0 oy
389 göst.
Aile kategorisinde (173 puan) tarafından
Kızlar eşim 6 aydır görevdeydi geçen hafta cumartesi geldi. Annesi ile konuşmuş pazar günü annesi yanına geleceğim demiş. Pazar günü olduk bekledik gelmedi. Pazartesi oldu çörek yapmaya geleceğiz dedi gelemedi. O geleceğim deyip gelmediği için eşim de gitmedi. Ertesi gün eve baskın yapar gibi geldi daha kapıdan girer girmez ikinize de sizin numaranızı sileceğim ne ölünüz ölüme ne diriniz dirime dedi. Biz de bu arada nasipse haftaya Van'a taşınacağız. Ağladı etti kendi kendine. Oğlunu 6 aydır görmedi demediğini bırakmadı. Ben ağzımı açmadım. Eşim de ne saçmalıyon noldu falan dedi. Eşim geleli 3 gün oldu yanına gitmedi diye bozulmuş. Ama her gün yarın geleceğim dedi gelmedi. 1 sene önce falan eşim yine görevden gelmişti. Geldiği gün annesigili aradı size çay içmeye geleceğim dedi direkt müsait değiliz dedi kapattılar. Eşim de bir daha asla onlar çağırmadan gitmedi. Benim evimle onların evinin arası 10 dk. 6 ay boyunca eşim yok bebekle evde tekim 2 ya da 3 sefer geldiler gittiler. O da bana bile gelmediler. Eşimin babaannesi ile altlı üslü oturuyoruz kendi annelerine gelmiş oldular. Eşimin babaannesi de onlara çok kızdı. Siz ne düşünüyorsunuz? Biz gerçekten eşimle sürekli bu olayı konuşuyoruz. Kendimize hal veriyoruz. Sizce hangi taraf haklı. Bundan sonra ne yapılmalı 

9 Cevaplar

+1 oy
(2,272 puan) tarafından
Eşin adına çok üzüldüm valla çok zordur eminim onun için. Sen onun kalbini yumuşatmaya çalış canım anneler ne olursa olsun annedir bir sancısının hakkını veremeyiz bide göreve flan gidiyormuş Allah korusun başına bir iş gelir küs dargın olmasınlar. Eşine söyle annesine bi çiçek alsın gidin evine oturun gene o kötü davranırsa davransın ama annesinin gönlünü yapmasanız bile Allah'ın gönlünü yaparsınız zaten taşıncaksınız birdaha bu tarz tatsızlıklar olmaz. Ben bu fikirdeyim ki kaynanam beni evden kovdu karını getirme dedi eşim seni istemeyen benide istemesin dedi buna rağmen onu ikna edip gönderdim. Bizler de anne olduk rabbim bunu nasip etti büyüdüklerinde bizde onlardan ayrılıcaz ve gözümüz yollarda kalcak. Biz iyi anneler olcaz inşallah ama kötü de olsa annenin hakkı ödenmez. 
(173 puan) tarafından
Bak dün eşim annesini aradı açmadı. Babasını aradı 7de işten çıkacağım dedi. Akşam 7de eşim hazırlandı evden çıktı 5 dk sonra geldi. Annesi kardeşleri ile dışarı çıkmış whatsapptan resim atmış.
(7,896 puan) tarafından
+++++
(2,272 puan) tarafından
Bişey diyemiyorum üvey gibi davranıyo kadın ama anlam veremedim bu duruma kafalarında ne yaşıyolar bilmiyorum. Ne kadar anne baba hakkı olsada evlat hakkı da var ama bilemedim yani bu durum karşısında daha ne yapılabilir. Benim kaynanayla haftada 2 3 kez görüşürüz bazen daha fazla ama kadın eşim onu gün içinde atamadığı için üzülüyo. Bi ortası yok cidden bu kaynanaların. Kaynanalık yapmıyo tabi sizinki anneliğini bile unutmuş Allah hidayet versin eşine çok yazık Allah onada yardım etsin
(173 puan) tarafından
Kendisi buraya gelince bize ben annelikten vazgeçiyorum dedi. Eşim asker ona dedi ki cenazen benim evime gelmesin. Bu sene kayınbabam emekli olacak yazlık alıp gidecekler. Çocuksuz rahat hayat istiyor. Ben buna saygı duyarım. Ama eşimi keşke üzemeseydi ya yazık günahtır
(2,272 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin o kadına anne oldum diye geçiniyor yazık Allah ıslah etsin
-Reklam-
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Neyse gidiyomussun zaten 

