0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (13,202 puan) tarafından
Birinci yılınızı doldurduk şükür. 2500 TL ye girmiştik. Bulunduğumuz şehre göre yüksekti o zamanlar. Yeni bir semt kuruluyor kiralar şuan civarda 6.000₺ den başlıyor ucu da açık. Biraz ağız yaptı ev sahibi ama piyasada yükseldi ama diyince eşim de %40 teklif etmiş. 3500₺ ye anlaştık. Ha bizi zorluyor mu tabiki ama çıksak ne değişecek. En kötü mahallede bile fiyatlar yüksek. 

6 Cevaplar

+1 oy
(2,136 puan) tarafından
Ev sahiplerine de bir şey diyemiyoruz artık evi kirada olup farklı semtte kirada oturanda var .

Kimi de emekli evi kirada o gelirle geciniyo ,her şeye zam gelince onlarda zam yapmak zorunda.
(13,202 puan) tarafından
Bizimki zengin epeyce hem de
(2,136 puan) tarafından
Herkesin mali kendine canım sonuçta kimse malını değerinden aza vermek istemez.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kiracılarda haklı ev sahipleri de . İnsan malını ederinden az vermez.  Ortalık gerçekten çok kötü 
(13,202 puan) tarafından
Elbette canım. Onlar da haklılar da adamın 30 tane kiralık dairesi var.
tarafından
Ben onun kaç tane dairesi olduğu bilemem herkesin 30 tane evi yok ama şöyle düşün adamın geliri kiradan geliyor herşeye zam geldikçe mecbur oda yapacak
(13,202 puan) tarafından
Yok kuzum hastane müdürü bizimki özel hastane. Villada kendi. Neyse oğlu italyadan villa almış o da orada kiralarla kredi ödüyormuş. Sonuçta ihtiyacı var destek oluyor oğluna. Zenginin malı züğürdün çenesini yordu. Kusura bakma. Cidden haklısın.
tarafından
Geçim gerçekten çok zorlaştı, rabbim kirada olanlara yardım etsin
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum.
0 oy
tarafından
Allah öyle ev sahiplerini bildiği gbı yapsın ev sahibi olmuşlar ama insanlık sahibi olamamışlar 
(13,202 puan) tarafından
Bulunduğumuz civarda en ucuz her halükarda biz yine uygun oturuyoruz şuan. Ama öyle valla.
tarafından
Piyasa fln hikaye bence herkes birbirinden gaz alarak kafalarına göre zam koyuyorlar yazık günah ya
(13,202 puan) tarafından
Aynen öyle tabi.
0 oy
tarafından
Offff canım çok sıkılıyor çok üzülüyorum böyle şeyleri duydukça Allahim ne hale geldik ortalık berbat bir durumda
(13,202 puan) tarafından
Çok fena Hülomm. Bu sene geçse ağız tadıyla diye dua ediyorum. Seneye Keremi kreşe verip ile başlayacağım.
tarafından
Rabbım yar ve yardımcınız olsun canım benim
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum.
0 oy
(44 puan) tarafından
Bizde 4,250 TL den girdik, bir yılımız doldu, ilk 8.000 TL dedi eşim 6.000 den fazla vermem diyince 6500 olsun demiş.  Aidat ile birlikte 7200 TL 
(13,202 puan) tarafından
Vallahi billahi piyasaya ayak uydurmak için bir patronlar elini cebine atmıyor.
(44 puan) tarafından
Aynen öyle canim, evimiz var kiraya verdik, piyasa da kiraya verecegimiz ev gibisi 3500 den kiraya veriliyordu, biz 2200 den verdik. Ne bilim canim Allah merhamet versin :(
(13,202 puan) tarafından
Bizim de öyle evimizi 1.500 e vermiş kayınvalidem ama burada olsa en az 5-6 binlik ev. Vallahi merhamet versin. Tabi kiramızı da biz almıyoruz bize katkısı yok
0 oy
tarafından
Allah iyilerle karsılastırsın canım

bızım ev sahıbı de gecenlerde konustuk suan 550 yılbaşında zam olacak 800 den devam edıcez ınsallah Allah razı olsun dua ediyorum hep ınsaflıymıs
(13,202 puan) tarafından
Baya insaflıymış ya. Amin inşallah kuzum hepimizi
tarafından
Aynen canım suan burdan cıksam 1500 altı asla kıra yok en az o yanı ev sahıbı de bunun farkında ama Allah razı olsun alsamda yıyemem kı o parayı ben hıc mı bitmeyecek sankı sızde ev gecındırıyorsunuz cocugumuz var dedı o konusurken benım gozlerım doldu ıyı ınsanlar hep var olsun ınsallah

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 410 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 264 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 442 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde Cinarimmmm66 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 353 göst.