0 oy
866 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kızlar 2 sene önce esim babam virüs oldu diye dışarı çıkamadı bu yüzden telefon faturalari odedi annemin kardesimin babamin. Ve asla alma verirlerse parayi dedi. Bende zaten söyleyemem. Hatta alirsan gizliden kardesine ver okula gidiyor harcar kimseyede soyleme verdigini dedi. Vermedi bende orali olmadim. Ceyizimi hep ben aldim birkac eşya almıştır babam oyle kaliteli degil oda. Bi ara tepsi almamistim baba alirmisin dedim aldi 100 tl tutmuş veririm dedim unutmusum. Bugun evlerine gittim anneme demis o parayi söyle versin demis. Oda hic bir zaman asla boş gitmem eli. Zaten hicbisi almamış bana o parayi bile çok gördü. 

22 Cevaplar

0 oy
(329 puan) tarafından
Üzücü gerçekten 
(446 puan) tarafından
Eşim olsaydi eve gidelim derdim esimide arayamadim nebilm
-Reklam-
0 oy
(564 puan) tarafından
Valla canım ben olsam verirdim bir dahada babamla asla gorusmezdim 
(48,467 puan) tarafından
neden olmuyor
(7,660 puan) tarafından
Genelde görüşmemek kaynanaya kayinbabaya kolay olur kendi ailesi ya yanlış akıl vermişsin
(14,013 puan) tarafından
Görüş ya da görüşme ona bir şey diyemem ama görüşmemek çokta zor bir şey değil babamında bana karşı hataları oldu senelerce görüşmedim ama tepsi parası için de görüşme denmez yani onun ayıbı olsun o
(1,541 puan) tarafından
Ben malasef görüşüyorum anneme gidiyorum orada oluyor eşimin ailesi soruyor malesef yani o kadar kolay değil
(48,467 puan) tarafından
mesafe koyabilirsin gitmeni azaltabilirsin
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Çok üzüldüm ya ne kötü 
0 oy
tarafından
Neyse ki eşin iyi bir insanmış üzülme hiç eşine sarıl kuzum 100 lirayı da ver sussun 
(446 puan) tarafından
Benimde param yoktu dogrusu 100 tl vardi yanimda. Bide 20 tl cocuga kraker aldim 20 tl gitti oda 100 tlyi istedi 5 kuruşum kalmadi esimede demedim esimde parasini ver demisti bende onu kardesime borç verdim diye babamin parasini vermedim
0 oy
tarafından
Boşver canım üzülme bir daha birşey istemezsin. Sen yaptıklarını Allah rızası için yapmışsın. Daha takılma geçmişe.

Keşke senin ve eşin kadar düşünceli olsalar. Ama bazı aileler enisteden ne koparsak kârdır düşüncesindeler 
(446 puan) tarafından
Yani soylemek cok ayip ama ablam geldi bu ay şehir dışında geldi hemen paramin olmadigi halde disarida bişiler icirdik tatlilar aldim. Bugun kahvaltiya geldi bi pogaca bile 5 tl paramiz yok esim eli bos gidilmez dedi 10 tane pogaca aldi
tarafından
Ah işte öyle düşünceli insanları en çokta üzüyorlar ona üzülüyorum
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Ay anneler babalar 50 100ün hesabını yapmamalı ya.. Ne bileyim benim annemle babamın hesapları telefonumda açık ihtiyacım olunca varsa arıyorum anne para çekiyorum babama söyle diyorum niye bile demiyor tamam kızım diyor her ay maaş alınca 4 kardeşiz hepimizin çocuğuna harçlık ayrıca yolluyorlar 200 300 arası.. 
(446 puan) tarafından
Ben şey anladim mesela boşanırsam yine bu eve dönemeyecegimi. Siddette görsem kadin sığınmaya giderim yine gidenem kendi ayaklarimin üstünde durmam gerektigini sagolsun esim arkamda
(5,804 puan) tarafından
Eşin arkadaysa sorun etme ve bunu eşine anlatma bu tarz şeyler döner dolaşır yıllar sonra bile yüzüne çarpar bi kavga esnasında.
(446 puan) tarafından
Ahh tabiki anlatamam
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Yuh böyle babamı olur be insan evladından para ister mi annende gelip sana mı söyledi bunu ? 
(446 puan) tarafından
Evet dedi benim param yok kizim baban istedi
0 oy
tarafından
Gerçekten çok kötü bir durum ya sen onlara elinden geleni yapıyorsun o sana bir 100 TL yi çok görüyor insanı değersiz hissettirir
0 oy
(876 puan) tarafından
Ben olsam çıkarir 200 lira veririm bir daha ne bir şey isterim nede bir şey veririm
(446 puan) tarafından
Keske param olsaydi ben o parayi kardesime verdim ona para vermiyor diye yeni ise başladı otobüs parasi yapti.  Bende biriktirdim ona verdim.
0 oy
(3,537 puan) tarafından
Babaniz bunu derken anneniz kizmiyor mu benim annem babam böyle dese kızar annem bana bile söylemez bunu 
(446 puan) tarafından
Nebileyim canim bisi diyemiyorum
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Belki dusunememis kötü düşünme hemen 
(446 puan) tarafından
Yok hep böyle bana tursu yapti herlade almaz dedim. Vermeyince bidaha kimseye yapmayacaz herkes alsin getirsin malzemeyi dedi. Ne kadar tuttu deidm 50 dedi. Hemen verdim
(1,024 puan) tarafından
Ya valla baban sonuçta ne desek bilemedim
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benim babamda aynı canım peki ele nasıl canim
(446 puan) tarafından
Paraya tapar canim o. Bana dugunde bisi takmadi mesela ablasinin oglu evlendi ona takti
(1,541 puan) tarafından
Ele para var evlada eve yok aynı benim babam
0 oy
(242 puan) tarafından
Çok değişik bir baba. Benim babam bana en son 500 TL attı. İstedim hemen gönderdi ve ben borç istiyorum bana geri aticam dedim.

