+1 oy
599 göst.
Diğer kategorisinde (5,108 puan) tarafından

Annem bir sokak öteme taşındı daha doğrusu köyde oturuyorlar yaşlandıkları için soba ile uğraşmak zor oluyor bu kışı yurt dışında yaşayan ablamın evinde geçirecekler. 

Çok mutluyum dün geldiler bugün evi temizledik bebekle zor olsa da sonra baya acıktık 

Ben aynı oranda malzemeyle yapsam asla böyle lezzetli olmuyor anne eli değince tadı gerçekten başka oluyor♥️

Annesiyle yakın olan var mı ne sıklıkla görüşüyorsunuz kızlar

image

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Afiyet olsun canım 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim ablam ♥️
-Reklam-
+1 oy
(2,301 puan) tarafından
Afiyet olsun canım anne elinin değdiği herşey bir başka oluyor valla 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ben de düşünüyorum acaba ileride yaşlanınca benim de yemeklerim böyle mi olacak çocuklarım için
(2,301 puan) tarafından
Kesinlikle öyle olacak kuzum çünkü anne bakiyor büyütüyor yedirip iciriyor her annenin el lezzeti farklı oluyor o yüzden çocuklar kendi anne lezzetlerine daha da düşkün oluyorlar
+1 oy
(1,096 puan) tarafından
Afiyet olsun anne eli bir başka oluyor gerçekten de☺️♥️
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım gerçekten bambaşka oluyor ♥️
+1 oy
tarafından
Afiyet olsun oyyy ne güzel bende annem her yemek yaptığında bu kadın işi biliyor diyorum anne eli bir başka 
(5,108 puan) tarafından
Ya cidden en basit patates yemeği bile ne kadar lezzetli olabilir ki diyorum ama çok güzel oluyor gerçekten başkaymış anne eli lezzeti
tarafından
Ay evet sus annem uzakta geldiğinde yaptırayım  ;)
+1 oy
(1,248 puan) tarafından
Ayy ablan ne güzel vesile olmuş dualarını alır 
(5,108 puan) tarafından
Evet canım benim inşaallah gerçekten çok iyi oldu onlar için  soba tahta kırmak banyo yapmak bulaşık temizlik çok zor  bir de hepimiz evlendik gerçekten şimdi rahat ettiler elhamdülillah ♥️
+1 oy
(997 puan) tarafından
Yakınım aynı mahallede oturuyox ama ne çocukluğumda ne evlendigmde ne doğumunda bir taş çorbası ni görmedim böyle annesi olanlara hep imrendim rabbim ağzı tadı versin size
(997 puan) tarafından
Valla canım depresyndami bilemicm yıllardır aynı biz küçükken hep döverdi beddua ederdi hiç bir zaman kahvlti hazirldgni formami utuleyip giydirgbi bilmem genç kızdım çalışırdım gece 11 de 12 de eve ancak gelirdim kavga ederdi yemek hazırla diye mide kanaması gecrdim kan kusuyordm 40 kiloya düşmüştüm  17 yaşında hastanede yattım bir kere yanıma gelmedi evlendim hiç bır çeyiz vs görmedim hamile oldum gelmedi doğum yaptm gelmedi yanımda kalmadı dış gebelik geçirdim iç kanama geçirdim amlyt oldum Dr bir saat daha gelmeseydi oluyordu dedi gelmedi 3 tane çocuk dogrdm sezryan oldum düşük riskim vardı sürekli iğneler kullandım kanamam oldu hiç birinde olmadı her işimi kendim yaptım Allah ima çok şükür rabbim güç kuvvet verdi yaptım ama mesele iş de değil eksikliği hiç bir zaman geçmedi o yüzden böyle çocuklarına sahip çıkan anneleri gördüm mü içim gidiyor keşke benim annemde bir basimi oksaydi bir çorba yapsydi hastalndigimda endişe etseydi diye iç cekiyorm
tarafından
Kıyamam ya çok üzüldüm senın adına ne çok yaramız var dimi ama anlayanımız yok ınşallah hepsinden ders çıkartırız ve örnek anne baba oluruz ınşallah canım yaşadığımız kötü hiç bişeyi çocuğumuza yaşatmamaya özen gösterelim şayet ben öyle yapmaya çalışıyorum kızıma ne zaman bağırsam içim kötü oluyor yapma diyorum sende ezen taraf  olma bu duyguları oda yaşamasın. Durduruyorum kendimi
tarafından
Bende çok şey çektim banada çok çektirdiler okuldan aldılar işe verdiler textile başıma neler geldi umursamadılar yeterki para gelsin paramdan üç kuruş harçlık isterdim vermezlerdi maaşı kuruşuna kadar hesap eder alırdı bir gün çerez aldım mesai paramla dayak yedim onun için bende çok çektim anlicağın özellikle babam olacak Adamın ölürse bir gün yatacak yeri  olmasın bizde kız hor görülür sevilmez istenmez misafir gbı görünür ılgı alaka sıfır ama erkek baş üstünde taşınır erkeğe bayılırlar erkek istediğini yapabilir abimi öyle şımarttılar adam evlendi 2 çocuk yaptı b…. bağımlısı olduğu için kız çekti gitti bu iki çocuk annem beraber yaşyorlar şuan hala çekiyor:(((
(621 puan) tarafından
Sazh böyle annelere şaşmaya berek yok.Insan kronik depresyonda olduğundA kendi doğurduğuna bile birşey hissedemiyor.Allah başka kimsenin başına vermesin
tarafından
Allah yardımcısı olsun Allah şifa versin o başka bir durum sağlık söz konusu
+1 oy
(2,136 puan) tarafından
4-5 dakikalık yürüme mesafesinde oturuyorum.

