0 oy
301 göst.
Aile kategorisinde (310 puan) tarafından
Mutfağı toplarken derin düşüncelere daldım neden bu kadar değersiz goruldumki diye uzun olursa kusura bakmayın korona döneminde evlendik düğün yok Nisan yok sade bı nikahla 4yil sözlü kalmanın ardından sebebi ise eltimin hamile kalması ben hamileyken düğün yapmayın demesi üstüne kaynanam bu yüzden yapmadı neyse ona Nisan kına düğün gelinlik nişanlık satın alındı ayriyeten 2set kemer bilezik takıldı bana bir set takıldı gözüm altında değil zaten evlendik neyse bir hafta sonra o altinlarda gitti üstüne daha birde kredi çektik daha halen onu ödüyoruz sanki çok düğün yapmisiz gbi kayananmlar eşimin parasını yedi evimiz sobalı yeni doğum yaptım sezeryanla halimle kova taşıdım şimdi yine soba var oğlumla gidip dolduramiyorum kovayı eşimle her zaman tartisiyoruz bize diyolarki 5000aliyosunuz çektirin doğalgazı sizede ayda 1000tl kalıyor onla gecinirsiniz diyo kayınvalidem ben soba kovası o dolduramiyorum ilk evlendigim haftalarda eşimle tartismistik itmiş beni düşürmüştü ogundur hiç ağır bişey kaldıramıyorum ev miras kızlar evi eşime vermiyolar tapuya eşim para harcadı 15bin onuda vermiyolar daha birde bana aylığı naptınız elinizden alicim siz hesabı bilmiyorsunuz diyor 

8 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Baştan herşeyi kabul ediyorsunuz sonra ben niye değersizim.  Ne demek eltin istemediği için düğün yapmadılar o dakika ipleri kopartıp evlenmeyecektin.
tarafından
Emine bak sana söyle anlatayım.  Eltim benden  5 yıl önce evlenmiş ve birlik gitmiş o yüzden sadece yatak odası almışlar.  Ev ayırırken problemli ayrılmışlar ve eşya alınmamış.  Ben nişanlıyken sorun yaptı bana birşey alınmadı ona alınmasın diye tabi ben sessiz kalır mıyım? Herşeyi baştan kabul etmeseydin birlik gelmeseydin bu benim suçum mu? Herşeyimi dört dörtlük yaptım . Sessiz biri olsaydım kayınbabam koltuğumun ayağına kadar karışıyordu. Asla müsaade etmedim.
(7,269 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın canım. Benim eşim sağolsun o konuda hiç beni ezdirmez o yüzden hiç karismazlar
tarafından
Evet benim eşimde öyle Allah razı olsun
(7,269 puan) tarafından
Ne güzel eş en önemli faktör o konuda o ezdirmeyince senin ses çıkarma bile gerek kalmıyor
tarafından
Kesinlikle öyle herşey eşte bitiyor.  Eğleneceğin kişiyi iyi seçmen gerekiyor
-Reklam-
+1 oy
(1,092 puan) tarafından
Ya bişey soylicem ben buna inanmıyorum inanmak istemiyorum kusura bakma bir insan kendini bu kadsr ezdiremez ezdirmemeleri sabır taşi falanmi yuttun ne yaptın bu kadar herşeye boyun eğmenin gerçek olduğuna inanmak istemiyorum 
(1,092 puan) tarafından
Ne üzülmesin ya kimse yokmu senin yanında sana yol gosteren akıl veren bak bu kadsr kendinden taviz verme evlilik farklı bir olay hep laylaylom olmuyor diyen kimse yokmuydu etrafında resmen evlenmek için evlenmiş gibisin evleneyimde ne olursa olsun der gibi eltin hamileyken sana neden düğün yapılmıyor bir kere bu birincisi eltin sanami sorup hamile kalmış kayinvaliden neden sizin evinize giren çıkan paraya karışıyor bu ikincisi sennn hala neyin boyun eymesini yaşıyorsun ağzın armutmu topluyor diyemiyormusun 1.000 lirayla kendin geçin bize akıl vermekten vazgeç biz yolumuzu yönümüzü biliriz diyemiyormusun sonra neden degersizim ay deliricem gerçekten
(310 puan) tarafından
Ben çok hata yaptım eşimi sevmiyolar degeer vermiyolar ben o üzülmesin dedim ama ben çok üzüldüm yemin ederim sana hamileyken kayananmin yüzümden dayak bile yedim dogurdugum güne kadar hep dedimki Allah'ım doğumda canımı al dedim babam korumaz beni düğün olayları sırasında istemedim zaten eşimi bitsin dedim babam bitttirmedi
