0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Sıcaklığı muhteşem:)) 27 yaşında gordum sobalı ev diyebilirim.  Yakma,temizleme,baca,boru işlerini kocam hallediyor sagolsun.

Sıcaklığı muhteşem:) 

Bir üzerinde yemek yapmayı beceremedim,  o da ev kokuyor baya diye :))

Çok becerikli olduğum da söylenemez:)

image

Sizler neler yapıyorsunuz :)

25 Cevaplar

0 oy
(3,795 puan) tarafından
ohhh mis gibi 
tarafından
Gel canım gel :)))
(3,795 puan) tarafından
kışın sobanın sıcaklığı ustunde kaynayan cay kokusu. icinde borek corek
tarafından
Evet gerçekten iyi yani boz 3 soba yakıyoruz senede 4 ton haliyle sıcak oluyor dogalgaza göre.
Ama çay yapmıyorum maalesef çocuklar küçük başlarına birsey gelir Allah korusun :)
-Reklam-
0 oy
(16,000 puan) tarafından
O fırına patates atacaksin bide sogan ufff canım çekti 
tarafından
Gel kiz:)) daha onu yapmaya baslamadik.  Birde sarımsak harika ❤
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Kutahyalimisinnkiz sen
tarafından
Hayır Konya canım:)
(1,264 puan) tarafından
Hmm tm cmm
0 oy
tarafından
Fokur fokur kaynayan çay ohh afiyet olsun 
tarafından
Sağol canım. Ya üzerine birsey koymuyorum çocuklar küçük Allah korusun soba ilikken yaklasirlar çekerler vs. Çayı cayciyla devam :)
tarafından
Çocukla aman dikkat canım ben ellerimi sobaya basıp bir süre hissetmeden izlemiştim ilk hatırladığım anım odur Allah korusun :)
tarafından
Allah korusun ya. Bir sorun yaşamadık çok şükür biri 2.5 biri 1.5 yaş olacak 1 ay sonra . Yaz bebeği ikisi de soba zamanında laf anlar oldular
tarafından
Şükür canım büyümüşler benim şahsi yaramazlığımdır çok çektirdim :)
tarafından
Ya Allah esirgesin biraz daha buyuseler muzurluk yapacaklar gibi
0 oy
tarafından
Lütfen başlıklara aşeren gelme yazmayın lütfen daha çok gelesim geliyor çok güzel görünüyor afiyet olsun canım benim ❤️
tarafından
Allah razı olsun canım benim mersinde yaşıyorum valla ❤️❤️
tarafından
Çok guzel bir şehir çok şanslısın;)
tarafından
Evet valla o yönden çok şanslıyım bütün şansımı evlenirken buraya yapmışım kızkende mersindeydim evlendimde mersindeyim çok güzel bi duygu anlayamazsın :D
tarafından
Ay mersin den çok sevdiğim bir arkadaşım vardı. Biz limona bir ton para veriyoruz diye kutu kutu bahçeden toplar gönderirdi.  
Limon portakal senelerce.  Bir de nasil güzel kokardı onlar ya kabuklarını bile kış çayı yapardım biz donarken onlara elektrikli soba yeterdi . İsterdim mersin de yaşamak
tarafından
Yani evet şuan soba bile kurduk ama yakılmıyor bugün güneşliydi hava güzeldir mersinim yazı çekilmez ama kışı güzel
0 oy
tarafından
Sobayı görünce aklıma seyy geldi içinde patates kokusu üstünde çay fokul fokul kaynaması yanında uzanmak offf ne güzelll:))
tarafından
Demi :))) buyur gel canım
0 oy
tarafından

Offff soba gibisi var mı şuan arkasında uzanmışım üstünde kaynayan güğümün sesi çatır çatır odun sesi ve dışarıda yağan yağmur ve de müziğim açık miss gibi :D çok güzel görünüyor böreğin de canım ellerine kollarına sağlık afiyet şifa olsun 

tarafından
Teşekkürler canım. Ya çocuklarla üzerine birseyler koyup yanına uzanmak çok mümkün olmuyor :)))  ama şeyi çok seviyorum bende evi temizleyeceğim zaman sobayı kapatıp, camları acıyorum havalaniyor ev soğuyor sonra cami kapattığım an 10 dakikada  ev normal isisina hemen geliyor çok seviyorum:)
tarafından
Ahhhh al bak sende bendensin vallahi bazen bilerek açarım camları sonra o sıcaklık eve girince öyle bir mutlu oluyorum ki anlatamam ☺
tarafından
Evet ya :))) temizlik kokusu ,evin isinmasi güzel geliyor . Biz aynı burctuk zaten demi
tarafından
Evet canım ☺
0 oy
tarafından
Içine patates at sonra çıkar yee misss gibi oluyor valla
tarafından
:))) buyur gel kuzum
0 oy
tarafından
Kiz su sobanin ustune patates koy da citir citir ye ohhhh ❤️❤️❤️
tarafından
Ya zeynep onu sadece kocam beceriyor gece uyumadan önce atistirmalik yapıyor genelde ama yapisanlar kokuyor ya :)))
tarafından
Olsun beee kokusu bile organik dogal :) arada uzerine mandalina portakal kabugu da koyun mis gibi kokor :)
tarafından
:))) kiz denerim.  Valla çok dedi eşim de yaptırmadim şimdiye kadar . Ya koku tutu sevmiyorum ben
0 oy
tarafından
Şu soba yanacak üzerinde demliklerde su kaynayacak fırında da patates kozlenecek değme keyfimee.

