+1 oy
473 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar kaynimgil balık almışlar bize getirip pişirip yemeyi düşünüyorlardı istemedim yeni temizlik yaptım siz yiyin evden kokusu çıkmaz dedim. Israr ediyorlar gelip sizde yapacaz diye istemediğim halde bu neyin ısrarı anlamıyorum benim evim değil mi ya ister yaparim ister yapmam bu neyin ısrarı emrivaki yapmaya çalışıyorlar 

Güncel durum şu ki;
Eşimle üç saat boyunca tartıştık.
Geçen ay istedim annemgil olmadan yemem dedi annesigil gidip kendilerine alıp pişirdiler yediler bitabak da bize gönderdiler eltim ben temizlik yapıyorum balığı size getirecem diye mesaj atti getirmeyin dedim. Kocam dedi ki ben ayda yilda bir gün evde kalmışım onu da keyifli geçirelim balığı getiriyim ben temizler pişiririm dedi. Kabul etmedim çünkü onlar kendi evlerine kıyamadılar pislenecek diye korktular kurnazlik edip bize getireceklerdi 6 kilo balik ne demek ya temizle pişir iki sofra kur bulaşık ve ardından zir zir zirlayan çocuk...
Eşim küstü uyudu ne yaparsan yap başka bir zaman çağırırız ama bu sefer olmaz kusura bkma dedim iyi yapmış mıyım 

20 Cevaplar

+1 oy
(10,036 puan) tarafından
E siz gidin onlar yapsin yiyin
(1,618 puan) tarafından
Çünkü fırsatçılar evleri pislenecek diye bize getirmek istiyorlar
(10,036 puan) tarafından
E soyle tamam biz size gelelim de siz bi daha buraya tasimaya zahmet etmeyin
(1,618 puan) tarafından
Kiz eltime dedim getirmeyin diye illa ısrar ediyor
(10,036 puan) tarafından
Cevap verme bence. Dunde benim basima bi olay geldi ayy hala dusundukce sinirleniyorum zaten :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bazen cazgır olmakta fayda var aç ağzını biraz sustur 
(7,121 puan) tarafından
Haklılığını hakim olurum ❤️ yüzümde klebek konduran kadın ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
tarafından
Yaa çok tatlısınn alışkın değilim böyle sözlere teşekkür ederim ❣️ :))
(7,121 puan) tarafından
Alış artık misafirlerim var aktif değilim daha çok var bende :)
tarafından
Misafir kadar olmasada bende de ufak bir yaramaz var pek fırsat olmuyor tembelliğe:)))
(7,121 puan) tarafından
:):) ufagina büyük olurum onun ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Hayır dediğin halde neden usteliyorlar çok saçma kesinlikle hayır de

(1,618 puan) tarafından
Onlarin yüzünden Eşime bağırdım istemiyorum diye huzurumu bozacaklar durduk yere
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Bu neyin ısrarı yaa ne yüzsüz insanlar var.Kesinlikle kabul etme 
(1,618 puan) tarafından
Stresten göz segirmesi oldu bende. Cidden anlamış değilim eltim dün mesaj atti istemediğimi söyledim kayinpederim bugün eşimi aramış toplanıp size gelecez balık yemeye diye
(1,375 puan) tarafından
Müsait degilm fln diye geçiştir bence
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Yani tabiki temizlik ve koku için senin evde yemek istiyorlarsa doğru değil.

