0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (811 puan) tarafından
Bugün bebeğimle gideceğim kayınvalideme orda yemek yapıcam hep beraber yiyeceğiz önceki postumu belki görmüşsünüzdür. Kendisi çağırmıyor ama ben size gelelim deyince gidiyoruz. Canı yemek yapmayı hiç istemiyor. Zaten kayınbabamla da geçiştiriyorlarmış yemek yemiyoruz diyor. Biz gelince çocuğum da aç geziyor valla yoruldum artık. Şimdi makarna yapıyorum evdeyim daha gitmedim onlara, makarnayı oraya götürüp yedircem çocuğuma aç gezmesin diye. Böyle olan var mı yani neden herşeyi yapmaya bu kadar isteksiz bu kadın? Torunum gelecek diye bi gün öncesinden hazırlanır herkesin babannesi bizimki hiç öyle değil. Maddi durumları da fena değil. Keşke ailem burda olsalar onlardan görüp belki biraz değiştirirler kendilerini.

10 Cevaplar

+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Çok basit gitme alışkanlığı öyle demk ki sadece eşi varsa yapmak zorunda da değil gidiyorsanda lafını etme çoçuğunla kendine evinde yemek yap götür yada orada yedir benimde kimsem yok ne komşu ne akraba ama alt üstüz gerekmedikçe çıkmam yada çocuğum aç demem yani fazla büyütüyorsun sorun arıyorsun kendine 
-Reklam-
0 oy
(393 puan) tarafından
Okumadim ama basliga goree. Gitme cnmm gitme gö...t lerini kaldirmaa .
(811 puan) tarafından
Gitmesem kimsemiz yok canım buralarda bi tek onlar var koskoca kaynana yani babaanne hiç özenmiyor yaptığı işe. Yaşlı olsa tamam diycem de genç daha yani. Bütün hayat enerjim gidiyor valla onunla konuşurken. Ben demesem hiç gelin  demeyecekler. Bana geldiklerinde de azıcık durup bebeğimi sevip giderler. Babannesi ayrı gelir dedesi ayrı gelir bize çok tuhaf insanlar.
(393 puan) tarafından
Valla bende gurbetteyim tek yakin onlar var 45 dk mesafede koyde oturuyorlar. Ama böyle yaptiktan sonra evde kafayi yerim gene de gitmem
tarafından
Merve neden okumadığını merak ettim. İnsan bi konuda okumadan anlamadan neden yorum yapar ki ? ☺
(811 puan) tarafından
Sorun sadece gidip gitmeme mevzusu değil ki. Ben bana karşı bebeğime karşı davranışlarından haz etmediğimi belirttim. Ama gidecek kimsemin de olmadığını söyledim mecburum yani gitmeye. Diğer torununu göstermiyor onlara eltim bende o yüzden sevinsinler diye götürüyorum bebeğim de memnun kalıyor gittiğine. Ama bişey yapmıyor işte torunum geldi diye ne yapıyım diye sormuyor. Biz gelmeden çorba yapmıştı geçen onu da yemiyor yani eli lezzetli değil pek ondan beğenmiyor belki  de. Zaten ben demesem çorbayı da yapmayacak. Ailem bize geldiği zaman da koşarak geliyor yemeğe kalıyo bizde. Onun harici pek gelmez bana . Bi gün onları yemeğe çağırıcam belki değişirler
(393 puan) tarafından
Ayy bebek emziriyordum ama baslik bile sinirimi bozmaya yetti valla okusam daha farkli seyler yazardım.
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Kız benim kaynana sağolsun kendisi çocuğu doyurur altını açar ben rahatlıyorum valla oraya gidince seninki niye böyle yapıyor değişik 
(811 puan) tarafından
Ya benimki de altını değiştirir oynarlar falan yedirmeye çalışır ama hepsini sanki zoraki yapıyor. Sanki rahatı kaçmış gibi yapıyor bunu hissediyorum ben de
(1,024 puan) tarafından
Eğer böyle hissediyorsan o zaman gitme yani huzursuz olmaktansa hiç bulaşma daha iyi
(811 puan) tarafından
Gitmesem bu sefer de komşulara anlatır gelmiyorlar diye eltimle olaylı bi şekilde ayırdılar evleri şimdi eltim gitti gelmiyo bi tek ben kaldım beni de sever halbuki ona karşı saygıda kusur etmem hiçbir zaman
(195 puan) tarafından
Kimi insanin huyu oyle oluyor degismez bence usengeclik var demekki sizden bekliyodur herseyi siz haftada 1 2 saat bulunup evinize gidin yani karisip etmiyor sizede ikiye bi gelip karissa daha mi iyi bosvern uzaklik herzmn iyi ;)
0 oy
tarafından
Gitme canım bu kadar düşüncesizlerse sende gitme. Kendi evinde yap ye iç onlara gitme. İsteyen çağırır zaten
(811 puan) tarafından
Haha benimkiler de öyleler bunu alıcaz şunu alıcaz derler hani bişey yok kaç yıldır. Bebeğime parka götüreyim seni salıncağa bindireyim dedi dedesi hala götürecek gezdirecek. Anca laf yani.
(811 puan) tarafından