Ne zaman güzel bı yemek yapsa yollar mutlaka ya da eve çağırır.Zaten haftanın 2 günü oradayım.
(5,108 puan) tarafından
Ne güzel sen de yakınmışsın. Ben dün gittim orda kaldım bugün geldim aynı vakitte her gün gider miyim bilmiyorum ama haftanın 4-5 günü giderim diye düşünüyorum çünkü ev işleri temizlik çamaşır ütü aksıyor
(2,136 puan) tarafından
Çocuk yokken hemen hemen her gün giderdim işlerimi halledip ama şimdi 2 çocuk var eskisi gibi gidemiyorum.
(5,108 puan) tarafından
Haklı bir sebep canım sonuçta kendi evimiz kendi düzenimiz var
+1 oy
(3,504 puan) tarafından
Ohh mis afiyet olsun bizde annemle yakınız şükür 5-6 dk aramız istediğim zaman gidiyorum hatta nerdeyse her gün görüşüyoruz şükürler olsun 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum ne güzel sen de yakınmışsın canım bence büyük bir nimet yakın olması
(3,504 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım sukurler olsun sende hazır ordalarken tadını çıkar bol muhabbetli güzel günlere inşallah
+1 oy
tarafından

Afiyet olsun

Ben Uzak oturuyorum ama yinede taa ordan gönderiyor canım annem :(

(5,108 puan) tarafından
Anneler iyi ki varlar
+1 oy
(6,512 puan) tarafından
Yürüyerek yarım saat arabayla 10 dk anneme uzağım ayy başka şehirde yapamam heralde annmesiz elim kolum herşeyim o benim 
(5,108 puan) tarafından
İyi ki var anneler ♥️ Yakın olmanın olumlu yanı çok galiba ben de bu yönden faydalanmak istiyorum
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ay kahkaha attım görünce bakmicam bakmicam dedim baktım güldüm afiyet olsun 
(7,121 puan) tarafından
Heralde daha değişik bişey bekliyordum içli köfte falan nsnsnsnsn
(5,108 puan) tarafından
Kız daha ne olsun kuru pilav mercimek çorbası  :D  içli köfte bizim burda çok yapmazlar canım ya klasik yemekler işte asjfkfl sen gel etli ekmek ısmarlayım
(7,121 puan) tarafından
Yaaaaaa etli dedin bide ekmekli dedin bir taşla iki sevgi vurdun yaaaa
(5,108 puan) tarafından
Buyur gel diyet bozarım senin için
(7,121 puan) tarafından
Senin diyetine kibrit kutusu olurum bizde kibrit kutusu kadar yeriz
0 oy
tarafından
Üç güsonra benimde anam geliyo bol bol ana yemeği yicez
(5,108 puan) tarafından
Ohh sana da şimdiden afiyet şifa olsun canım
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Ay fena aşerdğm şuan knk yaaa oh miss yaa cok severim afiyet olsun inşallah size ❤️❤️annem yakın aynı semtteyiz araba ile 20 dk istediğim her vakit gidebiliyorum knk 
(5,108 puan) tarafından
Ya knkam bilseydim paylaşmazdım gece gece nasıl yapacaksın kuru fasulye :de sana alternatif sunayım teşekkür ederim canım benim♥️♥️ Çook nasiplisin ya ne güzel ben de önceden yakındım ama aynı mahallede 5 dk uzaklıkta olmak bir başka güzel oluyor
(1,154 puan) tarafından
Doya doya tadını çıkar knk hep git yemeğe çaya kahveye tatlı yap git annene beraber yiyin
0 oy
tarafından
Her gün görüşüyoruz altılı üstlü oturuyoruz 
