0 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (626 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
köyde 2oda bir salon evim olsun istiyorum çekirdek ailemle orda yaşayım ne karışanımız olsun nede girişenimiz olsun kendimize ait arazimiz olsun orda bağ bahçe yapayım yazın bahçeyle kışın odunlarla uğraşayım istiyorum birde ahırımız olsun oraya koyun keçi ve ya inek koyabileyim çiftlik hayatı haşamak istiyorum az insan çok huzur istiyorum şu an kiradayım çok şükür halimize Aşlah ım bundan aşağı düşürmesin tüm bunları dinime bağlı olmak için istiyorum çünlü kalabalıkta insan yada en azından ben daha çok günaha batıyorjm en ufak birisiyle karşılaşıyorum hemen dedikodu muhabbet dönüyo evde insanın canı sıkılıyo dayanamıyom tv açıyom burda herşey maddiyat üzerine kurulu köyde ekmeğimiz kendim yaparım yemeğimi ateşte pişiririm kısacası böyle hayal ediyorum Rabbim hayırlıysa eper nasip etsin ne karışanım olsun ne laf edenin olsun huzurlu bir hayat istiyorum hatam yanlışım varsa Rabbim atfetsin Rabbim tüm günanlarımızı bağışlasın AMİN

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hepimizin hayali öyledir ama şartlar yapmaya musade etmiyor ben hayırlısıyla hayalime kavuştum kavuşucam ayrı eve cikacam ve aşırı mutlu heyecanlıyım bende eşimde artık istediğim gibi evimde rahat olacağım herkesten uzakta olacağımmm herşey hazır sadece gitmemiz kaldı hayırlısıyla eşim ehliyet sınavını geçerse gidicez::)))
(626 puan) tarafından
ay hadi inşallah canım bi an evvel evinize çıkarsınız Rabbim uüzünüzü güldürsün
tarafından
Amin aminnn:))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dusuncelerin cok guzel bir yonden haklisinda ama biraz bencilce degil mi eger cocugun varsa onu koye mahkum etmek su devirde bana pek dogru gelmiyor bir köy cocugu olarak. Siz de belki bilirsiniz köy şartlari oyle kolay olmuyor egitimi,eglencesi,giyimi her seyi ayri bir problem cocugunun sosyallesme şansı olmayacak olsa bile kisitli imkanlarla.
(626 puan) tarafından
evet köy şargları daha zor kabul ediyorum belki bencilce gelebilir ama bazen çocukları korumanın en kolay yolu mesela yaşadığım yerde onlarca afkadaşı var afkadaşları iyi olduğu gibi kötüleri de var ve ne kadar korumaya çalışsamda mutlaka bişehler öğreniyor oğlum 6 haşında kızım 6 aylık bu arada çokta sosyalleşmek iyi bişeh değil gibi geliyo bana bilmiyorum belki hanlış düşünüyorumdur
(1,783 puan) tarafından
Aynen bu yorumunuza katılıyorum bizler yavrularimizi iyi olsun derken disardan başkasi mahvediyor benim de hayalim köy hayatı üstelik oğlum için düşünüyorum
(626 puan) tarafından
oğlum küçükken kenar mahallede otururduk oğlum büyüdü 3 yaşında falan şh an haşadığjmız yere taşındık ama burasj da yeterli değil köy en güzeli olacak çünkü burda boş vakitlerini değerlendirirken kötüye sapma olasılığı daha fazla köyde boş vaktini ya benle bahçeye gelir ya koyun kuzu otları ya ağaç kesmeye odun yapmaya gideriz orası daha iyi olacağını düşünüyorum artik nesil değiştikce günahlarımız çığ gibi büyüyor
tarafından
Belki de siz haklisiniz bilemiyorum oglum kucuk henuz okul caginda ortami nasil olacak bizi neler bekliyo kestiremiyoruz,gunah konusuna gelince koyde her seyden herkesten uzakken gunahlardan uzak kalmak zaten kolay ama dinimiz icin boyle kenara cekilmek yerine kalabaliklar icinde dogruya vesile olmaya calismak daha evla diye dusunuyorum girdiigmiz bir ortamda dedikodu yapiliyorsa söz hakki bize gelince guzel bir dille dedikodu yapmiyorum demek bence ordaki insanlara da bir kapi aralar bu bize daha cok sevap olarak döner
(626 puan) tarafından
