0 oy
965 göst.
Diğer kategorisinde (466 puan) tarafından
Benim 38.haftamda kontrole diye gittim acil sezeryana alındım o hafta çok sancim vardi 1 bucuk cm acilmam vardi

Nst de kalp atışı iyi cikmadı ac misin dedi evet dedim yemek yedim düzelmedi sonra serum aldım düzelmedi bayram üzeriydi doktorlar 5 gün tatilde olacakti.

Doktor yatış yapacagiz dedi ve bi saat içinde dogum yaptim

Sonradan acaba doktor bilerek mi yaptı dedim ama sancilara ve alttan muayenelere dayanamiyordum iyiki sezeryan olmuşum dedim tek pişmanlığım sezeryan göbeğim 

Siz hangi sebeple sezaryen oldunuz 

77 Cevaplar

0 oy
(1,030 puan) tarafından
39+1 cuma günüydu çatı muayenesi oldum normal doğum yapmam mümkün değilmiş çatı darlığı vardı oğlumun da kafası büyüktü 39+4 te pazartesi doğuma gittim hiç pişman değilim 
(466 puan) tarafından
Ne güzel pişman olmamaniz
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Çatı darlıgından dolayi seseryan dogum oldu 
(466 puan) tarafından
Himmm anladim
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Kalbi durduğu ve ters olduğu için acil sezeryan olmuştum.
(466 puan) tarafından
Ayy iyi dimi suan
(1,755 puan) tarafından
Yok canım kalbi durmuştu. Ölü doğum yani.
(466 puan) tarafından
:/ kusura bakmayin basiniz sagolsun
(1,755 puan) tarafından
Yok ya ne kusuru. Çok sağolun.
0 oy
(9,134 puan) tarafından
Bende aynı şekilde 38 de kontrol e gittim karnimda acı ağrı oluyodu bebeğin suyu sıziyomus azar azar hiç kalmamış o yüzden acil sezeryan a alındım.. devlet Hastanesi'ne gitmistim pandemi zamanıydı yer yok diye ambulans la özel hastane ye sevk edildim. 2 saat içinde doğum oldu 
tarafından
Benim de idrar yaptıktan sonra 2 gündür tam kalkacağım zaman damla damla beyaz su akiyor bende acaba su mu sızıyor diyorum korkuyorum
(466 puan) tarafından
Hastanede su mu sızıyor diye test yapıyorlar alttan eger cok supheleniyorsaniz baktirabilirsinz
tarafından
Nasıl yapıyorlar
(466 puan) tarafından
Kirmizi bi ilac döküyorlar sonra böyle uzun turnusol gibi birsey soktular alttan. Benim canim biraz acımıştı emin olun öyle gidin ya da kendi doktorunuza sorun oda bilir yonlendiriir zaten
0 oy
(613 puan) tarafından
Kızımın kalp atışları yavaşladı o yüzden
(466 puan) tarafından
Himmm anladim
0 oy
(1,900 puan) tarafından
İsteğe bağlı oldu doktor da hemen kabul etti :(
(466 puan) tarafından
Pişman misiniz
(1,900 puan) tarafından
Yok canım değilim ama normal denememek bence üzücü belki de normal doğurabilecektim bir tur kordon vardı boynunda o da beni tedirgin etmişti
(466 puan) tarafından
Olsun belkide bebegin zorlayacakti öyle
0 oy
(1,465 puan) tarafından
8 santimle çatala yatıp suyumu onların patlatıp ve o kadar sancı açılmayla sezaryana girin biri olarak söylüyorm oğlumun boğazına kordon dolanmış ve biz bunu hareketlerinde anormallik kalp atımında anormallik olduğunu nstden duyumca görünce sezaryana alındıktan sonra içimden çıkardıklarında anlaşıldı
(466 puan) tarafından
Yaa Allah korumuş kiyamam
(1,465 puan) tarafından
Aynen cnm geçti gitti hepsi rabbim onların ayağına taş değdirmesin
0 oy
tarafından
Catim dar olduğu için alındım