Ablamın kayınvalidesi de sık sık çağırır benimkinin tam tersi ablam yemek pişirmez evde hep onlarda yerler kalabalık sofra severim yani çünkü aileme Özlem duyuyorum eşim de çalışınca evde yalnız kaldığımdan gidiyorum onlara. Hem çocuğa değişiklik oluyor. Hava soğuk başka nereye götüreyim ki?
tarafından
Çok haklısın insan aile sıcaklığını arıyor.
Ben hamileyken gidiyordum yemek yapma gelin derdi sağolsun şimdi kızımin uyku saatleri falan derken gidemiyorum.
Ama şunu diyeyim senin kiler gibi cagirmasa yemek yapmıyorum falan dese hayatta gitmem.
Ha benim evim müsaitse bana çağırırım ama gitmem yani. Ne gereği var .
(811 puan) tarafından
Oh valla ya sen rahatmışsın ben hamileyken çağırmadı bizi zar zor yemek yapardım ağrılarımdan ayakta zor dururdum da kızım gelin bize sen yemek yapma zaten hamilesin hiç demedi. Eltimlerin sorunlarıyla uğraştı. Doğum yaptım gün hastaneye geldi de nasılsın kızım torunum nasıl diye sormadı hemen eltimle  olan sorunlarından konuştu. Çok zoruma gitti. Halen aklıma gelir evlatlarını da çok kayırıyor bu arada.
tarafından
Ahh bee Allah merhamet versin inşallah canım. Hiç üzme kendini herkes kendi değeriyle yaptıklarıyla konuşulur. Sen iyi ol boşver onlar utansın
0 oy
(3,794 puan) tarafından
esra erolda bi kadin vardi canim istemiyo canim istemiyo diyodu o geldi aklima
(811 puan) tarafından
Bizimki de o hesap valla
0 oy
(336 puan) tarafından
Herkesin babaannesi öyle değil canım bir gün önceden falan hazirlanmiyorlar yani merak etme ")) 
(336 puan) tarafından
Yapmayan yapmıyor işte benim bir beklentim yok yapsın da istemiyorum zaten bu seferde şunu yaptık bunu yaptık diye lafını edecekler en iyisimi hiç bir şey yapmasin kafam rahat
(811 puan) tarafından
Demek herkesin K.validesi böyle kendisini annem gibi görmüştüm başta ama o öyle olmuyormuş geç anladım
(336 puan) tarafından
Malesef öyle bir dünya yok canım ha ben kanlı bıçaklı düşman degilim aramızda elle tutulur bir sorunda yok ama asla bana bir anne olmadı olamaz da bu saatten sonra saygıda kusur etmem evime gelsin yüz egmem bir ihtiyaci olsun yaparım insanlık dan oda
(811 puan) tarafından
Ya bi resmiyet oluyo dimi tam samimiyet kurmak istiyorsun kendini geri çekiyor hadi o benim büyüğüm saygı da duyuyorum ama bazen cidden bencilce davranıyor kendi annen ailen gibi asla olamazlar
(195 puan) tarafından
Aynen ablamin kayinvalideside oyle tek torunu var ne bisi alir ne ozenir yani  siz herkesi oyle dusunupte beklentiye girmeyin ;))
0 oy
(2,169 puan) tarafından
İstemiyorsa sen niye ısrarla oraya gitmek istiyorsun 
(811 puan) tarafından
Çünkü bir tek eşimin ailesi var burda ailem başka şehirde cnm
0 oy
(1,914 puan) tarafından
Eşin mi istiyor gitmenizi
(811 puan) tarafından
Yoo ben kendim gidiyorum çocuğumun canı sıkılıyor e bende evde avutamıyorum onu haliyle kış günü nereye gidelim onlara gidiyoruz
(1,914 puan) tarafından
Yemekten sonra gidin bebeğe de atıştırmalık götür. Tabi insan ister arada birileri yardımcı olsun bir gün iş yemek olmasın çocukla ilgilensin zordur tahmin edebiliyorum. Üzülmeyin inşallah güzel çevreniz olur
(811 puan) tarafından
Giderim aslında ama hava çok soğuyor burda malum Eskişehir ayazı çocuğum da üşümesin diye vakitlice gidiyorum çünkü hergün aynı gerçekten sıkılıyorum keşke annem burda olsa bana arkadaşlık ederdi tek o yeterdi bana dediğin gibi inşallah olur cnm
0 oy
(2,291 puan) tarafından
☺ gitme sende canım istemediğin yerde işin ne benimki beni çağırıyor gideyim diye sevdiğim yemekleri bile yapıyor yine gitmiyorum pek kafam rahat 
(811 puan) tarafından
Kız ne güzel çağırıyormuş işte gitsene
(2,291 puan) tarafından
Üşüyorum orda evim daha gzel
0 oy
(130 puan) tarafından
valla gitsek ayri yapar elinden geleni yapar evden ogluma baska seylerde yapar gonderir sever yesin diye ama benim kinin de baska huylari var herkezin bi huyu var dicen canim gecinmek istiyosan baska care yok aksi davranirsan kavgaya donusur oda ayri bi anlasma tarzi  kimseyi drgistiremiyon velhasıl 
(811 puan) tarafından
Doğru diyorsun cnm neyse herkesi olduğu gibi kabul edecek artık yapacak bir şey yok

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 816 göst.
0 oy
8 cevap 396 göst.
0 oy
6 cevap 325 göst.
22 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 317 göst.

379,702 soru

11,366,383 cevap

34,846 kullanıcı

...