0 oy
572 göst.
Diğer kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Ayyyy ne kadar çok öğrencim varmış. Hele büyük şehirlerdeki öğretmen arkadaşlarıma sabır diliyorum. 

Ayrıca çocuklar okuma yazma bilmiyor bunlar nasıl liseye geçiyor anlamıyorum. Okurken başım ağrıyor. Çok üzülüyorum. Keşke okumayan öğrenciler okula alınmasa liseye geçirilmese, böylece başarılı öğrencilerle daha iyi ilgileniriz. 

Çünkü sınıfta ders anlatma şeklimiz bile değişiyor. Mecbur en düşük öğrenciye göre se gitmemiz gerekiyor. Bu bi iki kişi olsa neyse 20 kişilik sınıfın 15 i adını yazamıyor ya ... Şaka gibiiiii okuduklarını anlamıyorlar. 

13 Cevaplar

0 oy
(9,669 puan) tarafından
Ne öğretmeninin canım 

Allah kolaylık versin
(2,746 puan) tarafından
Tarih öğretmeniyim
(2,746 puan) tarafından
Teşekkür ederim çocuklarınıza bol bol kitap okuyun okuyun aşıştırın. Okumayan çocuk matematik de yapamaz. Çünkü önce okuduğunu anlamsımlszjm
(9,669 puan) tarafından
Çok şükür 2 yaş kızıma sürekli okuyorum ama oralı olmuyor karalamak daha cazip geliyor şimdilik :)
(2,746 puan) tarafından
Evet zaten olması gereken o ama aşina olucaklar daha sıcak yaklaşacaklar iş gibi gelmicek
-Reklam-
0 oy
(13,838 puan) tarafından
5.sinif öğrencilerime günlük yazdırirdim ben çok da faydası olurdu daha erken yaşlarda bir şeyleri aşılamak lazım aslında 
(2,746 puan) tarafından
Bence tekrar dene bizim okulda 42 yaşında atanan bi kadın var. Hayatımın en iyi şeyiydi diyor.
(13,838 puan) tarafından
Vallahi zor canim ders çalışmak hele o kadar yorgunum ki derya deniz bir de edebiyat bolumum zor yani hayırlısı artik
(2,746 puan) tarafından
Bende tarih atama yok derler di Türkiye derecesi ile atandım :)
(2,746 puan) tarafından
Bence ne kadar istediğin ve kendine güvenin önemli
(13,838 puan) tarafından
Kendime güvenmiyorum uzerinsen çok zaman geçti hayirlisi
0 oy
(3,794 puan) tarafından
bence ilk okul bizden ciksin ugrasmayalim deyip orta okula postaliyo .orta okulda liseye . yani oylesine geciriyolar gibime geliyo . aslında ilk başta okuması geri olan çocuğu sınıfta bırakıp tekrar ettirmeli.
(2,746 puan) tarafından
Yok ya sınıfta bırakma vs kaldırrıldı ondan önceden böyle değildi öğrenciler sınıfta kalabiliyordu
(2,746 puan) tarafından
Böylece bir korku oluyordu ders çalışma isteği oluyordu. Şimdi çocuk karşımızda geçip zaten ortalamam 50 geçiyorum diyor
(3,794 puan) tarafından
aslında mesele ailede bitiyor .
(3,794 puan) tarafından
benim kızın  sınıfında bi çocuk var okuma bilmiyor 4 . sınıf. öğretmen derse fazla dahil etmiyormuş. 2.sınıftayken çocuğa biraz kızmış okumuyosun çalışmıyosun ailen ilgilensin diye. çocuk ağlamış annesine şikayet etmiş. veli gelip öğretmene saydırmış karışma benim çocuğuma  hakkınız yok deyip. aile de çok önemli
(2,746 puan) tarafından
Zaten öncelik aile. Eğitim aile ve öğretmen işbirliği ile güzelleşiyor
0 oy
(48,759 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canim
(2,746 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(462 puan) tarafından
Ahahaha ayy geçen sene sınav kağıdı okurken eşimle okadar gülüyorduk ki :):) bir tane öğrencim 9.1=91 yazmış many,k kopya çekcem diye çarpım tablosunu unutmuş :)')
(2,746 puan) tarafından
Dimi bir de öyleleri var :D
(462 puan) tarafından
Aynen öle :):)
(462 puan) tarafından
Abo iki uyarı birden aldım :)
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bi hayırlısıyla öğretmenlik görevine geleyim de günlerce sınav kağıdı okumaya razıyım... 
(2,746 puan) tarafından
Evet inşallah nasip olur
(3,832 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim .
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Sizde kolay  sorular sorun öğretmenim  :)) 
