benimkinin akli buraz daha erince birakti kafamiza birseyler atmayi :) acincak halin yok yani yaramaz felan diyenlere de cocuk mu deyin kulak arkasi yapin gecin bence 
(352 puan) tarafından
Sagolun teşekkür ederim...Evet umarım birseyler atmayı bir an önce bırakır...
0 oy
(4,392 puan) tarafından

Hah o serinin bizdede 2020 modeli var :dizzy:

(352 puan) tarafından
Kolay gelsin size de :))
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Yaramaz demeyelim canım ya kelime anlamı iyi değil. Seni de eşini de çok iyi anlıyorum aynı durum bizde de var ne eşime ne bana nefes aldırmıyor asla kendi başına oynamıyor sürekli eşimin tepesinde. İşteyken bu kadar yorulmuyorum diyor eşim. Oğlum uyuduğu gibi eşimde uyuyakaliuor hemen çünkü oğlum uyanıkken asla uyumasina izin vermiyor. Vurma bağırma çağırma bizde de fazlasıyla mevcut Allah yardımcımız olsun inşallah 
(352 puan) tarafından
Ben eşimle bile yorgunluktan görüşemiyorum artık:))) Allah sağlık versin, umarım hersey yolunda girer zamanla...
0 oy
(686 puan) tarafından
Hareketli bebeğim doğduğundan bu yana çok şükür sağlığı yerinde diorum ama yorucu oluyor 10aylijken harektinden yürüyemez dediğim oğlum yürümeye erken başladı düşünün koşmak istior yurumek ona göre deyil yani gibii,,sevimli ama çok fena 22aylik inat oyuncakları atior ama her zamn deyil bir dönem gecicek inşallah dahada iyi anlayacak yapma dediğimi coxuklarla oynamak istior mutlu oluyor biryle buluştuğunda ,,sanırım evde enerjiyi atamiolar ondan hep bunlar yükseklere çıkma merakı fazla düşüyor yalnız birakamiorum ,,eğer arkadasi veya kuzeni varsa onlarla görüşüp oynasın belki işe yarayacaktir biz bu aralar öyleyiz değişiklik işe yarıyor sanki zorlukları oluyor ama farklılık onlarida sevindiriyor
(352 puan) tarafından
Öyle zaten sürekli tanidik tanimadik çocuk arıyoruz oynamak için...
0 oy
(641 puan) tarafından
Benimkide aynı ne zaman çarşıya çıksak kavga gürültü eve geliyoriz asla yoktan anlamıyor ne isterse almamı istiyor almayınca kendini yerlere atıyor evdede öyle sabit oturmaz hiç sürekli hopluyor zıplıyor yorulmuyorda hiç şuan hala uyanık mesela oysa bugün deli gibi gezdi
0 oy
(262 puan) tarafından
Cnm enerjisini atamiyordur ondan parka dışarı çıkar fırsat buldukça onu yoran oyunlarda oyna yoruldukca enerjisi atar vurma için benim oğlumda yapıyor hemen anne cisi diyorum elini öpüyorum zamanla düzene girer ins
(352 puan) tarafından
Elimden geldiği kadar dışarıya çıkarmaya gayret ediyorum her zaman...Umarım zamanla düzene girer...
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ablamın oğlu da aşırı hareketliydi şimdi tam bir beyefendi  üniversiteye gidiyo teyzesinin kuzusu zamanla geçiyo hepsi 
(352 puan) tarafından
Ayyy inşallah ya...Biz de sağlığımızla görelim o günleri...
(2,651 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Verebiliyorsaniz enerjisini atmasi icin spora falan baslatabilirsiniz. 3 yasinda aliyorlar artik. Sahsen ben kendi oglum icin dusunuyorum daha 1.5 yasinda tam bir ates parcasi, 3 u doldurdugunda spora yonlendirmeyi dusunuyorum
(352 puan) tarafından
Olabilir,düşüneceğim...Teşekkürler..
0 oy
(613 puan) tarafından
2021 model ile aranızdayım daha 14 aylık olan oğlum 5 dakikası yok tuvalete bile nerdeyse beraber gidiyoruz kaynanamlarla bir durduğumuz halde onlar bakar işlerim olunca ama bir anneci olmuş tepemden inmiyor 1 sınıfa giden kızım var kızı bırakmıyor az yanıma yaklassin saçlarına başlarına girisir yetmez gibi kız az gözünü kapatsın hemen gidip ısırır vurur çoğu zaman ağlama noktasına geliyorum artık oğlumla uğraşmaktan arkadaş kafa su gibi terliyor üstünü değiştirirken 3 misli terliyor ağlamaktan altını alırken tutup şeyiyle oynuyor elimden kaçıyor hiç elletmiyor birde 18 aylıktan sonra ameliyat olucak inşallah inmemiş testisten sünneti de yaptircam o zaman neler yapcam hiç bilmiyorum 
(352 puan) tarafından
Allah kolaylık versin hepimize...
(613 puan) tarafından
Çok amin coook
0 oy
(9,128 puan) tarafından

