0 oy
481 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (61 puan) tarafından
Kizlar ya bim in altin sütüyle yogurt mayaliyordum .artık yokmuş.  Hangi sütle mayaliyorsunuz  artık?? Yada hangi sütle güzel oluyor ?? 

15 Cevaplar

+1 oy
(3,860 puan) tarafından
Ne bimin altın sütüsu kiz normal acik sutle mayalıyom. Hem hazır sutle mayalayana kadar bence hazır yogurt al o halde aynı yere gelir.
tarafından
Altin süt diğer sütler gibi değilmiş açık süt gibi o yüzden hatta doktor tavsiyesi bu marka
(61 puan) tarafından
Hazir sut değildi bu .günlük pastörize sut tu . Uht kutu sut değil yani
-Reklam-
0 oy
tarafından
Köy sütü ile 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Kız altın süt neymis anam ilk defa duydum köy sütü ile mayalarim
(61 puan) tarafından
Köy sütünü nerden bulayım.  Sokaktakilere guvenmiyorum
(2,369 puan) tarafından
Ha oda doğru canım
0 oy
(902 puan) tarafından
Ben de 1 haftadır ne altın sütü ne normal günlük sütünü buluyorum hep kalmadı diyorlar tamamen kalktığını bilmiyordum 
(61 puan) tarafından
Uretilmiyormus artık canim
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Açık süt bildigin bir yerden al canim mis gibi yogurt oluyo 
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Başka günlük süt alabilirsin pastörize. Açık sütle yapma sakın eğer bı bakterilisine denk gelirsen yaptığına yapacağına pişman olursun çok büyük ölümcül hastalıklara yol acabilir. Evet açık sütle birçok insan yoğurt yapıyor bişey olmuyor ama bide sana bakterilisi denk gelirse hayatın kayar. Bunu ben söylemiyorum bunu gittiğim tüm doktorlar söylüyor sen evde sütu fabrikada temizlendigi gibi temizleyemezsin onların uyguladığı sıcaklık kaynatma işlemi süresi gibi işlemleri hiç bir ev ocağı yapamaz dolayısı ile içindeki zararlı bakterileri öldüremezsin. Verem tüberküloz gibi hastaliklardan bahsediyorum bu söylediğimi hafife alma dedi. 
(3,140 puan) tarafından
Bende 27 yaşındayım kendimi bildim bileli annemler çiğ süt ile mayalar hattaki köyde anneannem inekler satılana kadar kendi ineklerinin sütünden yapardı. Bu gün olmuş annem dayimlarin eşleri ananem hep mayalarlar çiğ süt ile. Bende ne zararı olabilir ki hatta çok daha faydalıdır diye 6 aylıkken ek gıdaya geçince doktora sordum doktor sakın sakın çiğ süt olmaz dedi bu yazdığım uyarıyı yaptı. İnanmadım başka doktorlara her seferinde gidişimde sordum hepsi sadece pastörize günlük süt ile dedi. Zaten oğlum şu anda çiğ sütü ile mayalanan yoğurdu yemiyor direniyor. Güvendiğim bı yer var 4 kilo ev tipi yoğurt pastörize günlük sütlerden mayaliyorlar 92 TL oğluma onu alıyorum.
(6,195 puan) tarafından
Allah aşkına Çiğ sütten daha faydalısı var mı yani köy sütü inek sütü fabrikalarda içine binbir türlü şey katılan sütler daha mı faydalı yani içine katılmış bir sürü zararlı madde var bunu hangi doktor söylüyor bilemedim Sen çevrendekileri uyar da bu doktora gitmesinler
(1,183 puan) tarafından
Sütü 25 dk kaynatınca tüm mikroplar kırılıyormuş Instagram'da gıda mühendisi açıkladı test yapmışlar
(3,140 puan) tarafından
Kimsenin yorumuna cevap vermişmiyim ? Herkesin kendi düşüncesi kendisine. Neye inanmak istiyorsanız ona inanırsınız. Ben etraftan duyduyklarima değil uzman doktor görüşlerine dayanarak yorum yapıyorum. Benim fikrim bu herkes fikrini söyleme hakkına sahip bende fikrimi belirttim sizin bu yazdıklarınız benim fikrimi degistirmicek siz soru sahibinin fikrini değiştirmek istiyorsanız direkt soruya cevap vermelisiniz benim yorumuma değil. Şimdiye kadar mikroplusuna denk gelmemişsiniz inşallah da gelmezsiniz çünkü bu mikroplar vücuda geçince tedavisi çok uzun ve güç. Öyle 25 dk kaynatmayla o mikropların öleceğini düşünmüyorum. Fabrikaların belirli bir ısıları ve süreleri var. Soğutma süreleri var. Bizler bu işlemleri evlerimizde yapamayız. He yaparsin yapmaz değilsin ama ölümcül mikropları olduremeyiz Allah'tan ki aldığınız yer temiz yapıyor hayvanları güzel besliyor ki viruslusune mikroplusuna denk gelmemişsiniz. inşallah ta gelmezsiniz. Ben ölümcül hastalıklari bebeğimin ve ailemin bedenine taşıma riskine karşılık hangi çiğ süt satıcısı olursa olsun güvenipte alamam. Yani kendi annem mayaliyor onun evine giderken bile yoğurt götürüyorum oğluma. Ki yıllardır yaptığı şey. Şimdiye kadar bişey olmadı diye şimdiden sonrada bişey olmaz diye bişey yok. Dediğim gibi bende sizin gibi düşünüyordum koy sütu gibi süt var mı nasil bakterili olur nasıl güvenilir olmaz diye ama araştırdıkça doktorlara sordukca ogrendim. Çok doktora gittim alanında uzman doktorlara gittim bebeğimde bir genetik hastalık olma olasılığı arastiriliyordu profesör doktorlara bile gittim hepsine de sordum hepside günlük pastörize süt dediler. Eğer sizin kaynaklarıniz alanında uzman10 belki daha fazla doktordan daha guvenilirse siz  o şekilde mayalamaya devam edin.
(1,183 puan) tarafından
Aynen sen öyle ogrendiysen öyle yedir cocuguna icin nasıl rahat ediyorsa
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ya onlardan yogurmu olur günlük süt al
(61 puan) tarafından
Günlük pastörize zaten bu .uht kutu sut degil
(9,247 puan) tarafından
Hayır bildigin inek sütü al sütcülerden öyle pet şişede değil
(61 puan) tarafından
O da tehlikeli , mikrop kalırsa Allah korusun .doktorumuz önermiyor
(9,247 puan) tarafından
Vallahi canım sen o bim ve dıger marketlerin süt basma paketlerme yerini gör ondan sonra bakalım dermisin oda bu da tehlikeli diye:) neyse migrosun var o dediğin sütten illa öyle yapacaksan onu al
0 oy
(324 puan) tarafından
Hzır sutlede yogurt mayalayanı ilkkez duydum kız hazır sut hazır yogurt kullanma hepsı bakteri yuvası illakı koy sutu yogurdu satan vardır dogal kullan
(61 puan) tarafından
Hazir sut değil ki bu doktorların önerdiği pastörize günlük sut
0 oy
tarafından
sokta mis gunluk var o da guzel
(61 puan) tarafından
Deneyeyim
0 oy
tarafından

