0 oy
870 göst.
Diğer kategorisinde (1,975 puan) tarafından

image

Bu şekil bir beslenmeyi ben kabul edemiyorum, sizce normal mi. Hazır nuget, sosis, karşısında açık bilgisayar. 

25 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Bilinçli anne tartışta gör bütün beyin nöronların nasılda 20 yıl yaşlanıyor: D
(3,246 puan) tarafından
Ahahaha haklısın
(1,975 puan) tarafından
Asla tartışmam, resmen şu an ikiye ayrıldık öyle anneler ve böyle anneler diye :D
-Reklam-
+1 oy
(87 puan) tarafından
Başınıza gelmeden bilemezsiniz. Tabiki de doğru bir şey değil belki özel bir çocuğu var çok ciddi yeme reddi var o yüzden yorum yapmam ya da eleştirmen kimin ne çektiğini bilemezseniz.  Ama tabiki çok sağlıksız 
(1,975 puan) tarafından
Alternatif o kadar çok ki, yani meme reddi olayına hiç girmeyelim. Anne sütü almayan çocuğa sosis vermek falan zaten normal bir seçenek değil. Yeme bozukluğu tabiki olabilir, hiç kınamam ama çözümü ortaya sadece paketli hazır ürün koymak bence aşırı kolaya kaçmak ve çok sağlıksız.
+1 oy
(356 puan) tarafından
İnsanların çocuklarını nasıl beslediğine niye bu kadar takıyorsunuz anlamıyorum sizin pis olarak gördüğünüz yemesini istemediğiniz şeyleri bizler çocuklarımız yeterki tadına baksın yaşlanınca hiç yiyemicek diye doktorunun izin vermesini dört gözle bekliyoruz başka insanların yaşantılarına yakılmayın bu kadar 
(1,975 puan) tarafından
Pis diye bi cümle kullanmadım kız sakin ol :)
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Foto yok öerka ettim
(2,746 puan) tarafından
Cidden kötü ya bu ne ben bile jiyemiyorum bunları midem bulanıuor
(1,975 puan) tarafından
Hazır gıdalar içinde en sağlıksız olanlarından kombin yapmış resmen :)
0 oy
tarafından
Foto yok kız
tarafından
Tamam neyi dikkatini çekti ki
(1,975 puan) tarafından
İkiside hazır yiyecek ya, çocuk için de pek sağlıklı değil.
tarafından
Yorumları okuyunca anladım bende canım haklısınız
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Herkesin hayatına kimse karışamaz :Dhshd
(1,975 puan) tarafından
Ay hiç karışmam, tartışmak için bi konu açtım işte :)
(9,238 puan) tarafından
Ahahah ay öyle bi söz vardıya o geldi aklıma :D
Yoksa ben kendim almıyorum ki evime sosisi çocuğa yedirem :D bide şu göruşte olanlar var bence yanlıs, aç kalmaktansa bunları yemesi iyidir diyorlar. Bana göre bunları yemektense aç kalsn daha ii ;) nasl alışırsa öyle gider. Bnm kızm 6 7. Ayından beri çorba hep içer alıştırdm. Şimdi 3 yaşında günluk 1 kase çorbamız kesin vardır :)
(1,975 puan) tarafından
Kız bende onu anlamıyorum çocuk sosis seviyormuş, tadını nerden biliyorda seviyor vahiy mi inmiş bu çocuk dünyaya geleli ne kadar olmuş olabilir de kendi kendine sevecek
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Yaşam tarzı tabii. Ama yazık çocuklara 
0 oy
tarafından
Resmen dalga gecer gibi cok uzuldum.bebek adina gercekse hepsi kanserojen markette gormeye bile tahammulumun olmadigi gidalar
(1,975 puan) tarafından
Özellikle sosis ya.
0 oy
tarafından
Ben bile yiyemiyorum kaldiki bebe nasıl yesin:/ tabi herkes farklı ne diyeyim
0 oy
tarafından
Yemeyen çocuğu yapacak birşey yok. Zorla da ağıza atılmıyor ki. Anne yüreği işte aç kalmasın diye sevdiği şeyleri yapmis
(1,975 puan) tarafından
İşte bunları sevmesi için bizim alıştırmış olmamız gerek. Çünkü dünyaya geldiklerinde salam sosis diye bişey bilmiyorlardi.
0 oy
tarafından
Yani canım tamam da belki çocuğu bisey yemiyor sadece bunları seviyor. Olabilir sırf yeter ki yesin diyip yeter ki aç kalmasın diyip bazen neler neler verdik bizde. Yani sabah kahvaltı etmedi mesela onun yerine pasta istedi napalm aç mı bırakalım. Hani belki bu anne de öyledir yememiştir o an onu istiyordur o da aç kalmasın diye bunları yapmıştır mesela benim büyük kızımda sosis çok sever ben almıyorum  şuan ne zamandır ama olduğu zaman kahvaltısını ne güzel yapar ekmek arasına koyar yer. Hani bazen bazı şeyleri bıkıp bilmeden abartmamak lazim
(739 puan) tarafından
Yürü kız hemsom:)) bencede abartmamak lazım  herkes kimseye karışamaz sonuçta :))
(1,975 puan) tarafından
Sosisi sevmesi için bir çocuğa alıştırmak lazım. Bin vermezsek tadını nerden bilebilir ki  ?
(2,194 puan) tarafından
Ben hiç sosis sevmem canım babası yer gecen 15 aylık bebeğim kahvaltıda tutturdu yicem diye tadına bakicam diye birde çaya yapıyor onu vermedim ağladı ama şimdi küçük tutuyorum ailede başkasi yiyince alışıyor ilerde alışacak diye korkuyorum , belki öyle bir durumdur canım bu arada benimkide çok aşırı yemek seçen bir çocuk tek itiraz etmediği besin yağda yumurta yanında avakodo birde yanına sulandırılmış pekmez yada ayran veriyorum , yemek yediremedim mi onları veriyorum hatta bazen başka çeşitleri yemiyor diye üzülüyorum ,bazen iki üç çeşit şey yapıyorum inan sinirden dişlerimi sıkıyorum ağzını acsada değişik sağlıklı birşey yesin diye elinde sonunda gene yumurta pişiyor avakoda geliyor sofraya
tarafından
Vaayyy benim gulsahim gelmiş:* çok öpücük

