0 oy
603 göst.
Diğer kategorisinde (402 puan) tarafından
merhaba arkadaslar,seneye yegenim okula baslayacak.kardesim sinif annesi olmak istiyor cunku ogretmenler sinif annelerine daha yakin cocuklarina da daha ilimli oluyormus.(ogretmen ya da ogretmen yakinlari hemen karsi cikmasin istisnalar kaideyi bozmaz diyelim konu bu degil) bu hafta zaten cok yerde okudum sinif anneligi cok cirkin bisey ogretmene yaranmaya calisiyorlar pahali hediyeler aldiriyolar cs diye aslinda diger veliler genelde daha mesafeli olayin bi de bu yonu var .zaten ogretmene pahali hediye almak da cok sacma alamayan ne olacak o da ayri.bunu kabul eden ogretmenler de bence yanlis yapiyor o da ayri.neyse gelelim konuya,bizim okul hayatimiz ayni ogretmen tarafindan mahvedil.jsti o yuzden yegenimin okul hayatindaki ogretmen olayina cok onem veriyor kardesim ve kardesimin bir kucuk cocugu daha var yani bu sinif anneligi deger mi degmez mi sizce?diger kucuk yegenimle zor olacak ama yeterki kizimla ilgilensin diye dusunuyor,dusunceleriniz tecrubeleriniz bakis aciniz nedir?herkese iyi aksamlar

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hiç sevmiyorum sınıf annelerini, sınıf annesi de ne ya Allah aşkına, yalakaligin adını yaranma koymuşlar, sen ilgili anne baba olursan böyle şeylere gerek kalmaz çocuğunla çok da güzel ilgilenir öğretmen
(117 puan) tarafından
Ben sınıf annesiyim 2 yıldan beri ama bu söylediğiniz çok saçma her sınıf Annesi yaranmak için yada torpil için olmaz sınıf annesinin görevi öğretmene yardımcı olmak para toplamak bunun dışında başka bişey olmaz ben sınıf annesitim diye asla benim cocuguma torpil geçemez geçirmem de çocuğum neyse yine o olur diğer çocuklar yanımda neyse benim çocuğum da aynısıdır bu kadar basit
tarafından
Gördüklerim o şekilde canım, altta yorum yaptım zaten herkes bir değil tabi ki, keşke herkes senin gibi olsa canım
(117 puan) tarafından
Ya tabiki her insan bir değil sizin bahsettiğiniz her yerde kendini ön planda tutmaya çalışan insanlardır
tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
O ney ya ilkez duydm,kardesnzde yarnmk için mi istiyor öğretmen herkze eşit davranr 
(402 puan) tarafından
yaranmak icin degil iletisim icin
tarafından
Arayıp soylese konusa öğretmenle olmaz mı
0 oy
(7,737 puan) tarafından
Alakası yok önemli olan iyi Bir öğretmene denk gelmesi bizim öğretmen çok iyi çok şükür