:DBİM’in Altın sütü deyince aklıma bişey geldi ben hamıleyken altın süt alırdı eşim guzl oluyordu  gece içiyordum mide yanmasına iyi geliyordu eşime bi bardak altın süt getir dedım midem yanıyor gitti süt getirdi dedım altın süt dimi evet altın süt dedı bu altın sütün ne farkı varki dedı diğer sütlerden içtim ohh dedım bunun tadı bi başka çok guzl lezzetli dedım ballandıra ballandıra içiyorum anlatıyorum sonra sütüm bitti dedı bu ALTIN  süt değil SÜTAŞ süttü güldü kandırmış benı hiç unutulmayacak bi anı oldu bize :angel::D

0 oy
tarafından
Kızlar altin süt açık süte yakın diğer hazır sütler gibi değil ve doktor tavsiyesi bi marka açık süt bulamayanlar bimin altin sütünü alıp mayaliyorlar
(61 puan) tarafından
Güzel oluyordu valla ama artık uretilmiyormus
tarafından
Bu kötü oldu :(
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Açık sütte önermıyorm mutlaks pastorıze al gerisi önemli değil
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Şok ta var bi süt bakraçlık yaziyor
(61 puan) tarafından
Yogurt yaptın mı? Nasıl oldu ?
(3,257 puan) tarafından
Gayet güzel oldu
0 oy
(346 puan) tarafından
Kiz ben bimin altın sütüyle bi yogurt yapayim dedim bitirene kadar öldük hic guzel degildi açık süt alsana miss gibi
0 oy
(8,759 puan) tarafından
Kaç gündür bende yana yakıla arıyordum sokun mis sütüne yöneldim günlük oda dün nihayet aldimda mayaladim
(61 puan) tarafından
O nasıl oldu ?
(8,759 puan) tarafından
Bimin altin sütü gibi ayni oda 3.7 oranında yağlı ondanda yoğurt mayalanabilir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 657 göst.
0 oy
4 cevap 338 göst.
14 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Emel12 (1,584 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.