gerçekten çok haklısın canım çok doğru söylüyorsun ben günahlarımın farkına varalı 1 2 ay oluyo o günden beri nefsimi terbiye etmeye çalışıyorum bazen başarıyorum bazen başaramıyorum bu süre içerisinde hem maddi hem manevi çok zorlu sınavlardan geçyim ve geçmeye devam ediyorum bu süre içerisinde çok şeyler öğrendim doğru bildiğim yanlışlarımı gördüm bende yok desiğim kötü özelliklerimiz gördüm ve görmeye devam ediyoru öğrendiklerimle insanlara ikaz etmeye çalışıyorum nelerin günah olup olmadığını doğruları yanlışları ama dediğim gibi günahım çok nefsim ve şeytanım kuvvetli en ufak şeyde vesvese veriyorlar imanımı güçlendirmeyi kalbimi Allah ımızın peygamberimizin aşkıyla dolması için Allah a sürekli yalvarıyorum evlatlarım için endişelerimde var burda o kadar çok farklı insanlar var ki neleri duydu kulaklarım nelerini gördü gözlerim inanamazsınız az insan çok huzur istiyorum çünkü bazen doğruları söylerken istemeden de olsa insanların kalplerini kırıyorum baştan özür diliyorum ama nafile kalpleri kırılıyo
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Ev yaptiyoken az daha buyuk olsun kiz cocuklarin ayri odasi olsun hersey gönlune gore olsun insallah 
(626 puan) tarafından
3+1 mi isteyeyim kız küçük olsun boş ver büyük evin derdi de büyük olur içinde huzur olsunda gerisi bi şekilde olur :) insanlardan uzaklaşmak istiyorum artık
(7,249 puan) tarafından
He kiz istemisken ferah olsun ilerde bebeyede bi oda daha olaydi deme :))
(626 puan) tarafından
orası var tabi Rabbim ne verirse hayırlısını versin canım :)
(7,249 puan) tarafından
Amiin ama isteklerini bol tut abpamin arkadasi hep masa basi iş isterdi sonunda oldu ama masa basinda sandalyesi yoktu o zaman çok gülmustuk basa basi ama ayaktaydi sandalyesini unutmusum demisti hazinesi genis iste bol bol versin verdirsin insallah bizde ev istiyoruz ama istiyoruz bu devirde çok zor
(626 puan) tarafından
insan oğlunun hiç istekleri biter mi canım isteklerimin olmamasına üzülmüyorum Rabbim daha iyilerini nasip edecektir mutlaka şöyle geçmişe bakıyorum yaşadıklarıma isteklerime hepsi bugünlere beni hazırlamak içinmiş diykrum
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Rabbim gönlünüze görse versin ama dedikodu köylerde daha çok herkes birbirini tanıdığı için. 
(626 puan) tarafından
şu an yaşafığım yer 14 blokluk bi site ve bu insanLrın yarısından fazlasını ganıyorum sohbet etmişliğim vs. var en ufak ekmek almaya gidiyorum site içindeki bakkala 3 yerde çeviriyorlar muhabbette köy bizim dağınıktır evler araası mesafe çoktur annemgilde dedikoduyu sevmez sadece kendimizden konuşuruz biz sen ne yaptın ben ne yaptım şunu yapam bunu yapam hadi iş yapam fala  öyleyiz bu arada eşim ve ben aynı köylüyüz
(2,537 puan) tarafından
İşte tanıdığınız için annem de 72 dairelik bir binada oturuyor bir kaç arkadaş dışında kimseyi tanımıyor o yüzden de hiç dedikodu duymuyor ben de ona yakın oturuyorum bir komşu dışında kimseyi tanımıyorum dedikodu yapmıyoruz o yüzden. Ama köye gitsek herkesi biliyoruz şunun kızı bunun oğlu hiç bitmiyor
(626 puan) tarafından
aynen canım doğru diyosun daha önce 2buçuk 3 sene kadar bakkallık yaptım o yüzden çoğu kişiyi tanıyorum apartmanda benim oğlanla yaşıt 4 tane çocuk var 6 7 kişi de ahnı haşıt sayılırız o yüzden oturup kalkma da eksik olmuyo azıcık aşım kaygısız başım olsun istiyorum aslında :)
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah.
(626 puan) tarafından
inşallah canım Rabnim herkesin yuvasına huzur versin
0 oy
(1,745 puan) tarafından
Eşim de sürekli böyle düşünüyor. İşi gücü bırakalım iki inek alalım köye yerleşelim. Şehir hayatından daha güzeldir eminim.
(626 puan) tarafından
bana göre çok güzel ben gerçekten köyü çok seviyorum Allah zaten rızkımıza kefil karnımız afiyetle doyırduktan sonra arada da muhabbet huzjr oldu mu gerisi bi şekilde hallolur ben birde maddiyata düşkün değilimdir evimdeki eşyalar eski olsun sorun değil yada elektrikli süpürgem olmasa da olur yada yeni kıyafetlerim olmasa da olur o yüzden köy benim için ideal
(1,745 puan) tarafından
Rabbim inşallah gönlüne göre versin.
(626 puan) tarafından
sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(799 puan) tarafından
Bende istiyorum Allah'ım sadece benim bahçe holum çok buyuk olsun içerisi gözükmesin baş örtulerimiz ile rahat rahat oturalım 