Okul İlk açıldığında bize de başka öğretmen çıkmıştı baktım sürekli diyor ben çok disiplinliyim sınıf değiştirmek isteyenler değişsin sürekli diyordu bizde değiştirdik iyiki değiştirmişiz benim kızım çekingen bı çocuk o eski öğretmenin elinde heba olurdu birde sınıfında 44 öğrenci vardı 
(402 puan) tarafından
canim iyiogretmene denk gelmesi tabi en o emli sey ama bu okul ogretmenlere kura sistemiyle kayit yapiyor ve degiatiremiyorsun
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Sınıf annesiyim.  Bır tane bebeğim de var ama ne öğretmenle yakınlık kurduk ne de çocuğuma extra ilgi var. Öyle bir beklentim de hiç olmadı gerekli eğitimi vermesi yeterli. Kardesiniz yanlış düşünüyor. Diğer söylediğin şey içinde şunu söylemek istiyorum sırf öğretmene yalakalık olsun diye pahalı şeyler almadık öğretmene şu dönemde yalakalik değil velilerimin maddi durumu önemliydi herkes bütçesine uygun olanı verdi iki bişey aldık pasta aldık yetti
(402 puan) tarafından
ne mutlu size ve bilincinize,insallah sizler gibi velilere denk geliriz
(6,047 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
tarafından
Kız keşke herkes senin gibi olsa valla ama ne insanlar var
(6,047 puan) tarafından
Bende bugün bir arkadaşla konuştum oda kendi sınıfındaki anne ile ilgili birşeyler anlattı . Herhalde aralarında anlaşmışlar veliler toplu hediyeleri getirecekmis.  Para toplayıp öğretmene hediye çeki ayarlamislar maviden. Arkadaşım dedi ki bizi beklemeden sabahtan gidip çeki vermiş. Sanki sadece kendisi ayarlamış gibi. Birde öncesinden gidip 23 nisanmis gibi sınıfı süslemiş. Hehh işte onun yaptığı yalakalık dedim.
0 oy
(286 puan) tarafından
Ben öğretmenim çocuğumda okula gidiyor sınıf annemizde var bal gibi bir hanımefendi. Öğretmenler gününde tüm annelerin gönlü olsun diye herkesi tek tek dinledi orta yolu bulmaya çalıştı diğer günlerde de yorucu oluyor onun için sürekli koşturuyor bı ayağı okulda olması gerekiyor. Bence öğretmen çocuğa farklı davranmaz . Çocuk sizi sürekli okulda göreceği için çocuk okul ortamında farklı davranır :) velilerime hep derim arada çayımızı içmeye gelin çocuğunuz sizi görsün okulda öğretmeniyle iletişim halinde olduğunu bilsin :) 
(402 puan) tarafından
her ogretmen ayni olsa keske.bizim ilkokul ogretmenimiz tam bir faciaydi.pahali hediye alanlara zengin aile cocukalrina sinif annesinin cocuguna cok ayri davranirdi,kardesim de bunun travmasini yasiyor hala sanirim.bizi cok ezdi simdi kendi cocugu ezilmesin istiyor bu olayi cok buyuttu ama ona da bisey diyemiyorum yasadiklarini biliyorum.tabi herkes ayni degil Allah hepimizin yavrularini iyi insanlarla karsilastirsin
(286 puan) tarafından
Bazı öğretmen arkadaşlar oluyor malesef bizde de diğer sınıfın öğretmeni pahalı hediye istemiş. Bizim ogretmenimizde ne hediye ne öğretmenler günü ne bir ima ogretmenimizde maşallah çok tatlı ve ilgili . Bizde aksine bütçemiz uydugunca fazlasıyla hediye almaya çalıştık :) bende  ortaokul öğretmeniyim rehberliğim 5. Sınıflarda olursa onlarin velilerinden genelde pahalı hediyeler gelir. Baştan uyarıyorum tüm sınıfı hediye kabul etmiyorum tek kabul ettiğim mektup yazarsanız saklarım :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok saçma ve boş zaman kaybı 
0 oy
(966 puan) tarafından
Anaokulu ve ilkokulu velilerinde sürekli bir rekabet sürekli ilgili anne rolüne girme hevesi var nedense.Sürekli sosyal medyada paylaşım yapma.Çocuğum çok zeki, çalışkan havasında olan çok.Nereden biliyorsun diyecek olursan ben de öğretmenim.Anaokulunda idarecilik yaptım geçen sene.Akşam eğlencesi mi dersin ne gelirse yapılıyor.ortaokul ve lise çağındaki çocukları önemseyen yok.Üzüldüğüm bir tablo bu.
(402 puan) tarafından
cok cok cok dogru bi tespit.ben ve kardesim de aksine sessizlikten az insandan hoslanan sosyal medya kullanmayan insanlariz.simdiden cok heyecanli bu okul, ogretmen, veliler grubu icin.dediginiz gibi onemli olan bireysel ebeveyn iletiskmi galiba
(966 puan) tarafından
İstiyorsa yapsın kardeşin.faydali olur belki.
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Ne yapiyo ki sınıf anneleri küçük çocuğuyla zorlanacak. Merak ettim. Bilmediğim için soruyorum. Bence çok gereksiz bişey sınıf anneliği gibi bı kavramin olması. Velileriyle kendi başına sağlıklı iletişim kuramayan öğretmenlerin açığını yapatmak için oluşturulmuş saçma bir olay bence bu sınıf anneliği. Öğretmenin yaomadigi şeyleri veliden bekliyolar sanirim
(402 puan) tarafından
v alla ben de tam bilmiyorum  :)
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Milli eğitim öğretmen veli.iliskisi olursa çocuk başarılı olur zirvasi çıkardı. Veliler başladılar akıl dağıtmaya sidik yarışina. Bomboş birşey sınıf anneligi. Çocukla ilgili oroblem varsa veli öğretmenle görüşür olur biter. Vatsap grupları yarayissiz ve bos
0 oy
tarafından
4 sene sınıf anneliği yaptım çocuğumu ne kayırdı nede özel ilgi gösterdi öğretmenimiz sınıftaki her öğrencisi çok değerliydi onun için kimseye ayrıcalık yaptığını görmedim ayrıca kardeşin küçük bebeğiyle çok yorulur haberi olsun 
0 oy
(2,616 puan) tarafından

Eskiden sınıf annesimi varmış bir annem vardı :D  boş iş ya sınıf anneliği

0 oy
(10,364 puan) tarafından
Duyduğum en saçma şey. İyi akşamlar 
0 oy
(986 puan) tarafından
Hiç alakası yok. Iki çocuğum okuyor. Kac ogretmn değişti. Hiç ayrımcılık görmedim. Birinde teklif dahi ettiler kabul etmedim. Uğraşamam diye 

Evde çocuğuna ve derslerine ilgi gösterince 

Öğretmenin daha çok dikatini çekip ilgilenilmesini sağlayabilir. Veli ilgisiz olunca öğretmende oluyor maalesef. 
0 oy
(276 puan) tarafından
Sirf bu sebeble tercih edilecek bi konu degil sinif anneligi ...kizkardesinizin endisesi mevzuyu cok yanlis anlamasina sebep olmus ...