Yani doktor öyle söyledi 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benim kalp atışlarında bı yavaşlama bi hizlanma vardi bebiş strese girmişti 
(466 puan) tarafından
Benimde oyleydi zaten çok asagidaydi
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Benim sancım yoktu bebek 40 haftalık olmuştu doktor suni sancı verecez dedi perşembeden ctesiye kadar beni mahvettiler bı gelip açılma 3 cm dediler bi gelip 5 cm dediler bi gelip 8 cm dediler ayy tamam doğuracam diye sevinirken başka bir ebe gelip açılma 3 cm bebek inmiyor sezeryana alacaz dedi ben hani 8 cm olmuştu dedim yanlış bakmışlar dedi. Devlet hastanesinin mağduriyetini yaşadım keşke özele gitseydim belki normal doğum yapardım çok pişmanım. Bende sezeryan göbeğinden nefret ediyorum.
(466 puan) tarafından
Kiyamam ya çok cekmissiniz bende kilo veriyorum suan ama bqkalim gidecek mi göbek biraz daha gecsin egzersiz baslayacagim
0 oy
tarafından
İkiz olması sebep ama normal doğum asla yapamazdim zaten tek çocuk olsada korkuyordum
(466 puan) tarafından
Bende de hafif korku vardi ikinamazsam falan
(431 puan) tarafından
İkizleriniz mi var ne güzel zordur ama demi bakımı masrafı
tarafından
Evet canım 2 buçuk yasindalar her gün 10 yıl yaşlanıyorum inan
(431 puan) tarafından
Yaa Allah yardımcın olsun benimde anne tarfinda çok var ikiz.İlkim tek benim ikinciyi düşünüyorum bazen diyorum ikiz olsa ama bende tek büyütüyorum birde bile zorlandım.Demekki hayırlısı benim için boyleymis
0 oy
tarafından
8 cm açılmam olmuştu . Son anda bende kızımda durum kötüye gittiği için sezeryan a alındım 
(466 puan) tarafından
Saglikli olun da önemli olan o
tarafından
Aynen öyle . Sadece yanarım yanarım okadar saat suni sancı verdiler onun acısını çektim geberecektim nerdeyse :D
(466 puan) tarafından
Ayy evet kötüymüş  :)
0 oy
(994 puan) tarafından
Ne sancım ne açılmam oldu 40+2de suni sancı verildi, ama 7 saat sonunda açılmam 1.5 cmydi sonra bebeğin kalp atışları düzensizleşti acil sezeryana alındım
(466 puan) tarafından
Nasip öyleymiş
0 oy
(1,405 puan) tarafından
canım öyle istedi 

ben öyle uygun gördüm 
0 oy
tarafından
Benimde kanamam baslamisti. Açılma ve sanci yoktu. Apar topar doguma alindim. 
(466 puan) tarafından
Anladim canim
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Plesanta ptevian var dediler 

Plesantanın sol kısmı yapışık dediler 

Kesinlikle normal doğum yasak olamazsın sezeryan dediler sezeryanımda berbat geçti 3 gün sonra tekrar ameliyat oldum gebeliğe bağlı apandistim iltihaplanmış 6mm yukarı kaymış 

Sezeryan sonrasında aslında Plesanta ptevian ve yapışıklıpın yokmuş dediler çok travmalı bir doğum oldu 
(466 puan) tarafından
Yaa kotu olmuş ah doktorlar...
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Sağlıklıysa çocuk sıkıntı yok 5 gün tatilde denk gelseydi senin için daha zor olurdu belki göbüşü de dert etme. Benim artık 42 hafta olmuştu yatış verdiler suyuda çok az kalmıştı sancım pek yoktu suni sancı verdiler onada çocuk strese girmiş öyle dediler apar topar ameliyata aldılar şükür yavrum sağlıklı gerisi önemli değil 
(466 puan) tarafından
Kardesimde benim icin öyle diyordu kalp atislari o yüzden düşüyormus strese giriyormus bebek. Aynen saglikli olsunlar da gerisi önemli değil
(1,831 puan) tarafından
Aynen doktorun bilerek yaptığını düşünmüyorum o yüzden kendini bunaltma zor bir dönemi geride bıraktık en nihayetinde geçti gitti çocuklar sağlıklı biz sağlıklı gerisi önemli değil
(466 puan) tarafından
Yok zaten iyikii sezeryan olmus diyorum ben normali kaldıramazdim sadece aklima geldi. Aynen Allah sağlık versin herseyin basi sağlık
0 oy
(446 puan) tarafından
40 haftalikti doğmadı doktor suni sanci vermek istedi bende istemedim sezeryan yapti gayette memnunum ilk 1 hafta zordu sonrasi rahattim
(466 puan) tarafından
Evet rahat oluyor
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Benimde suyum bitmişti ve bebek dönmedi
(466 puan) tarafından
Himmm anladim
0 oy
(2,979 puan) tarafından
Benimkisi artık 40+4 idi 

Doktorlar baktı 1 SM açıklık var dediler suni sancı veririz dedi 

Yok dedim sezaryen istedim