Zambakcıgim bende yedim küçükken ölmedim çok sukur.

Neden bukadar ay uyyy edersiniz anlamam herseye. Ben üç tane çocuk büyüttüm çay da verdim yeri geldi bizde küçükken çok ta zengin değildik çay ekmek zeytin yerdik . Simdiki çocuklar abur çubuk yer ben tabağa zatın katıp yerdim.  İlerde illaki içecek meyvesuyu vs . O meyvesuyunu verene kadar çay ver daha iyi biliyor musun.   

Herkesin kendi hayatı ama şunu unutmayın neyden çok kisarsan olmadan ister sen vermezsin büyüyünce yer. ..
0 oy
(1,623 puan) tarafından

Benim yedirmeyi tercih etmeyeceğim şeyler ama herkesin kendi çocuğu, istediği şekilde besler bize göre yanlış olsa da. Ben de tuzlu yedirmiyorum diye kayınvalidem kemikleri gelişmez diyordu :D

(1,975 puan) tarafından
Bende tuz vermezdim kaynanam dedi biraz ver vücutta ki ağızda ki mikropları öldürür. Doktora sordum kaynanan doğru söylemiş dedi :)
0 oy
(4,682 puan) tarafından
Bazen zorunda kalıyorlar yemeyen çocuk cok skinti aslinda ama cok sukur benim ki yesillik disinda hepsini yer daha nugget sosis yemedi
0 oy
tarafından
Ya ne kadar önyargılısını belki kendine koymuştur .sonuçta çocuk yok çocukmu yiyor belli değil .Kadın alacak sana ona herkese ürünle ilgili yorum yapmış sen ona bak ya .
(1,975 puan) tarafından
Gözünü seveyim kim mama tabağında yemek yiyor :)
0 oy
tarafından

Yanına iki marul koyunca da harika oluyor zaten :D

Allah akıl fikir versin ne diyim 

(1,975 puan) tarafından
Meme reddine çözümü sosis ile bulanlar mi dersin :)
0 oy
tarafından
Yeme reddi olanlar var demişler ama çocuk bunlara açılırsa diğerini artık hayatta yemezki. Red varsa bile bunlar birer alternatif olmamalı yesin derken hasta etmiş oluruz 
(1,975 puan) tarafından
Yani cidden yeme reddi ne alaka. E bişey yemiyor diye dayayalım cips kolayı.
tarafından
Aynen öyle benimkide asla kahvaltıda yarım yumurta dan başka bişey yemez bunları daha kendim yemiyorum nasıl yesin diye veririm. Az yesin daha iyi
0 oy
tarafından
Gecen hazir nugget yedik. Ardina hemen midem bulanmaya başladi. Leş bişey. Bebelerime asla vermem. 
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Ben şok ne yazacağımı şaşırdım desem 
0 oy
tarafından
Kız öyle deme marul koymuş :)
(1,975 puan) tarafından
Vitamin de lazım  :D
0 oy
(119,360 puan) tarafından
asla iyi degil cocugu bu tarz seyleri seven anneler ayda 1kerefalan verebilirmis ama 5 nugget yerine 2 nugget 2 sosis mesela

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 420 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ahsen (2,020 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 241 göst.
4 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 116 göst.
11 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.