Ama sizin canınız istediğinde koku düşünmeden yapıp yemnin bir yonetmi var onu söyleyeyim kızartma balık haric fırında vs yapacaksan ki sağlıklisi o bu arada tavada hamsidede ise yarıyor. (Hamsi tavasinda yag ile yapilandan bahsediyorum ,derin yag degil )Sos tenceresine su koy ,limon sık ve sirke koy balık pisine kadar o da ağzı açık kaynasın koku min düzeyde kalıp hemen çekiliyor haberin olsun.
(1,618 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(2,785 puan) tarafından
Bizimkide almaz kokuyo ev diye biz alıp çağrınca bizden çok yerler canım 
(1,618 puan) tarafından
Evimi ayırdım yine de kurtulamadim bunlardan
(2,785 puan) tarafından
Yüz verme canım yicek olan alsın yapsn
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Kocamida alıp evden çıkardım evde değiliz derdim
(1,618 puan) tarafından
Ne yazık ki kocamin da gönlü vardı izin vermedim
(1,072 puan) tarafından
Valla balığı sen alsan yemeye gelseler eyvallah da onlar almis amaç birlikte yemekse onlar sizi davet etmeli
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Uyanık kayin ve elti modeli evinde yapsın yesin sizin ev koksun istiyorlar :)) 
(1,618 puan) tarafından
Aynen bide diyoki bende temizlik yapıyorum balığı sana getiricem evde misin diyo getirme dedim
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Balıktan tiksiniyorum kocam bile pişmiş alır getirir yer 
(1,618 puan) tarafından
En güzeli valla
0 oy
tarafından
Kendı evlerınde nıye yapmıyolar
(1,618 puan) tarafından
Çünkü evleri pislenecek
0 oy
(1,917 puan) tarafından
Kendi evleri batmiycak ondandır istemiyorum de eşine de bağırma onlara bağır istemiyorm dedikçe balık kokusu sevmiyorm de tiksiniyorum de 
(1,618 puan) tarafından
Eşim demiş bizde yapalım diye şimdi onun için kavga ediyoruz emrivaki yapiyorlar eşim de kabul ediyo ben etmiyorum
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Deki salata yaptim size geliyoz yemege de 
(1,618 puan) tarafından
Ne işim olur Allah aşkına
0 oy
tarafından
Sizde pişirelim deseydin bir bahane uydur 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Nie bir evleri yok mu
(1,618 puan) tarafından
Kurnazlar kurnazlar
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Siz yapın gelip sizde  yiyelim de oldu bitti bu kadar strese gitmene gerek yok kii ac agzini kiz
(1,618 puan) tarafından
Kiz kocam demiş bir gün alıp bizde yapalım diye onlarda fırsat bu fırsat 6 kilo balık almışlar sana getirecez diyolar getirmeyin dedim
0 oy
tarafından
Ay ne uyanık insanlar var evden 4 gün çıkmıyor kokusu ben ya hazır aldırırım yada balkonda yaparım kendin davet etseydin amenna ama emrivaki yapıp kendi evleri temiz kalsın diye size gelmeleri çok saçma 
(1,618 puan) tarafından
Herkes kendi evinde yapsin bu ne uyanıklık
0 oy
(13,040 puan) tarafından
Kendi evlerinde yapmama gerekçeleri neden sizde yani çok saçma asla müsade etme ben hamile iken bir balık muhabbeti oldu kimse alıp pişirelim demedi sonra bir kere duydum kayinvalidem canım çekti dedi eşim işte alıp temizletelim bizde yapalım onları da çağıralım dedi ben koymadım doğum yaklaşmış evi güç bela temizlemişim perdem halım falan yeni yıkanmış ben yemekte istemiyorum onlar alıp kendi evlerinde pisirsin dedim koymadım sende koyma ev bizim evimiz bu hakka sahibiz sonuçta 
(1,618 puan) tarafından
Kız görsen varya geçen ay dedim ki eşime bize ii kio balık getir de pişirip yiyelim dedim yok ben annem babam olmadan yemem yersek hep beraber yicez dedi peki tamam dedim onlarda kendilerine almışlar pişirip yemişler bi tabak da bize yollamışlar şimdi de balik almışlar gelip sizde yicez dediler ben getirmeyin dedim eşim de getirsinler canım çekti falan dedi kavga ettik onlar kendi evine kıyamıyor ben mi kiyacam dedim başka zaman olsaydi temizliği kokusu gözüme gelmezdi ama bu sefer olmaz istemiyorum dedim
(13,040 puan) tarafından
Ay şu anam babam olmadan boğazımdan geçmez diyen kocaları en sonunda boğacam haberleri yok ana baba bir tek onlarda var çünkü sinir şeyler
0 oy
(4,951 puan) tarafından
Söyle deki evim kokuyu pisirtip getirin o zaman de
(1,618 puan) tarafından
Uyaniklik etmeye çalışıyorlar
0 oy
tarafından
Ne uyanık insanlar hem evleri pislenmeyecek hemde sen yapicaksin ohh ne güzel hayat valla 
(1,618 puan) tarafından
Kız sorma eşime de ayarı vermişler adam benimle kavga ediyor ne yaptim ne ettim eve sokmadim
0 oy
(747 puan) tarafından
Niye kendisinde yalmiyormus beyfendi..
(1,618 puan) tarafından
Niye olacak hepsi ev pislenecek diye üstümüze atiyorlar

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 789 göst.
22 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 257 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu