0 oy
869 göst.
Diğer kategorisinde (1,321 puan) tarafından

Nasıl bı saçma sistem anlamadım valla. Gece gündüz WC banyo demeden her an bitebiliyo. Sürekli aşağı gidip kaç m³ kalmış diye de bakılmıyo ki. Az önce bulaşık duruluyordum bitti eşim kalkıp aşağı inmiyo ben gece diye inmek istemiyorum. Faturanın suyu mu çıktı karta git yükle bitti bitmedi dersi olsun hep... Mesela babannem 80 yaşında kadın yalnız yaşıyor şu bitecek de perişan olacam diye su kullanmaya korkar. Var mı bizim gibi kartla su kullanan :ermm:

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç görmedim o neymiş öyle ya Allah kurtarsın derim buna 
(2,194 puan) tarafından
Aynı anda yazmışız canım :)
tarafından
Ay zor kuzum valla güya 2022 bu neymiş çok mantıksız
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kayinvaldem de kızıyordu al gel al gel bıktım diyor o da suyu doldurmaktan ama doğalgazda öyleydi ondan mennundular onu saat bozulunca yaktın kadar odeye geçirdiler doğalgazda yazında gaz alıyorlardı fazla fazla kışın çok yakiyorlardi nasıl anlatsam her ay gidip 300-400TL'lik doğalgaz dolduruyorlar di biriktiriyorlardi gazı önden alıp kartlı suyuda biriktirme imkanınız yok mu yada yedek kart çıkarıp doldurma canım
(1,321 puan) tarafından
Yani şu dediğin birikmez ki sürekli harcanan bişey. Her ay da yüklüyoruz ama bitiyo işte yüksek mebla yüklemek lazım. Ankara'da otururken bizim doğalgaz da öyleydi
(6,441 puan) tarafından
Afyon'da ki görümcenin kartlıydı ama böyle olduğunu bilmiyordum çok saçma ya duşta şu bulaşıkta şu kadar gitti diye sürekli hesap içinde olursun
-Reklam-
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Ben kullanıyorum tonla alıyoruz sürekli takip etmek lazım 
(1,321 puan) tarafından
Valla çok saçma geliyo bana yani onca işin arasında niye bide bu derdim olsun. Fatura gelsin ne kullandiysam onu ödeyin yani amaç ne anlamıyorum
(1,024 puan) tarafından
Valla canım Ordu ilinde öyle kartla sen neredesin
(1,321 puan) tarafından
Manisa, babannem Ankara'da onun da öyle
(1,024 puan) tarafından
Allah'tan İzmir'e geldik eşimin tayini buraya çıktı kafam rahat:)
(1,321 puan) tarafından
Bende burayı hiç sevmiyom da işte mecbur oturuyom
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gerçekten hangi devirde yaşıyoruz ya kartlı su ne demek ne saçma bişey çok haklısın valla 
(1,321 puan) tarafından
Aynen o kadar saçma ve yorucu bı sistem ki
(25,224 puan) tarafından
Sen biraz araştırma yap istersen sende geride kalmışsın. Benim çocukluğumda halam ve amcam evine kartlı su alırdı pat diye bitmesin ortada kalmayalım diye de bidonlara su doldurup kenara koyarlardı, 20 sene öncesinden bahsediyorum tabi
(25,224 puan) tarafından
20 sene öncesini de kafadan uyduruyorum zaten
(1,321 puan) tarafından
Kız ben yeni görüyom kimle atıştın bu kadar. O silmiş kendi kendine atismis gibi olmuş :D
0 oy
(782 puan) tarafından
En saçma sistem üniversitede apartta kaliyodum elektrik kartlı sistemdi aha bitti aha bitecek kullanmaya korkardım banyoya girmeden illa bakardım banyoda elektriksiz kalmayayım diye 
(1,321 puan) tarafından
Yani ne gerek var insanlara bu telaşı yaşatmaya. Benim bı kere banyoda bitti Allah'tan eşim evdeydi
0 oy
(4,377 puan) tarafından
Abim kullanıyor ama yedek kartta var odami bitiyor
(1,321 puan) tarafından
Yedek var ama şimdi eşim uyuyo in dedim inmiyo bende korkuyorum gece diye. Yani bide şu var banyoda falan bitse kalakalır insan öylece
0 oy
(52 puan) tarafından
Aman sormayın, köpüklü kaldığım bile oldu. Berbat durum. Manisalı mısınız
(1,321 puan) tarafından
Bende banyoda kaldım da eşim evdeydi. Değilim eşimin işinden dolayı burdayiz
(52 puan) tarafından
Anladım. Ailem Manisa'da biz Denizli'deyiz. Burda yok şükür. Bize onlardan daha az su faturası geliyor. Müşterinin aleyhine bir durum
(1,321 puan) tarafından
Aaa ne ilginç oldu benimde ailem Denizli'de ben buradayım. Gözünü seveyim Denizli'nin çok güzel orası
0 oy
tarafından
Bızde de oyle ama fazla fazla alınca sıkıntı olmuyor biterse de kartın ıcınde 1 ton ek su oluyor takınca devreye gırıyor
(1,321 puan) tarafından
İşte şimdi yedek var ama eşim inmiyo bende gece korkuyordum
0 oy
(7,694 puan) tarafından
Ankarada otururken öyleydi 4.5 sene ben ne zaman biteceğini anliyordum bugün biter diyodum bitiyordu atiyodum hemen
(1,321 puan) tarafından
Yok bende o tahmin :( babannem de Ankara'da yazık kadın korkuyo bitecek diye yalnız yasiyo merdiven inmek zoruna gidiyo
0 oy
(295 puan) tarafından
İstanbuldayiz iş yerimizin ki öyle  ama üst kattaki dairelerin normal su faturasu şeklinde geliyor dukkaninki sedace kartli
(1,321 puan) tarafından
Dükkan gene ev kadar harcamiyordur
0 oy
(799 puan) tarafından
Bursa'da çok yaygın enetrasan ben de Bursa'da görmüştüm yeminle .bende şok olmuştum böyle enteresan bir olay köyde dahi böyle bir sistem yok bu nedir böyle 
(1,321 puan) tarafından
Aynen çok saçma
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Aşırı saçma bir uygulama fatura olmuyormuymus kart ne ya
(1,986 puan) tarafından
Tövbe tövbe Allah kolaylık versin
(1,321 puan) tarafından
Sağolasın canım. Mesela şuan sinirlerim bozuldu artici su almaya çalışıyor tıkır tıkır ses geliyo su olmadigi için
(1,986 puan) tarafından
Ayy karta nasıl yükleme yapıyorsunuz internet üzeri olmaz mı yapilamazmo hani bilmedigim icin
(3,398 puan) tarafından
Onun eksilerde 3 tonu var canım bide bizim sayaç kapı eşiğinde sizn nedn uzakta
(1,321 puan) tarafından
Bina girişinde
0 oy
(3,833 puan) tarafından
Evet bizde de oluyor malesef ... sürekli takip ediyoruz bitmeden dolduruyoruz 
0 oy
(582 puan) tarafından
Bizim ankaradaki ev kartlıydı, bir kaç kere duş esnasında bitti eşim o yüzden yüklü dolduruyordu gidip 600 700 TL doldurup yükleyip sonra yine 600 700 TL dolu kartı evde tutuyordu. En azından böyle olunca daha az bitme sıkıntısıyla karşılaşıyorsun.
0 oy
(1,478 puan) tarafından
Zaten bu iki uc sene önce meshurdu millete saatliden akilli sisteme gecilcek denildi mecbur denildi millet kartliya döndü cok itiraz geldi akilliya dönen saatliye döndü tekrardan akilli sistemde suya dha cok para harciyoz bna iki yuz lira su üc hafta gitmiyo iki cocuk esim bn 4kisiyiz evde ve nefret ettim su kart sistemindeymis akilliymis ne akillisi ya 
0 oy
(367 puan) tarafından