Senin bana borcun olmaz sen atsanda ben almam dedi. Gerçekten üzücü 
0 oy
(13,891 puan) tarafından
Üzücü gerçekten napacan baban yani kusemezsinki
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Boşver canım üzülmede ver parayı bi daha da ne bişey iste aldır nede sen ver hepsi aynı ben çalışmaya başladım babam hergün sigara istiyor benden paket paket alıp geliyorum en son annem çekti kenara birşeyler dedi çok zoruma gitti bir daha istedi almadım alışkanlık oldu galiba ama ben kendime zor bakıyorum dedim bir daha da bişey almadım vermiyordu da zaten
(446 puan) tarafından
Verdim zaten napayim canim param kalmadi
0 oy
(117 puan) tarafından
Benim ailem yanımda değil ben her gitmemde babam çocuklarıma herşeyi alır bilet paramı bile verir ben almam çocuklara harçlık olarak verir sonuçta o senin baban eşinin onları yapması zorunlu değil ama senin babanın sana harcaması senin açından iyi olur çünkü en azından eşinin tarafından soylenilmez bir kadını yükselten de ezdiren de ailedir ben bunu böyle biliyorum sen sıkma canını boşver lafı da geldi mi sen de eşinin yaptıklarını söyle senin baban seni düşünmeyip 100 liranın lafını ediyorsa sende utanma söyle 
(446 puan) tarafından
Nebilm esimin annesi veriyor esime babasi cok sey alip para almiyor. Babam 50 tl tursu yapti onu verdim 50 tlye cilek aldi reçel için verdim. Banada diyor bugün icli kofte yap gelip yiyelim
(117 puan) tarafından
Yok valla sende şakadan da olsa deki eti alması sizden yapması bizden annem bana turşu yaptı bende ona kurutmalık ve karnıyarıklik yaptım ne onlar ne ben lafını etmedik ama sen susma şakadan da olsa soyle ki bilsinler sonuçta sen evlatlarisin sana yedirmeyip kime yedirecekler
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Aile içinde bu kadar küçük meblalarin lafi olması üzücü açıkçası. Keşke hiç baştan alır mısın demeseydin. Bundan sonra ders olsun sana bişey isteme hiç. 
(446 puan) tarafından
Ahh oldu canim bidaha öyle ihtiyac olsa bile almam ya arabamiz var ama her bize g3ldiginde annem kapida bekler otobus gidecek der babam yuzsuz s3kilde der bizi birakir damat. Veya annemlere giderim babam carsiya gidecek bizi birak der
0 oy
(48,467 puan) tarafından
ee diyeydin fatura paralarına sayin diye
(446 puan) tarafından
Utandim dogrusu diyemedim
(48,467 puan) tarafından
aslinda keşke annende sana demeseydi baban boyle diyo diye
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Babası bonkör olanın kocası nankör oluyo. Kocası bonkör olanın da babası nankör oluyo bu nasıl sistem çözemedim valla benim babamda dünyanın malzemesini taşır benim evime eşim hiç mutlu olmaz bide naptılarki sanki der sinir olurum valla 
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Kendi kızına 100 TL nin lafını yapmış gercktn üzücü bir durum 
(446 puan) tarafından
100 tl tek vardi yanimda hemen cikardim verdim parasiz kaldim esimdende isteyenem ay sonuna kadar insallah ihtiyacim olmaz

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 1,141 göst.
1 Aralık 2021 Aile kategorisinde BsrKtk (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,539 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hilay (326 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 381 göst.
25 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,298 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 599 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kubra.mirac (494 puan) tarafından soruldu

377,885 soru

11,310,544 cevap

34,744 kullanıcı

...