0 oy
1,221 göst.
Diğer kategorisinde (232 puan) tarafından
Benim bi kızım var 7aylık 2 çocuğu hiç düşünmüyorum sebebi i; eğer olurda ilerde boşanırsam 2 çocuğa tek başına bakamam ne zamsn ne olscağı belli olmaz sizin sebebleriniz neler

58 Cevaplar

+11 oy
tarafından
Çünkü tek çocukla hayatım kaymış bide ikinciyi yapıp huni takamam.
tarafından
Hehehhe serifem ❣️ nasıl da tanıyor beni ☺️
tarafından
İyidir elifcim sen nasılsın ❤️
(13,824 puan) tarafından
Ben de iyiyim canım şükür ♥️tatil bitti mi
tarafından
Serifenin tatil bitmedi çocuğu büyüttü elif orda jxjzjzjz
(13,824 puan) tarafından
Aman en güzeli:⁠-⁠D:⁠-⁠D
-Reklam-
+6 oy
(160 puan) tarafından
ben tek cocuga karşiyim eğer çocuk oluyosa én az 2 tane olmaliki onunda kardeşi olsun kardessiz zor olur ilerde anne neden kardesim yok der sana 
(457 puan) tarafından
Dnsjjsjsjs
(1,925 puan) tarafından
Amaan kardeş olsa nolur iki erkek kardeşim var evli barklı eşleriyle beni umursayan arayan soran yok. 4 yıllık evliyim bi kişi evliliğin nasıl gidyor kocan iyi favranyormu demez. Kız kardeşim olsa belki farklı olurdu.
(2,438 puan) tarafından
Küçükken iyi oluyor kardeş. Yoksa büyüyünce karakterine göre herkes farklı oluyor. Yeri geliyor eller daha iyi oluyor kardeşten. Ama küçükken çocuğun psikolojisi için gerekli olabilir. Zaten çoğusu 2.çocuğu İlki yalnız kalmasın diye istiyor bence
(4,924 puan) tarafından
Ama herkes aynı değildir, birlik beraberlik olup birbirine kol kanat geren kardeslerde var biz öyleyiz mesela,bence en azından bir kardeşi olmalı çocuğun çünkü ana baba ölünce çocuk tutunacak dal arıyor kimsesiz kalıyor,tek çocuk olan kuzenim bu yüzden anne babasını asla affetmiyor neden kardeşim yok diye 18 yaşında
(3,034 puan) tarafından
Orası belli olmuyor ki canım. Ana baba ölünce kol ka at gerecek kardeş yerine başa bela bir kardeş de kalabilir başına. Kardeşlik kan bağından çok can bağı gerektiriyor. Bende mesela kardeşlerimle cok iyi anlaşırım. İyi ki varlar. Ama sırf yalnız kalmasın diye çocuk yapmak bana göre yanlış. Tamam kardeşi olsun beraber oynayıp beraber büyüsünler falan bunlar güzel de. Ama sırf yalnız kalmasın oyun oynayacak biri olsun diye çocuğa oyuncak alır gibi çocuk alıp getirmek benim yanlış bulduğum şey bu. Çocuk yapmak için başka isteklerde olmalı anne baba gerçekten yurekten istemeli. Sonuçta bir insan yetiştirmek kolay değil. İkinci çocuk birincisinin de oyuncağı değil.
+2 oy
tarafından
Tek çocuğa daha iyi imkanlar sağlayabilirim bu yüzden istemiyorum 2.cocugu
tarafından
Thanks Yosicim ❤️
(457 puan) tarafından
Cocuk rizkiyla dogarda  kimin ne kazandigi ne kadar kazandigj belli bir taneskne yetemiyoz valla ikinciye nasil yetiscez
tarafından
Aynen öyle,burada da çok okuyorum çocuğuma mama,bez alamıyorum diyenleri.eee o zaman o çocuklar riziklari ile dogmamislar mı?
(2,746 puan) tarafından
Taktik maktk yok ++++++
tarafından
Thanks ❤️❤️
+1 oy
(315 puan) tarafından
Neden boşanmayı düşünüyorsun canım zaten bu düşünceyle yapma çocuk önce emin ol eşinden
(232 puan) tarafından
Boşanmaya düşündüğüm için değil o ihtimale ksrşı dedim canım. Yoksa eşimi çok seviyorum
(315 puan) tarafından
Ozamn hiç aklına getirme canım huzurun yerindeyse ne ala ikinci çocuk güzel ya bakımı zor evet ama ilerde niye olmasın benim kızım 5 yaşında oğlumu alacağım kucağıma inşallah kızım tek kalsın hiç istemem günah biz ilerde göçüp gidecez tek mi kalsın kimsesi olmasınmı ben o kafadayım
tarafından
E eşini seviyorsan boşanmayı düşünmen çok saçma. Ben o durumu hiç düşünmedim niye düşüneyim.
Bence sen yanlış düşünüyorsun Rabia.
Kötüyü çagirma başına gelebelir. Hiç aklına getirme
(1,664 puan) tarafından
Bence burdaki boşanma olaylarını okadar okuyup etkilenmişki kendisini de o psikolojiye sokmuş doğruda etkilenmemek elde değil
(7,177 puan) tarafından
Öyle düşünen ilk cocuguda yapmasın madem onun gunahı neydi
+1 oy
(12,780 puan) tarafından
Doğurduğuma bakamıyorum maddi manevi yetemiyorum + bir çocuğu canımdan aziz bilip bütün ömrümce koruyabilirim onun için her fedakarlığı yapabilirim ama iki tanesi için kendime güvenmiyorum + evliliğime hiç güvenmiyorum başka bir çocuğunda vebaline girmek istemem
+1 oy
(770 puan) tarafından
Sorunlarınız mi var da öyle düşünüyorsunuz :/ benm tamamen yaşam standardı yüksek olsun diye iki çocuk yaparsam iksiinide özel okula flannyollayamam ama şuan gayet güzel bir hayat yaşatabiliriz tek çocukken bu yüzden 
(1,246 puan) tarafından
Katılıyorum bende bu yüzden 2.yi istemiyorum maddi manevi tek çocuğa ancak yetebilirim.
+1 oy
(150 puan) tarafından
Benim sebebimde aynı sizinki gibi sanırım sizde mutlu değilsiniz :(
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Boşanmayı mi düşünüyorsunuz ilerde 
(232 puan) tarafından
Hayır ama me zman ne olcağı belli olmaz o yüzden dedim her ihtimali düşünmek gerek
(1,024 puan) tarafından
Anladım hiç öyle dusunmedim ben bilemiyorum hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından

Kızım küçük biraz daha büyüsün diyeydi. Ama bil bakalım ne oldu sürpriz oldu şuan ikinciyi uyutmaya çalışıyorum gaz sancımız var. :angel:

(13,824 puan) tarafından
Hazırım:⁠-⁠D:⁠-⁠D
tarafından
20 aylık =) Huniyle gezmem yakındır tam delirmelik =)
(13,824 puan) tarafından
Maşallah ☺️ vallahi zor oluyor da işte napalim ilkim çok zor büyüdü ikincim yedi ay melekk hiç anlamadım yani iki aydır dişlerden pert
tarafından
Ay o dişler yok mu o dişler çok zor olur o dönem İnşallah tez vakitte çabucak çıksın geçmiş olsun. Benimkide 1 ay öncesine kadar melekti yavrum 2 yaş sendromu mu neymiş bir o birde kardeş kıskançlığı eklenince çok zor anlaşılamaz bir çoçuk oldu. Hayırlısıyla şu dönemi atlatalım diye dua ediyorum zorluğa gelince çok zor ikiside bebek ve ikiside ilgi istiyor malesef koşarak spor yapıyorum her şeyi =)
(13,824 puan) tarafından
Evet dış zor bir dönem ilk defa bu gece kalktık oturduk normalde aglayip uyurdu sabah yedi buçukta uyuduk resmen ilkimde çok zordu .benim üç yasindaki oğlumda öyle aşırı aglak buara hem de felaket babasına da bağımlı resmen
0 oy
(4,612 puan) tarafından
genetik saglik problemi var ikinci cocukta da aynisi olabilir o yuzden istemiyorum 
(770 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun neyiniz var inşallah çok önemli bsy degildir
0 oy
(396 puan) tarafından

2. Hic aklimda yoktu bi anda oluverdi tutunmus boncukumm duramadi sapka da. Buyuycem ben adam olacam demis :D 

(770 puan) tarafından
Tabi öyle iyiki olms ama düşünmezken olmasn ynede :D bende çok korkuyorum daha çok küçük bzmki
(396 puan) tarafından
Bizimkilerin arasinda 22 ay var kizim biraz kiskanc  ama idare ediyoruzz
(770 puan) tarafından
Sonra birbirlerine destek olurlar aslnda güzelde işte ben yaşam standardı yüksek olsn dye tek dursun istiyorum
(396 puan) tarafından
Aslinda tek cocukta sikintili oluyo cevremden.biliyorum. paylasmayi sevmiyolar huysuz oluyolar tabi hepsi oyle degil.
(770 puan) tarafından
Ben üçüncü çocuğum ama on yıl sonra olmuşum bende pek blmiyorum :D
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Oğlum aşırı aşırı aşırı yaramaz o yüzden istemiyorum :) mutfak dolabınin dışını söktü prizi söktü peteğin yanını üstünü çıkarıyor süpürgelikleri söktü bütün odaların :D

(312 puan) tarafından
Bedavaya tadilat size sjsjskhfhs
(1,030 puan) tarafından
Hahahahahahahahhahaha
tarafından
Ne kadarlık canım:)) benimki 9 aylık dolap kapaklarını açıyor içinde ne var ne yok dışarı çıkarıyor petek demirleriyle oynuyor koca koca çekmeceleri çekiyor sonumuz sizin gibi galiba:D
tarafından
Mervee benim oglumu anlattin sjsjsj
18 aylik evi basimiza gecirmesi an meselesi :D peteklerin ustunu soktu yatak odasindaki dolabin boyasini soktu mutfak cekmece kulplarina tirmanir trzgaha cikar her gun 748484 kere yemek masasinin ustunde kosar ordan alirim yere ucmadan prizleri soker perdelere asilir sallanmaya calisir oyyyy allahimmmm bi ben degilmiyim ewde terminator besleyen sjsjjs
(1,030 puan) tarafından
18 aylık buraya yazmadığım daha cok şey var :D erkek çocuğu evde beslenmez kesinlikle bahçe olmalı ya bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjisi var maşallah hepsinin
0 oy
(312 puan) tarafından
Saglik durumum el vermiyor yardım edenim var hallederim desem bide yaşım geçti diye düşünüyorum 36 yaşındayım. Yoksa isterdim kızımın kardeşi olsun.
(4,391 puan) tarafından
yasiniz geçmedi. 50 ye merdiven dayayanlar hamile kaliyor:) veren veriyor Allah yardımcı oluyor
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Boşanmayı düşünüyorsan çocuk için 1 de 2 de 3 de aynı 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Bu saat oldu yarim saatte bir uyaniyor emmeden susmuyor o her turlü uyuyor ben hiç uyumadim ve cok sıkıldım bu durumdan hep böyle. Kim istiyorsa Allah ona versin bir daha ayni seyleri sil bastan yasamak istemiyorum
(207 puan) tarafından
Olmayınca da hastane hastane dolaşırdın. Bence şükret. Bence gazı vardır onun yoksa yarım saat saçma. Kaç aylık bebeğin
(1,192 puan) tarafından
Ay şu cevabı yazanlar da bi bitmediniz gerçekten,kız yorulmuş kaç aydır uykusuz kim bir yoruldum demek suç mu keşke olmasaydı mı demiş
(1,944 puan) tarafından
Olmasaydi dolaşirdım iyi bildin. Fikrini sormadan kimseye duyar kasma çünkü sanane yani demi
(652 puan) tarafından
Bende sen gibi diyordum hayatta doğurmam isyan bile ediyordum çok zor bi bebekdi zamanla unutuyorsun ikinci oldu ilkindeki gibi zorlanmadım bünye alışmış
0 oy
tarafından
Dört çocuklu ben posttan kacar jfjfhgg
(3,859 puan) tarafından
Maddi durumum olsa bende 4 tane istiyordumm
tarafından
Çok şükür yetecek kadar var
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eşini seviyormuşsun ben boşanmayı düşünüyorsun sanmıştım canım hiç bu sebepten 2. çocuk istemeyeni ilk defa duyuyorum bence boyle düşünme 
0 oy
(4,391 puan) tarafından
ilerde bosanmak nedir? evlenirken insan bosanmayimi düşünür oldu. Allah hidayet versin. 
0 oy
(606 puan) tarafından
Her iki aileden uzagız yılda 2 kere izne çıkıyoruz bebeğim 4 aylıkken ilk izne gittik bebeğim.perişan oldu ben mahvoldum şimdi 10 aylıkken tekrar gittik yinee bebeğim perişan zayıfladı hastanelerden çkamadim 14 aylık yine çktk ve ben yine hastanelerden çıkamadım sefil oluyo 2.olsa 2 çocuk iyice sefillik o yüzden 
(59 puan) tarafından
Aileler yüzünden 2, cocuktan vazgeçmeyin derim
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Tek başıma olmak canım ailemle aynı şehirde olsam 2. Düşünğrdüm
(59 puan) tarafından
Birinciai büyüyünce sana yardımcı ikincisi  için

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
14 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 494 göst.
10 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Dilancann (2,724 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 365 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde busra34busra (548 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı

...