Suyu bedava kullanan ben :D hayretle okudum yazılanları. Kartlı su sisteminide ilk defa duydum 

(2,746 puan) tarafından
Nasıl bedava kaçak yani
(367 puan) tarafından
Yok kaçak değil köyde yaşıyoruz su dağdan geliyo sayaç falan yok belediyede gelip sayaç takmıyor o yüzden bedava :)
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Ablamlar çanakkaledeyken onların ki de öyleydi :)) birgün ben banyo yaparken bitti ben nerden bilim hiç duymamıştım öyle bişey :)) ablamı çağırdım kız sular kesildi ben köpüklü kaldım diye :)) eniştem sağ olsun hemen çarsiya gidip yükledi bende daha banyo yapmam burda dedim :)))
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Eskisehirde de oyle degisik bi sistem
0 oy
(13,369 puan) tarafından
Biz. Önceden başka bir şehirde bir kez banyoda kalmıştım şimdi düzenli aralıklarla yüklüyoruz hep fazla fazla oluyor sayaçta kapı girişinde arada dışarıya çıkarken bakıyoruz ne kadar kalmış diye ayrıca tedbir olsun diye yedek su olayı var biterse de onu devreye sokuyorum bir sıkıntı yaşamadım ben 
0 oy
(321 puan) tarafından
 aklım basmadı ama dur daha neler duycaz 
0 oy
(3,920 puan) tarafından
Bizimki de kartla ama bi rahat oluto bence. Bi kaç ayluk alıyoruz bittiğinde zaten arkasını çevirip takınca yaknız bilmiyorsam 3 m küp su kalıyo o sırada da yenıden yyklenır zaten. Hem suyu fazla alınca su zammımdan geri kalıyorsun az da olsa :Ddd

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 295 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 334 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde Yarento (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 218 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 268 göst.