Ben sobalı evde büyüdüm o ortamı sobanın yanisini bile çok özlüyorum 
tarafından
Yani aslında ben standart sil süpür yapıyorum sadece :)) senelik temizlik boya, hali yıkama benlik değil bir de evin tepesi tahta olunca sanırım çekiyor is olmuyor koku olmuyor.
tarafından
İyi kız demek ki tütme yapmıyor maşallah. Tütme yapınca batıyor heryer
tarafından
Ya mesela soba kurmadan bacalara gelip bakıyorlar.  Birde yıl başında eşim hepsini çıkarıyor yine geliyor bakiyor temizliyorlar. Sanırım bakım yapıldığı için sorun olmuyor. Sadece geçen sene bu vakitlerde ağaçtan yaprak düşmüş bacanin birine onda tuttu
tarafından
Bak o güzelmiş işte. Bide düzgün yapılmış baca olduğu için tütmez. Rüzgar falan çok esmezse de tütmez. Kiz bizim eski evde arada bir tüterdi her yer batardi valla. Annem temizle temizle çok yoruldu kadın
tarafından
Ay zor gerçekten ben böyle bile zor tahammül ediyorum 3 soba akşama kadar aç kapa yapmak zor geliyor öyle olsa delirirdim sanırım:)
0 oy
(9,321 puan) tarafından
Eline sağlık kuzum 
tarafından
Sagolasin ❤
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Soba güzel ama çok zahmetli kız .yerini hiç bir şey tutmaz o ayrı tabi :)
tarafından
Evet kuzum. Valla zahmetini ben pek cekmeyince rahat aslında. Tek çektiğim zahmet gün içinde altını açma kapama ev ısısı ayarlama :)
0 oy
(613 puan) tarafından
Bende en son liseye giderken annem odama kurmuştu ders çalışıyorum diye. Zevki çok farklı gerçekten. Üstünde ekmek kızartıp yağ sürmek hele
tarafından
Ya :)) ben fırınında isitiyorum evet güzel gerçekten
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Nerelisin iç anadolu da yaparlar böle soba çöreği
tarafından
Konyaliyim canım
0 oy
(6,117 puan) tarafından
Bende babamlardayim şuan burdada soba yaniyor ☺️ evleri kalorifer aslında oturdukları oda biraz soğuk oluyor diye soba kurmuşlar şuan hem kalorifer hemde soba yaniyor :D sizede afiyet olsun 
tarafından
Teşekkürler canım. Konyada da çok yaygın o ya birçok evde var kalorifer olsa bile
0 oy
(1,411 puan) tarafından

Kestane mi alip gelsem :)

tarafından
Sen gel kestanen hazır canım
(1,411 puan) tarafından
İnşallah bi gün canim tesekkur ederim :)
0 oy
(634 puan) tarafından
Biz hep kullaniyoruz
(634 puan) tarafından
Valla herseyimi onda yapyorum kek börek yemek
tarafından
Kek börek yapıyorum ama yemeği herseyini ayarlayıp mi koyuyorsun canım üstüne.
(634 puan) tarafından
Evet cnn ole bn8mki odun sobası seninkinde kömürde yanıyor bn onla anlasamadim
tarafından
Odun burada hiç dayanmaz canım ya
(634 puan) tarafından
Aynen ole canm
0 oy
(7,106 puan) tarafından
Ellerine sağlık bebeğim afiyet olsun hamaratligina baharatlık olduğum ❤️
tarafından
Teşekkürler gel beraber olsun canım. Bir maras kızının yanında ben neyim ki :)
(7,106 puan) tarafından
Olur mu hiç öyle şey eminim çok güzel döktürüyorsundjr
0 oy
(3,799 puan) tarafından
Oh isin biizm yerimiizde 
tarafından
:) olur valla bugünkü ısınmam benden sana gelsin :)
(3,799 puan) tarafından
::):::):):
0 oy
(1,081 puan) tarafından
Çok özledim valla yaa:-( oturup başına gerine gerine ısınmayı
tarafından
:)) güzel oluyor ama inanır mısın yayıla yayila soba keyfi yapıyorum

İlgili sorular

+3 oy
14 cevap 595 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,653 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 218 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris (820 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 303 göst.
14 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,924 puan) tarafından soruldu

397,209 soru

11,880,280 cevap

35,995 kullanıcı

...