+1 oy
581 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Tanıdık biri var durumu işi kendisi huyu iyi öyle diyorlar ben daha tanımadım neyse gelgelelim ailem evlenmemi istiyor ve yaşım 22. 

ailemde son çocuğum ailemle hiç hiç anlaşamıyorum. Sürekli göze batıyorum evlenmemi bekliyorlar. Ne yapacağım bilmiyorum. Evlenmek büyük sorumluluk ama ne düşüncem onuda bilmiyorum

21 Cevaplar

+1 oy
(6,429 puan) tarafından
Adın çıkmasın diye ailen evlenmeni istiyor buna eminim. Hiç düşünmezler kızım mutlu olacak mı diye. Elalem daha önemli çünkü. Daha çok küçüksün işe gir çalış ileride sen iyi birini bulur evlenirsin hem bu kez daha tecrübeli olacaksın mantık evliliği yaparsın. 
-Reklam-
0 oy
(777 puan) tarafından
Ailen istiyor diye tanımadığın biriyle evlenirsen anlasamadigin aile evini bile ararsın belki 
(777 puan) tarafından
Aslsmyr ben yorumda kötü bisey demedim seçemezsin de demedim belki sevemeyecek alisamayacak onu kastettim
Kötü bisey demedim herkes aynı olacak diye de bisey yok Rabbım yuvalarıniza huzur mutluluk versin inşallah
(777 puan) tarafından
Betiz canim çok şükür sen mutlu olmuşsun alışmışsın düşünsene hiç tanımıyor evlendi ama sevemiyor ısınamiyor sence böyle ömrü gecer mi mutlu olur mu
(6,441 puan) tarafından
Geçmez ama zaten o baştan belli olur bu arada yıllarca çıkıp evlenen çoğu insanda burada post açıyor boşananda cabası bir çay içmekle bişey olmaz devir mantık devri
(799 puan) tarafından
Yani kardeşim dağda yaşam kalmadı merak etmeyin bu çağda görücek tabiki bir görüşücek konuşucak tabi
(777 puan) tarafından
Aslsmyr bir sakin olur musun ilk önce sana bisey diyen yok sorunun diğer cevaplarına bir bakar misin neredeyse herkes benimle aynı fikirde git onlara cvb ver uff bu ne ya rahat rahat fikrimizi de söyleyemez olduk herseye muhalefetsiniz
0 oy
tarafından
Sırf ailenin istemesi önemli değil canım sen istiyor musun bu önemli ve tanımdan olmaz. Ama en önemli konu kendini hazır hissetmen ve tanıman. Sırf evlilik yapmak için evlenilmez. Kendin istiyorsan tanıyabilirsin. 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yaşın çok genç iyi düşün çalış kendi paranı kendin kazan biraz kendine birikim yap bir kaç yıl daha sağda solda en azından birikimin olsun 
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Evlilik keşke cümlelerdeki kadar basit olsa 
0 oy
(15,284 puan) tarafından
Ailen istiyor diye evlenme sakin. Sen evlenmek istiyorsan iyi tanı. Ona göre karar ver. Ailenle anlasamiyorsan gir bir işe çalış kendi evine çık ama evden kurtulmak için acele edip de evlenme sakin
0 oy
(10 puan) tarafından
Sen kimseyi sevmediğin sürece ailen zorla verecek değil seni 
0 oy
(13,272 puan) tarafından
Evlenmis olmak için evlenme tek önerim bu 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Yasin daha cok kucuk ama  yinede düsün vr ya tanis sonra evlen acele etme.baba evindrn kurtulayim derken daha kotusune rastlarsin.teyzemin kizinada gorucu cikmisti herkesler o kadar ovmustuki anlatamam hali vakti boyle yok isi duzeni boyle benim bile evlenesim gelmisti erkekle.ama fos cikti.simdi bosandi ailesinin evindr oda babasinin dirdirindan kacip gitmisti.brn bilr 9yillik sevgili oldugum adamla evlendim 5aydir her gun bi baska huyunu ogreniyorum)acele etme sakin ne olsada onlar senin ailen ama yarin baska bisry olursa Allah korusun anlaşanazsan onu oven insanlar biz bilemedik der.. 
0 oy
(119,461 puan) tarafından
huyu isi iyi diyenlere inanma sakın sen gercekten evlilik istiyosan kendin tanı ama cok iyi tani elalem iyi dedi ailem evlenmemi istiyo diye evlenme kendin istersen evlen
0 oy
(799 puan) tarafından
Ablacım ailene zıdlaşma bu zamanda kımse kimseyle inan zorla kalmadı 

İslami usullere göre evinize musaıd bir evde görüşün yanınız da bir çocuk veya bir kişi veya kapı açık olsun 

Sen çocuğa bak belki ısınıcaksın 

Ahlakına bak İslam'ı duruşuna bak namazına bak otururuşu kalkışına İşi iyimiş durumu iyimiş ablam ne guzel bir nasıb tabiki iyi bir kapıya gitmeni istiyorlar ablacım 