Yemin ediyorum ben yazdım sandım.. ama benim ki bunun kız versiyonu.. 3yaşını 2 ay gecti

Ne duru var ne durağı o kadar yoruldum kii.. dun annemlere gittik ne oturduğumdan anladm ne yediğimden ne içtiğimden.. surekli onu uyarmak zorunda kalıyorum.. annem bana Allah yardımcn olsun ddi defalarca.

Erkek kardeşim koltukta uzanıyordu kızım koltuğun üstunden çocuğun goğsune bi zıpladı öyle boyle deil. Allahtan sol tarafa gelmedi. Bizimkinin sadece vurma huyu yok geri kalan hersey aynı.. 

Valla beni tek rahatlatan şey bu gunlerin geçecek olması ve yalnız olmadğmı bilmek.. emjnim 5 anneden 3ünun çocuğu boyle. Canları sağolsun artk yapacak bişey yok :/
(352 puan) tarafından
Amin,canları sagolsun..Zamanla düzelir diye unut ediyorum ben de..
0 oy
(6,859 puan) tarafından
1.5 yaşından beri öyle cnm ,27 aylık kızım sürekli böyle Tarzan yahu düşüyor masa koltuk tepesinde ama.akillanmiyor
(352 puan) tarafından
Allah kolaylık versin...
(352 puan) tarafından
Umarım zamanla rahatlarız.. Yalnız değilmişim:)))
(6,859 puan) tarafından
Yok cnm vla bnde yıldım artık durmuyor eskisi gbi yorulup uyumuyor of of
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Beni anlatmışsın resmen ben sosyal hayatımdan vazgectim tam anlamıyla bende geçer ümidiyle sabırla bekliyorum 
(352 puan) tarafından
Benim hayatım da çocuk üzerine kurulu tam olarak...
0 oy
(6,740 puan) tarafından

Ahanda benim oglusum :angel: 4 yaşa girecek aynı hiç oturmaz MAŞALLAH hareketli :D

(352 puan) tarafından
Ben bu haldeysem 2 çocuklu olanları olanlari hiç hayal bile edemiyorum...Kesin huniyi takmislardir çoktan...:)
0 oy
(8,725 puan) tarafından
Cnm muhtemelen cocukta hiperaktivite var gerci bunun tanesini pedogog koyar gerçi ama anlattıklarından onu anladım hiperaktivitesi olan çocuğu yorman gerekiyor örneğin duvar silsin hali silip yıkasın koşu bandında bayılana kadar koşsun spor bisikleti kullansın akşama kalmadan saat 9 gibi Bi uyuyup ertesi günü 9da kalkar hiperaktiviteye en iyi çözüm onu yormaktir eğer dışarı çıkarma imkanin varda yüzme futbol karete kürek çekme gibi ağır ve yorucu sporları götür 
(352 puan) tarafından
Evet elimden geldiği kadar yürütüyorum, dışarı çıkarıyorum, her gün çıkarız...Zaten bütün hayatım onu nasıl yorsam, napsak üstüne kurulu diyebilirim...
(8,725 puan) tarafından
Eve spor aletleri alabilirsin mesela kosu bandı koşu bisikleti trambolin gibi inan bana etkisini aldığın ilk gün görürsün
0 oy
tarafından

Bnimde 2 yaşımdaki kızım öylr:(

0 oy
(1,843 puan) tarafından
Benim oğlum da 3 yaşında ve aynı durumdayız. Hep koltuk konsol tepelerinde geziyor ordan buradan atlıyor. Bence enerjileri fazla geliyor atamiyorlar
(352 puan) tarafından
Evet, enerji bol....O enerjinin birazi da bende olaydı keşke...:)))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 596 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde Gmz.asl.bglm (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 106 göst.
24 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra13 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 95 göst.
0 oy
1 cevap 179 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Rabia42 (25 puan) tarafından soruldu

377,865 soru

11,310,076 cevap

34,744 kullanıcı

...