0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde (2,369 puan) tarafından
Kizlar oğlum iki yaşında ama dişleri kan ilacindan ferrum ve vegafron kan ilaçları varya ondan hassaslasip ön iki dişi ve bir köpek dişi alt iki dişi hep kapkara kırıldı ama çürük olsa ağrır çünkü sadece ön dişlerinin kökleri kaldı sorum.su uzun olmasın dizinde bebelerin dişleri böyle olup düzelen varmı çok üzülüyorum dişleri böyle olduğu için şimdi diyeceksiniz dişlerine degdirmeseydin yemek yemediği için ilacı boğazına döküp su icirdim ama bir damlası bile boyamaya yetti

8 Cevaplar

0 oy
(7,121 puan) tarafından
Fircala bakalım ne oluyor 
(2,369 puan) tarafından
Ay fırça sürdürmuyi agzina
-Reklam-
0 oy
(219 puan) tarafından
Benimde oğlum 3 bucuk yasında 1 bucuk yaşında başladı kararmaya şimdi bildiğin dişlerini törpülemiş gibi hele ki üst ön dişleri yavrum gülerken değişik duruyor 
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Hic kan ilaci kullanmadim valla bi sikintimiz yok
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Benim de bebeğim 1 yaşında doktor ilaç verdi dişlerini boyar dikkat et fırçala dedi parmak fırçalardan kullanıyodum zaten her ilaç sonrası yapmaya devam ediyorum zaten o dişleri değişecek ama arka dişleri için parmak fırça al aslında bebekler için ama belki hoşuna gider yavaş yavaş alışır
tarafından
Yine de leke kaliyor kuzu .ben fircaliyorum ve sürekli ıslak pamukla siliyorum dişlerini ama maalesef nokta şeklinde leke var .bizim de 1 yaşında.
(1,160 puan) tarafından
Serifecim siyah leke ise korkma, ama kahve delikli böyle tortu şeklinde ise kesinlikle goster
tarafından
Böyle krem rengi gibi duruyor nokta gibi ama delikli bir şey yok krem nokta seklinde ya da gri gibi işte iki disinde de oldu6 dışı var 4 tanesi düzgün .Nasıl bu kadar temizlemeye rağmen oluyo şaşkınım ya .dişe çok önem veririm kuzu çok geriyo beni bu konu.29 yaşındayım Disimde bı curuk yok ve beyazdır . Sence yine de şu durumda göstereyim mi ? Bir de normal diş hekimine mi göstereyim yoksa başka bı alan var mı bebekler için ?
(1,160 puan) tarafından
Krem rengi ise çürük başlangıcı maalesef. Bunun nedeni kan damlası vs değil. Nedeni gece emzirmek. O gece emzirmeden sonra disinde hiçbir kalıntı kalmaması gerekiyor. İnce tülbent ile temizlemen lazım. Benim sütüm çok tatlıydı ve birden başladı ne olduğunu anlamadık. Maalesef yayıldı ve kırılma deliklere yol açtı. Seninki başlangıcı kesinlikle gotur, özel macun veriyor. Onla ilerleme duruyor. Yoksa ilerlediği zaman önüne gecemiyorsun. Dolgu, zirkon krom gibi işlem yapılıyor hemde anestezi altında. Tek nedeni ya biberon ya gece beslenmesi.
tarafından
Ya cidden mi çok moralim bozuk şu an .Valla bunu dert ediyorum cidden .Ama şöyle bir şey oldu bu Ferro zinc e başladığımda oldu kullandım ilk hafta Grilesti sonra krem rengi gibi oldu .Demek ki sebebi gece emzirmesi .bizimki de  gece 3 kere falan emiyo o zaman bı an önce gideyim kuzu sağ ol❤️
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Duzelmez. Eğer tedavi ettirmezsen virüs gibi o çürük diğer dişlere yayılacak. Büyüdükçe hepsini çektirmek zorunda kalacaksın haberin olsun. Devlet yapmıyor işlem. Eğer ağrısı olursa veya apse yaparsa ilaç veriyor. İlerde büyüyünce çekeriz deyip yolluyor. İmkanın varsa özele gidip yaptır. Yoksa çocuk ilerde çok sıkıntı çeker. Sürekli apse yapacak çünkü.
(2,369 puan) tarafından
Kız içimi kararttin götüreyim ben eniysi
(1,160 puan) tarafından
Gerçek bunlar canım. Çünkü kızım da yaşadı. İşlem gördü hatta. Sana devletin diyecegi şeyi dedim. Orda hicbisey yapmaz yollarlar. Özelde işlem yaparlar ama biraz tuzlu çıkıyor haberin olsun.
(2,369 puan) tarafından
Ya çok üzüldüm kız kız parasını geçtim de canı yanıyor mu kuzumun
0 oy
tarafından
bn kan ilacini boyle renkli kullanmamistim ilkinde hic sorun olmadi simdi bir iki kez verdim baktim cocugun disi hala koyi vermicem bir daha ya da birseye falan katicam
0 oy
(546 puan) tarafından
Selamın aleyküm bizde kan ilaci kullanirken ilk disleri ciktigi gibi karardı hemen dis ovmasi kullandim fircasiyle her gün cok sukur bembeyaz suan 
(2,369 puan) tarafından
Yaş masllalah canım aleyküm selam bacım ay bilmiyorum ama benim oğlum yemek yemedi 23 ay boyunca yaşına yeni girdi yemin ederim 3 haftadır yiyor belkide ondandir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Uzun süre kan ilacı kullandık hiçbir sorunumuz yok dişin yapısal sorunu bu maalesef doktora götürmesin bunun için
(2,369 puan) tarafından
Goturuyummu canım
(2,369 puan) tarafından
Ay evet ya bazıları öyle diyor yapısal bazıları kan ilacı
(25,224 puan) tarafından
Kan ilacıyla alakası oldugunu sanmıyorum olsa her içen çocuga olur yani bu mantıkla.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 224 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavisu34 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 160 göst.
4 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 147 göst.