(1,092 puan) tarafından
İşte burdan pay hiç sevilmeyen değer görmemiş bir adam seni sevebilir mi değer verebilirmi hiç onun suçu değil ki böyle görmüş böyle yetişmiş bu zamana kadar uyumuşsun artık uyan kendine gel kendinden ve bebeğinden başkasını düşünme kim sana kalp kıracak birşey söylüyorsa bin katıni söyle sen uzulecegine o üzülsün sen üzülüp neden bebeğine yansitasin ki hiç düşünme hak verilmez alınır böyle bir telkinde bulunduğum için özür dilerim belki söylediklerim doğru olmayabilir ama senin için başka çıkış yolu yok şu durumda yoksa kafayii yersin seni çizdimi birisi sen onu paramparça et başka yapacak bişey yok
(310 puan) tarafından
Bu saatten sonra öyle zaten ben cam olucam
(72 puan) tarafından
Bacım kocam üzülmesin diyorsun ama o seni dövmüş. Yapma etme. Madem sevilmiyor. Maaşının hesabını niye hala onlara veriyordunz
0 oy
tarafından
1000 tlye nasıl gecınılıyo ayda acaba bı anlatsın
(310 puan) tarafından
Niye ne  alcakmisiz bir kola alıyoruz eve zoruna gidiyor her yerde söylüyor
tarafından
Cocukla bın tl ye bır hafta gecınırsın anca ya et tavuk kac para olmuş
(310 puan) tarafından
Birde maması bezi var yani eşimin bir motoru var sat diye tutturuyor
0 oy
tarafından
Cok cok ozur dilerim maasi elinden alicam diyince h.sttir deseydin keske ben bu sakinlikle okurken delirdim
(310 puan) tarafından
Kendi ellerimle kendi ipiminvektim ben
tarafından
Sen cok sessiz kalmissin anlasilan biraz diş goster hicbir sey yapamazlar
(310 puan) tarafından
Benim eşimin durumunda yok maddi olarak o yuzdn bizi pek hesaba almazlar
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Baştan bütün ipleri salmissiniz idare idare nereye kadar bazen de sis gosterecen anam
(310 puan) tarafından
Çok dogru
0 oy
tarafından
Yaa varya şu Kaynanalar elime bı geçse bı kaşık suda boğarimmm düşmanlarrrr düşman vicdansızlarrrr rabbim yardımcın olsun
(310 puan) tarafından
Hakkımı helal etmiyorum asla ağlayan gözlerle yazıyorum bu hayatı bu evliliği bana zehir etti
tarafından
Sen üzme kendini ❤️
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım öncelikle hayatı kendin için yaşa. Neden bir başkası senin düğün olmasın diye biliyor. Kimin ne hakkı var senin hayatında bir kere yapacağın düğün için karar vermesi. Sende susarak hata yapmışsın. Evet altın önemli değil ama 1000 TL ile geçim mi olur Allah merhamet versin. 
(310 puan) tarafından
Çok hataliyim
(909 puan) tarafından
Olan olmuş canım eskiye takılıp kalma kendini üzersin. Ama lütfen şu saatten sonra kimseyi karıştırmayın hayatınıza gereken cvp verin. Çünkü sen bir bireysin.
(310 puan) tarafından
Versekte boş herşeye bı lafı var
(909 puan) tarafından
Ozaman cvp ver. Kendi uslubunu bozmadan. Altında kalma. Ben öyle yapıyorum
(310 puan) tarafından
Öyle yapicam
0 oy
(1,024 puan) tarafından
O kadar haksızsın ki yani eltin istemedi diye düğün yapmamak hiç mi annen baban kardeşlerin sana demedi sen napiyosun diye 
(310 puan) tarafından
Ben istemedim sözü bozmak istedim çok ağladım babam yüzünden oldu
(1,024 puan) tarafından
Valla kralı da gelse babamda gelse kimsenin hatri için ben hayatımı mahfetmem hani sen zaten kabul ederek kendini ezdirmissin en başta kusura bakma seni incitmek istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 2,394 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Zeynepysza (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 393 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
20 cevap 1,005 göst.
0 oy
0 cevap 102 göst.
14 Kasım 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu