0 oy
376 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlarrr kaynımıza nikah düşüyor mu? Yani namahrem mi bize. Yanlış anlamayın, eltim için soruyorum aklıma takıldı. Eşimin yanında dar pantolon falan giyiyor üzerine tunik giysede her yeri ortada oluyor yeni doğum yaptık o yüzden biraz kilolu. ( normalde kapalı) eğer öyleyse kmu tatlı bir dille uyarmak istiyorum. Çünkü ben aşırı rahatsızlık duyuyorum. Ben kaynımın yanında hiç rahat değilken onun aman boş ver kardeş sayılırız demesi biraz garibime gidiyor. Yanlış mı düşünüyorum.? Eşimi kıskandığım için değil ha sadece dini açıdan soruyorum 

22 Cevaplar

+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Düşmez olur mu hatta kayınbiraderi Peygamberimize (sav) sormuşlar o da kayınbirader ölümdür demiş, öyle bir hadis vardı sanırım. Yani o derece tehlikeli ve sakınılması gerek fitneye sebep olmaması için. Ayrıca canım eşini de kıskanabilirsin bu da çok normal.
tarafından
tabii ki normal hatta çok kıskanırım ama eltim yani ne bileyim millet bir şey der diye belirtmek istedim.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet nikah düşüyor 
tarafından
Tamamdır çok teşekkür
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Tabikide namahrem kardeş gibiyiz demekle olmuyor kusura bakmasın dışarıya yok iceriye var nasıl insanlar ya 
tarafından
İnan ben de anlamıyorum bir de kaybım hoca yani. Ona rağmen böyle davranıyor
(7,121 puan) tarafından
Benim eltim eşimi kendi büyütmüş . Saçıni boyar açar eşime gösterir o benim oğlum der falan.  Bende yanında büyümüş olabilir sana haram dedim bişey olmaz dedi sen bilirsin ben soylim dedim . Yaş farkı çok fazla ama ben uyarımı yaptım eltim açık giyinmes sadece saç konusunda açıp gösterir sende söyle günah diye kardeşim diye bişey yok eşinden ayrildigi an kaynina nikah düşer
tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim. En yakın zamanda uyarıcam ben de :)
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Düşer canım namahremdir kayın 
tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Kardeş gibiyiz demekle kardeş olunmaz

Nikah düşer tabiki. Kuzenine kardeşim diyen kuzeniyle evleniyor değil mi bu bir örnek. Dışarıda nasılsa onunda yanında öyle olmasi lazım 
tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Nikah düşer evet. Ama bunları bilmediğini zannetmiyorum eltinin
tarafından
Biliyor tabii. Eşi hocalık yapıyor. Buna rağmen böyle davranmasını hiç hoş bulmuyorum. Onu seviyorum da nasıl tatlı dille uyarabilirim bilmiyorum.. Teşekkürler yorumunuz için :))
(4,961 puan) tarafından
Sen yinede dikkat et farkında olmayablirsin ama hatların belli günahtır de
(15,212 puan) tarafından
Bile bile yapanı uyarirsan terslenmeyi göze al derim . Tahminimce seni tersler.
(4,961 puan) tarafından
Terslerse kendi ayıbı insan başka kadını uyarablir kendi utanır
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Kaynım bize geldiğinde dışarıda nasılsam onun yanında da o şekilde dikkat ederim 
0 oy
(774 puan) tarafından
Nikah düşüyor kuzum aman dikkat edin vallahi... Belki çok yakındır kardeşi gibi görüyordur ama din asla öyle bakmıyor namahrem canım.. 
tarafından
Yok kız ne yakını. Daha 1 buçuk sene oldu evleneli. Peş peşe oldu düğünler. O uzaktan geldi. Ben köylümle evlendim. Yani şöyle söylim onun eşime kardeş sayılırız sıfatıyla yaklaşıyor ya aslında ben onun eşiyle daha iyiyiz. Ama günahı da sevabı da biliyorum yani. Yıllarca abi dedim adama. Ama o öyle davranıyor ya ister istemez gıcık oluyorum..
(774 puan) tarafından
Gıcık olmakta çok haklısın kuzum insan sevdiğini kıskanır en doğal hakkı.. güzel bir dille uyar eltini ona göre davransın hem kendisini hemde eşini günaha sokmamış olur benim kaynım yok ama kayınpederim günah değil ama onun yanında bile üstüme başıma çok dikkat ederim tesettürlüyüm bazen başörtüyü kepleme yaparım ama görümcemin eşi falan gelceği sıra hemen önümü kapatırım günah yani
tarafından
Evet ben de çok dikkat ederim ben de tesettürlüyüm. Dediğin gibi öylesine atıyorum başıma başörtüyü saçım görünmesin yeter diyorum boş giyerim hep ama işte. Yapan yapıyor maalesef. Teşekkürler yorumuz için bu arada :))
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Kardesiz demekle kardes olunmuyor tabiki nikah duser oyle sey olur mu 
tarafından
Olmuyor tabii ki.. O öyle sanıyor sanırım
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Kendi kanından bile olsa dikkat etmek gerekir dinimize göre. kaldı ki elin oğlu 
tarafından
Öyle tabii ki çok haklısınız. Teşekkürler :))
0 oy
(799 puan) tarafından
Kaynın yanında kişi cilbab mı ise cılbabı ile ferace li ise feraceli oturmak başını asla yana doğru açıp zinyetlere ortaya dökemez 

Aynı masada da yemek yiyemez ler

Peygamber efendimiz s.a.v kayın ateştir dıe buyurur 

Kayın pederede takva niyetiyle bu şekilde davranılır ise dahada güzel olur 

Onun yanında da bol tam bir kıyafet ile durmak baş örtülüleri aşağıys indirmek gerekir 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım. Allah razı olsun :)
(799 puan) tarafından
Cümelmizden birtanem ama unutma anlatmak söylemek tesir etmez sen yapar isen tesiri daha çok çok kişi güzel ahlakı yaptığı ile örnek olun bu şekilde tebliğisi daha da tesiri artar
tarafından
Ben hep dikkat ederim. Ben de tesettürlüyüm. Şu günüme kadar ( buluğ çağından çok öncesi hariç) bir kez pantolon giymiş biri değilim. Yakıştıramıyorum bir kapalıya. Ne kendime ne de başkasına. Allah hidayet versin ne diyelim..
(799 puan) tarafından
Allah dahada guzel takvanı arttırsın kardeşim
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Düşüyor enişteye de amca dayı hala teyze çocuğuna da düşüyor

Sedece yigenlere düşmüyor 
0 oy
(649 puan) tarafından
Üniversite de bir arkadaşım vardi babasi askerde şehit olmuş. O zamanin sartlarinda da annesini evdeki bekar amca ile evlendirmişler. Hatta ondan da 2 çocuğu olmuş kadının. Ben duyunca çok garipsemiştim. Evet benim gözümde de abinin emaneti,namus, kardeş gibi ama iste dinde öyle olmuyor
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Nikah dusuyor hatta kayınpedere düşmemesine rağmen onun yanında bile ben oturmama üstüme başıma dikkat ederim sonuçta erkek nefsi var ve öz babam değil neticede. Biraz sakinilmali bence.
tarafından
Evet ben de kayınpederimin yanında dikkat ediyorum. Dediğiniz gibi erkek sonuçta..
(3,151 puan) tarafından
İnce dille uyarsan belki dikkat eder kötü niyeti yoktur bence
tarafından
Yok yok kötü niyeti yoktur tabi. Öyle düşünmez ama bu konularda çok savruk davranıyor
(3,151 puan) tarafından
Uyarmak senin görevin canım sonuçta sende uyarmakla mukellefsin ki eminim o da daha dikkatli olacaktır. Bende kayinlarimi kardeş gibi görürüm onlarda beni bı ablaları gibi görür sagolsunlar ama onlarda benden sakınır bende onlardan sakinirim öyle olması lazim
0 oy
tarafından
Düşer tabi nikah dikkat etmek lazım 
0 oy
(3,246 puan) tarafından
Kayın ateştir nikah düşer kardeş gibiyiz demekle haramlık kalkmaz. Aynı ortam da bulunmak dahi doğru değildir. Kadınlar kadınlarla erkekler erkeklerle oturmalıdır. Eltin kapalıysa bunu bilmeme gibi bi durumu olamaz diye düşünüyorum ama güzellikle uyarmalısın o halde 
0 oy
tarafından
esinin babasi haric herkes namahrem
0 oy
tarafından
Haram haram pıt cehennmem
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Evet duser. Ama kimse kimsenin giyimine karisamaz. Bayanin kendisinin dusunmesi gereken bi durum. Esinizde rahatsiz oluyosa yaninda durmasin. Ya da siz rahatsizsaniz esiniz yine durmasin. Dinen namahrem birisinin yaninda durmakta gunah.
0 oy
(7,953 puan) tarafından
Doğru nikah düşüyor ama kaynanam hep diyo eğer koca ölürse nikah düşer sağken değil bide aynısi kadın için geçerli diyo eğer kadın ölürse baldıza nikah düşer diyo ne kdr doğru bilemem

Ben 6 yıl birlik yaşadim asla dar kısacık şeyler giymedim açık biriyim ama çok dikkat ettim o konulara kimisi diyo aynı sofrada yemek bile yenilmez mecburduk yiyorduk ve gerçekten onlarla kardeş gibiydim ztn sadece kocamın kardeşleri değiller kuzenlerde akrabayız biz ne onlar bana o tür şekilde baktı davrandı nede ben doğru nikah düşer ama diğer insandan insana değişiyor bence

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 137 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y❤️Z ❤️A❤️M (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 148 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde mrve4242 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 853 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Zelal...Swdn... (11,217 puan) tarafından soruldu
+4 oy
9 cevap 406 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,973 soru

11,374,623 cevap

34,857 kullanıcı

...