Ben  cocugu ilkokul 2.ye giden bi  veliyim bizim okul deneyimimiz 2 senelik demek istiyorum yani 

Elbette bizim de sinif annemiz var ..o kadar saygi duyuyorum ki ..bu kadar hosgoru bu kadar uzlasmaci biri olarak kalmayi nasil beceriyor hayret ediyorum sahsen asla tanimiyorum kendisini...asagida birisi yazmis bal gibi gercekten ...

Farkettim ki insan seveceksin cocuk seveceksin evvela... 

Ve inanilmaz yorucu geliyor bana hakkiyla yapabilene helal olsun ...

Ogretmenimiz sinif annemizi hep degerli katkilarinan dolayi tebrik eder.bende memnun olurum cunku marifet iltifata tabidir..

Gozum asla arkada kalmiyor biliyorum ki zeynep hanim var bazen eksigi gedigi unuttugumuz seyler oluyor okula gitme imkanimiz olmuyor heemn yardimci oluyor...

Guncel konu oldugu icin soyleyeyim ogretmenler gunu icin toplanmasi gerek para veya ne hediye olabilir sorusunu oyle bi nezaketle soruyor ki ..

İncitmiyor kimseyi durumu olmayan veliler olabiliri hic unutmuyorsun ona gore cevap veriyorsun abartoya kacmiyorsun sonuc..nezaket her kapiyi acar..yeter ki insanlar size guvensin 

Butun bunlari yapabilecek fitrati varsa talip olsun bence bu hizmete...
0 oy
(264 puan) tarafından
Bence kardesiniz cok yanlis dusunuyo sinif annesi olmak zor bi is surekli bi para topluyosun bi ayan okulda oluyo toplantilar oluyo bide sinif icinde olan her konuda velilerle sen ugrasiyosun bide  ogretmenler gunu gibi ozel gunlerde hediye pasta aliyosun bunu siniftaki herkesin butcesine gore ayarlaman gerekiyo valla benim  2 okula giden cocugum var hic olmadim olmak istemm
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Canim zannedildiği gibi sınıf anneliği çokta önemli birsey değil bizim öğretmenimiz eşit davraniyo hatta sinif annesi o kadar konusuyoki bunaldığı cok belli adamın sınıf anneside birtek para toplamak için onun dışında pek bir icraatı yok misal sınıf annesi öğretmenle daha yakın sürekli arar konuşur ama ne zaman bir şiir okunsa okuma bayramı özel günler benim oğlum secildi iki senedir bende gereklmedikce öğretmenle iletişim kurmam  cocuklar da bur ayrıcalık yok senin anlayacağın 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Valla bu biraz şans işi büyük oğlumun öğretmeni biraz ayrımcılık yapıyordu açıkcası yada öğretmenin kızına sınıf annemiz bakıyordu belki çift yönlü samimiyet oluşmuştur bilemiyorum ama bize soğuk olan yapısı sınıf annesi ile haftasonları kahve keyfi fln insan ister istemez düşünüyor ne oluyor diye. Bu sene küçük oğlum başladı 1e. Öğretmenimiz gördüğüm kadarı ile herkese eşit ve mesafeli. Aksine sınıf annesini hiç ayırma gibi birşeyi yok. Sınıf anneliği zor iş. Hiç uğraşılacak birşey değil. 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Benim annem sınıf annesiydi hatta okul aile birliğindeydi. Bütün okul yönetimi beni tanıyordu. İlkokuldaki bir öğrenci için çok havalı bir durum. Ha öğretmenim ayrımcılık yapmıyordu ama annem çok fazla şeye kosturuyordu. Müsamere yapılacağı zaman kostimlerle vs ilgileniyordu, şimdi öyle midir bilmiyorum. Ben velilerle uğraşmak istemeyeceğim için olmak istemem ama dediğim gibi annemin sınıf annesi olmasından çok mutluydum :) 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Sınıf annesiyim beni veliler seçdi hepsiyle de aram çok iyi..bizde sinif annesi oğretmene yaranmak için değil yardım etmek için seçilir..sinifin ihtiyaçlarini aliyorum,gosterilerde yardim ediyorum ,derslerden oturup diger velilere bilgi veriyorum ve boyle bir sürü şey
0 oy
(117 puan) tarafından
Cnm Yeter ki kızıyla daha fazla ilgilensin diye giriyorsa hiç girmesin ben 2 yıldan beri sınıf annesiyim böyle bir şey görmedim benim kızım ney ki daha fazla ilgilensin diğer çocuklarla nasıl ilgileniyorsa kızımla da o şekil ilgilenir sınıf annesinin çocuğuyla daha fazla ilgilenir diye bişey yok olamaz da sonuçta hepsi çocuk hepsi aynı öğrenci 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 350 göst.
27 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde EMinikanne25 (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 228 göst.
3 Şubat 2022 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 272 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde seoz (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 605 göst.