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Afiyet olsun  anne yemeği çok lezzetlidir :) annemle haftada genelde 3defa görüşürüz ben oraya giderim. Yemek yaotimi arar gelin yemek yaptım beraber yiyelim diye 
(5,108 puan) tarafından
Sen de yakınsın demek canımne güzel Rabbim muhabbetinizi arttırsın ben de öyle haftada birkaç gün girmeyi düşünüyorum biraz da siz gelin dedim oğlumu çok seviyorlar onlara kalsa her gün orda kalayım istiyorlar
(5,308 puan) tarafından
Anne babaya yakın olmak kadar güzel bisey yok. Eşim bi ara başka yere taşınalım dedi kendi ailesiyle anlaşamadığı için ama ben ailemden uzağa gidemedim kabul etmedim.
Her yönüyle iyi. Özlersin gidersin hasta olursun dinlenmeye gidersin çocuklar hasta olur anneni cagirirsin. Bi tatlı yada bi yemek yaparsın onlarda yesin istersin bi tabak hazırlar götürürsün ☺️tatlı yapınca babama mutlaka götürüyorum çok seviyor
0 oy
tarafından
Çok özledim annemin yemeklerini :((
(5,108 puan) tarafından
İnşaAllah kısa zamanda tatmak nasip olur ♥️
0 oy
(2,286 puan) tarafından
Anbemle Yakın olmak için yan binasindan aldık evimizi, huyunu Bile Bile.. Şuan evimizi satılığa çıkardık annem yüzünden.. Dahada bir şey demek istemiyorum..
(5,108 puan) tarafından
Önceki yorumda dek gelmiştim hala durumunuz aynı mı ben hastalık olabilir diye düşündüm yoksa bir anne nasıl düşman kesilebilir öz evladına kızına aklım almıyor
0 oy
(1,096 puan) tarafından

Afiyet şifa olsun. Benim annem antalyada ben tek kızım ama kader bizi gurbet ellere düşürdü :( evet geliyor bende gidiyorum ama ayni sehird3 olmak bambaska :( annemin el lezzetini cok ozledim gerçekten kırdığı yumurta bile kavurmadan daha lezzetli oluyor. Kısmetse doğumumda yanima gelecek. Rabbim annelerimizin yokluğunu göstermesin inşallah. 

(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim eminim çok zordur ben aynı şehirdeyim ama bana 1 saat uzaklıkta o bile bana uzak gelirken farklı şehirde olmak eminim çok zorladı beni :/  Aminn Rabbim başımızdan eksik etmesin doğum ne zaman
0 oy
(448 puan) tarafından
Afiyet olsun canım fasulyenin suyu neden yok
(5,108 puan) tarafından
Canım bilerek suyundan koymadım çok görünüyor ama 5-6 yemek kaşığı koydum diyette olduğum için
0 oy
(1,039 puan) tarafından

Ben haftada 1 ablam hergun  :)evi 3 bina uzaklıkta sabah kahvaltıda buluşuyor akşam yemeği yiyip evine gidiyor 

Ayni malzemeleri koysakta onun yaptığı makarnayı yapamam 

Geçen gün oğluma çorba isittim annemin yaptığı kokusundan bile belli oluyordu

(5,108 puan) tarafından
Haftada 1 bile çok iyi bence canım ben annemden hiç ayrılmadım evlenene kadar bunun için çok zorlandım iki bir kaç ay

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 306 göst.
0 oy
21 cevap 532 göst.
0 oy
20 cevap 653 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 350 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,291 puan) tarafından soruldu

379,698 soru

11,366,248 cevap

34,846 kullanıcı

...