Yapılacak en doğru şey uzaklaşmak ☺️
(173 puan) tarafından
Eşim çok üzüldü ya
0 oy
(360 puan) tarafından
Boyle bi kaynanaan var ve arkana bile bakma giderken :))
(173 puan) tarafından
Ben onu çoktan sildim ama asla eşimle arasındaki mevzuya karışmıyorum. Ama eşim üzüldü ya hala da üzülüyor
(360 puan) tarafından
Eşine sen destek cik canim olsun annen bisey olmaz onun huyu boyle biliyorsun falan de cokta takmamak lazim de hani esinle asla aralarina girme olan sana olur
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Eee gelecem derse adamda bekler ne tuhaf bi kadın ya töbe töbe 
(173 puan) tarafından
Bak gerçekten haklı gibi gelip trip attı ama yemin ederim ki zaten bizi evinde isteyen biri değil.
(5,956 puan) tarafından
Allah hidayet versin vallahi bacım
0 oy
(966 puan) tarafından
Bu kaynanalarin ortası yok mu yaa birisi çok sorumsuz olur gelip gitmez birisi de benimki gibi yani her gün birlikte olalım ister değişik valla 
(173 puan) tarafından
Valla benimki üşengeç. Kendi oğlum askerden geldi diye hazırlık yapmadı suçu bize atmış oldu
(966 puan) tarafından
Hem suçlu hem güçlü derler oýlesile
(173 puan) tarafından
Bak vallahi durum tam olarak öyle. Amapazar geleceğim dediği için hazırlık yaptım gelmedi pazartesi geleceğim dedi gelmedi. Birinde gelse sorun yoktu. E tamam yine bir şey demedik ertesi gün geldiğinde güzelce çayını kahvesini içse oğlunu görüp gitse yine sorun yoktu. Ya oğlu asker. İnsan oğluna ölürsen cenazen benim evime gelmeyecek der mi hiç mi kalbi sızlamaz bir annenin bunu derken
(966 puan) tarafından
O gelmedi diye suçunu bastırmaya çalışıyor işte siz haklısınız bacım kocanda onların yanlisinj görüyorsa bosver sen hiç kafana takma ne güzel başka şehire de gidersin kafan rahat eder
0 oy
(1,723 puan) tarafından
Dengesiz bir kaynana daha 
(173 puan) tarafından
Benimkinin gerçekten davranış bozukluğu olduğunu düşünüyorum. Ama bu dengesizlik sadece çevresindekileri üzülüyor. Ya zaten oğlun 6 ay sonra gelmiş 2 hafta sonra taşınıp gidecek ne var şu kısa zamanı huzurla geçirsen
0 oy
tarafından
Ya gerçekten bugün birsuru kaynanayla ilgili post açıldı ve hepside haklı 

Heralde kaynanalarin böyle olmasının sebebi oğullarını kiskanmalari yada bir otorite kurmak istemeleri 

Tabikide siz haklısınız kaynanan çok dengesiz 
(966 puan) tarafından
Minikkelebegim bunların birisi de benim sanırım:)
tarafından
O zaman benim burdan anladığım kaynanan bir huzursuzluk çıkarıp kendini haklı göstermeye çalışıyor gerçekten çok dengesiz bir kadınmış
tarafından
Evet senin kaynananda ayrı terelelli elin ayağın tutuyor ya anacığım kendi işini kendin yapsana
Bizim burda senin kaynan gibi olanlara çok af edersiniz
Eli şeyine gitmiş heralde derler:D
(966 puan) tarafından
Bizdede derler onu o kadar haklısın ki :) kendi yapmıyor benden yapmamı bekliyo Allah bana sabır versin yaw:)
(173 puan) tarafından
Valla bence oğlu ile samimi olmak istiyor ama beceremiyor bu onun zoruna gidiyor. Eşim de annesi ile iyi olmak istiyor o da ona doğru gidemiyor. Vallahi eşim dün adım attı akşam 7de evlerine gidecekti haberleri vardı kaynanam daha eşim gitmeden kardeşleri ile gezmeye çıkmış
0 oy
(2,451 puan) tarafından
En güzeli mesafeli durmak canım 
0 oy
(6,106 puan) tarafından
Canım benim eşim ve anneside hiç ama hiç anlaşamazlar. Ve her seferinde annesi sorun çıkarıyor eşim asla sorun çıkaracak bi insan değil . Bi kaç ay öncede hiç yoktan sebepsiz eşime fesat damgası vurdu beni aradı eşime geleceğine saydırdı şuan görüşmüyoruz. 

Bi anne neden çocuklarına bunu yapar hiç bir sorun yokken neden kendinden uzaklaştırır anlamıyorum 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 714 göst.
8 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (1,065 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 178 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (8,204 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Busra_oyku33 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 184 göst.

396,351 soru

11,856,065 cevap

35,949 kullanıcı

...