Sohbetler tertemiz atmosferi çok güneş alan bir aydınlığı olsun 

Kışı ayrı lezzetli yazını ayrı çok istiyorum amin 
(799 puan) tarafından
Ah Fatma nerde komşu olcaz nerde o nasıb evlerimizi sohbet mekanı yapardık haftada bir toplanır kuranımız okur
Ama nerdeeee bir dk durmazlar senin kaç çocuğun var Fatma
(626 puan) tarafından
Rabbim nasip etmegeceği şeuin hahalini kurdurmazmış canım bu dünyda olmasa bile ahirette karşklaşırız belki  :)
benim 2 tane 6 yaşında oğlum var 6 ahlıkta kızom var oğlum durur da kızıma gafanti veremem Kur'an okurken çok eziyet eder çok eziyetli bu aralar sende kaç tane var
(799 puan) tarafından
Bende de 2 küçükler daha benimkiler
(626 puan) tarafından
maşallah Allah bağışlasın canım Rabbim bahtlarını açık etsin hayırlı güzel ömürleri olsun
(799 puan) tarafından
Amin ınsaAllah cümlemizin ınsaAllah
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Bizimde köyde evimiz var,ciflikgimizde var arada gidiyoruz ama hiç sevmiyorum o kadar hayal ettiğin gibi güzel ve kolay değil,sehiri daha çok seviyorum ve şehirde yaşıyorum 
(626 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin canım ben köyde doğdum büyüdüm ama köyün her günü beni ayrı cezbediyo kışın beyazı yazın sarısı ve yeşili ilk baharda kuşaların sesi sonbaharda yağmhr sesi her anında huzur buluyorum
(4,938 puan) tarafından
Köyde doğup buyudugun için seviyorsun doğrudur bende büyükşehir de doğup büyüdüm ondan sevmiyorum anladım şimdi canım sende haklısın rabbim duanı kabul etsin inşallah
(626 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun Rabbim seninde yüzüne gülsün ne muradın varsa versin seni sıkıntılarından feraha çıkarsın inşallah
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Eşimle hayalimiz ama sadece hayel çok ısterım köy hayatı
(626 puan) tarafından
bizim hedefimiz inşallah Allah hem sana hemde bana nasip eder canım bi göz oda olsun köyde olsun isterim o bi göz odayı büyüte büyüte ev gaparız Allah jn izniyle
(7,375 puan) tarafından
Amin işallah
0 oy
(11,238 puan) tarafından
Cok güzel düşünüyorsun rabbim hayırlısıyla nasip etsin ama keşke hayal kurduğun kadar basit olsa canım onun için koy nüfusunun çok çok az ve gelişmemiş olması lazım yoksa koyun insanları daha beter emin ol birbirinin lafını ederler koye yayılır öyle soyliyim sen birine bisi dersin o yanlış anlar birine söyler o ona o ona derken bakmışsın senin kulağına başka şekilde gelmis o laf
(626 puan) tarafından
canım bizim köy 7 mahalle ve 7si de ayrı dağın tepesinde köy nüfusu da öyle çok yok beni herkes bilir yalan yada hanlış konjşmayacağımı bilirler kimsenin arkasından kötü söz etmem hele yüzüne söylemeyeceğim şeyi arkasından hiç konuşmam çok zarafı olan insanlarla zaten görüşmem eşimle ben aynı köylüyüz o yüzden biraz avantajım fazla annemgil valan dedikodu etmezler bir araya veldik mi sadece kendimizi konuşuruz sen ne yaptın ben ne yaptım hadi şunu hapam yardım edelim falan böyleyizdir
(11,238 puan) tarafından
Senden için demedim canım tabiki bilirler ederler ama yani en ufak bisi hemen koye yayılıyor onu demek istedim bak benim annemde babam da eşim de köylü hepsi de farklı köyler annemin koyu o kadar güzel ki yazın belki 10 kişi olur kışın kimse yok isterim öyle bi yerde yaşayayım eşimin köyüne tasinacagiz ama hiç istemiyorum çünkü millet birbirinin dedikodusunu yapıyor ben insan içine girmediğim halde yarın illaki yapacaklar bilmem kimin gelini de şöyle diye ama dediğin gibi köyde yaşamak baska
(626 puan) tarafından
sizinki gibi olsa bende tereddüt ederdim canım haklısın tabi manevi açıdan köyle şehirden pek ayrı kalır yani olmuyo ben bh şekilde dedikodu az olacağı için gitnek istiyorum ama unutma canım arkadan her konuştuklarında srnin günahlarından alıyorlar
(11,238 puan) tarafından
Allah hepimize hayırlı huzurla yasayabilecegimiz yuvalar nasip etsin kuzum inşallah hayalin gibi olursa güzel tabiki her insanın bi hayali vardır
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin 
(626 puan) tarafından
amin canım Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 342 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
+2 oy
39 cevap 382 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,411 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 153 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Senbnmherseyimsin (194 puan) tarafından soruldu

379,289 soru

11,353,114 cevap

34,824 kullanıcı

...