(2,746 puan) tarafından
Hahahaha inan kolay sordum müfredat neyse o
(2,297 puan) tarafından
Takiliyorum ya. Ne öğretmeni siniz
(2,746 puan) tarafından
Tarih
(2,297 puan) tarafından
Tarih derslerinde hep uyurdum
0 oy
tarafından
2.sınıf kızımın bugün hayat bilgisi dersnden değerlendirme sınavı olacak..ben ona dikkatli oku anlayarak oku öyle cevap ver dedim..ödev yaparken de ben de kontrol ederim harf ysnlışı bile varsa düzelttiririm.Türkçesi temelde iyi olursa ileri sınıf seviyelerinde güzel geçer zorlanmaz.okuduğunu anlar anladığını güzel ifade eder.
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle zaten okuması olmayan çocuk sadece sözlleri değil sayısalları da yapamaz. Okuduğunu anlamayan öğrenci matematik sorusunuda anlamayaz. Çözebilmek için öncelik anlamak. Birde çoğu veli hocam kitap oku diyorum okumuyor diyor. İyi de kardeşim sen napıyorsun çocuk seni hiç kitap okurken gördü mü
tarafından
Aynen beraber yapılmalı.elde telefonla oturmak yerine çocukla 1 saat kitap okumak ona da teşvik olacak
0 oy
(13,358 puan) tarafından
Bugün aynı dertten muzdariptim tarih öğretmeniyim çok alakasız sorulara çok alakasız cevaplar veriyorlar çaba sıfır eğlence olsun aile zorluyor diye okula geliyorlar o kadar basit sorulara saçma sapan cevaplar aldım ki kendi emeklerimede devletin ayırdığı bütçeye de üzüldüm keşke gerçekten isteği çabası olan okusa 
(2,746 puan) tarafından
Ya zümrem aynı hisleri hissetmişiz <3
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Şaka heralde nasil adını yazamiyorlar canim benim 2.ci sinifa giden ikizlerim okuma yazma biliyolar okudukları hikayeleri anlatabiliyorlar lisede okuma bilmemek ne demek 
(2,746 puan) tarafından
Evet bilmiyorlar :))) size şaka gibi geliyor ama gerçek
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ayyy sınav kağıdı lafını bile duyu ca tansiyonum yükseliyor,midem bulanıyor. Neyse ki ben bitirdim o işi:D
(2,746 puan) tarafından
Bende bitirirdim çoktan da oğlan hastalanınca hastaneye yattı ya kaldı daha da bitmiyor
(4,668 puan) tarafından
Hele o sona kalanlar işkence gibi geliyor insana. Bir de senin sınavın klasik o daha da zor.
(2,746 puan) tarafından
Evet evet çoğu boş bırakmış zaten :/ ya da saçma sapan şeyler yazmışlar neye çalıştırılarsa onu yazarak doldurmuşlar
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Ahh cnm ya hep bu belesci sistemin hatası cocugun sınıfı geçip gecmeyecegine veli karar veriyor öğretmen olarak hicbi yetkimiz yok ki notlara bile veli karar veriyor liseye kadar iyi bari gelmisler bu tipler bide her mahallede üniversite olan liseden bozma binalarda parayla at yetistiriciligi okuyacak sonra üniversite mezunuyum diye gezinecek ne öğretmen ne veli tamamen sistemin suçu bu
(2,746 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
tarafından
Gerçekten çok haklısınız ama bazı öğretmenlerde öğrenci seçiyor yani o öğrencilere odaklaniyorlar onlar anladiysa tüm sınıfı anladı zannedip konuyu kapatıyorlar çok denk geldim buna 
(2,746 puan) tarafından
Ben asla öyle yapmam kıstasım sınıf genelinde anlaşılıp anlaşılmadığıdır. Ben kağıtları okurken bile adına bakmam. Kimi. Kağıdını okuduğumu bilmeden okurum. Önyargı yapmamak için
tarafından
O zaman ne mutlu size işinizi hakkiyla yapıyorsanız ❤️

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 564 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
24 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde heygirls (406 puan) tarafından soruldu
+4 oy
4 cevap 202 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde duygu0404 (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu

381,427 soru

11,419,248 cevap

34,975 kullanıcı

...