Mesela gezermisiniz evde oturmayı mı seversini sosyalmisinizdir 

Arkadaş ilişkileriniz nasıl dıe sorabilir sin 

Kaç gün izniniz var gününüzü nasıl geçirirsiniz 

Bakman gerekenler fıtratı sakin mi neşeli mi sen hangi yapıyı seversin 

Veya konuşgan cana yakın mı yoksa soğuk mizaçlımı 

Kitab okuyan ilim öğrenme dinleme 

Yoksa kendi kabuğunda içinde yaşayan birimi 

Zevkleri giyinişine hatta sevdiği yemekleri sor

Mesele der balıkçı etçiyim sende öylemisin 

Veya ilden gelince sofra hemen sefilsin sicak yemek mi seversin 

Çünkü hep zamanında sofra sefilsin ister vs bunlara bak ablam

Beyenmedın zıdlaşma ailenle farklı zevklerimiz beyenmedım dersin 
0 oy
(336 puan) tarafından
Sakın sırf ailemle anlayamıyorum diye gidip hiç istemediğim bir evlilik yapma asla çok pişman olursun 
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Okuyormusun egerki okuyorsan hedefin varsa git yurda yerleş oku.ama.oku

Okumuyor isen çalış iş bul gönlünce biri ile hayat kur ailen dedi diye evlenme sakın ama sakın 

0 oy
(637 puan) tarafından
Bence yapma ben yaptım ailemin istediği biriyle evlendim 5 sene tahammül edebildim sevgi olmayınca göze batıyor herşey şu an 2. Evliliğim çok seviyorum çok mutluyum şükürler olsun 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
22 yaşında hayatının en güzel çağındasın . Okul iş durumun var mı bilmiyorum ama sana tavsiyem asla evlenme . Ben 28 yaşında evlendım 30 yaşında anne oldum o bile erken geliyor bana keşke diyorum biraz daha bekleseydim  ki ben eşimi seviyorum tanıyarak severek evlendıgım halde bu cümleleri kuruyorum. Daha çok gençsin özgürsün sorumlulukların kendine . İyi bir eğitim al ne yap et iyi bir işe gir ondan sonra tanı sev büyü öyle evlen . Burda görüyoruz hem severek hem görücü usulü evlenen arkadaşları eşleriyle anlaşamıyorlar yeri geliyor şiddet görüyorlar . İşleri yok baba evine sığamıyorlar ve diyorlar ki keşke işim olsa para kazansam bu adamı bir sanıye çekmem . Belki senın tanışacağın adam iyi biri belki de çok kötü biri aynı evin içine girmeden bilemezsin .gerçi nenem şey derdi elin iyisi olmaz kızım diye çok doğru .yani anlayacağın milletın ıyı dediğine aldanma en güzel çağlarını da evlenıp mahvetme bu dönem senın kocaya hızmet etmen gereken dönem değil kendi geliştirip iş sahıbı olman gereken bir dönem .Kendını garantıye al kımseye eyvallahın olmasın . Düşenin dostu olmuyor hatta anası babası bile olmuyor diyim …
0 oy
(407 puan) tarafından
Benim Kocamın dediği gibi ama çok iyi bu derler kime göre iyi herkes iyi bakarsan tanımak lazım ayrıca 22 yasinda ne diye evlencen asla o yaşta evlenmezdim kendi istediğime göre birini bulurdum ama tanımak icinde en az 6 ay gezerdim 
0 oy
(444 puan) tarafından

sevmeden evlenme. biz beş sene sevgili olduk ben 15 19du ilk tanıştığımızda hiç ayrılıkta olmadı hani. ama aynı evin içine girince gerçekten farklı oluyor. ben eşime deli oluyodım sevgiliyken evlenince gıcık kapmaya başladımm ama yine seviyorum katlanıyorum. sevmeden evlilik olmaz.

he istersen tanışırsın beğenirsin belki seversin nasipp 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Sen bu uygulamayı nasıl buldun .... Bide biri vardı bir nisanliyom bir evliyim bir bekarım diyordu o aklıma geldi nedense 
0 oy
tarafından
Yaşın daha ufak sayılır ailen istedi diye zorla istemediğin biriyle evlenemezsin canım okuyor musun çalışıyor musun bilmem ama ayaklarının üstünde durmadan evlenmeni tavsiye etmem okumuyorsan eğer çalış elin para tutsun kimseye muhtaç olma sonra baktın karşına biri çıkar anlaşırsan evliliği düşünürsün. Allah korusun şimdi evlensen boşanma durumu olursa ailen sana sırt çevirir anlattığın gibilerse 2 taraftarda huzurun olmayabilir ama elinde bir mesleğin olursa kimseye muhtaç olmazsın benim düşüncem bu yönde Allah hayırlısını nasip etsin 
0 oy
(433 puan) tarafından
Hiç kimse evladının kötülüğünü istemez kimse kızının elini tutup ateşe atmaz evlilik bir ateş değil zulum değil evlilik kutsaldır zinadan uzak tutan ve hayırlı bi sünnete  adım atmaktır eyer ailen bunu öneriyorsa bilki böyle bi damada sahip olmak istiyorlar demekki seni seviyorlar eyer ailenle anlaşsan inanki seni başlarında salmak değilde yuvanı kurup mutlu yaşamanı istediklerini anlican unutma sende birgün anne olacan evladının kötülüğünü hiç bi zaman istemicen o zaman ailen değerli olacak bazen bizim istediklerimiz başımıza bela oluyur bunu unutma

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 309 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Metesmoms (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
0 oy
5 cevap 774 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde - YaZ - (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 283 göst.
22 Şubat 2020 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu